دیدنی هادیدنی های کازان

جاذبه های گردشگری کازان

جاذبه های گردشگری شهر کازان

 

 

 

 

جاذبه های گردشگری کازان سالانه تعداد زیادی گردشگر را بخود جذاب می کند.  کازان یا قازان یا غازان (تاتاری: خط لاتین Kazan، خط سیریلیک Казан، روسی: Казань) پایتخت جمهوری تاتارستان در فدراسیون روسیه است. که یکی از پرجمعیت ترین و یکی از مهم‌ترین شهرهای روسیه به‌شمار می‌رود. شهر کازان محل تلاقی رودهای وُلگا و کازانکا در بخش اروپایی روسیه است. در ادامه با ما باشید. تا از دیدنی های کازان برای شما بگوییم:


برای مشاهده پکیج تور کازان روسیه روی لینک : کلیک کنید

پکیج تور کازان روسیه روی لینک : کلیک کنید


برای دریافت اطلاعات هتل های کازان روسیه روی لینک : کلیک کنید


برای دریافت اطلاعات دیدنی های کازان روسیه روی لینک : کلیک کنید


مسجد قول شریف (Kul Sharif Mosque)

در سال ۲۰۰۵ برای یادبود مسجد افسانه ای دوره خانات کازان، مسجد قل شریف در محوطه کاخ کرملین کازان بنا نهاده شد. در واقع مسجد قل شریف و کلیسای جامع بشارت نماد دوستی دو دین اسلام و مسیحیت می باشد. ظرفیت مسجد ۱۵۰۰ نفر است. گنبد ساختمان شبیه کلاه محلی است. که در زمان قدیم خانات کازان بر سر می گذاشتند.

لوستر فوق العاده به وزن دو و نیم تن ساخت جمهوری چک بر اساس طرح های ارائه شده توسط نقاشان تاتار و همچنین فرش های ایرانی دکوراسیون بی نظیر داخلی را تکمیل می نماید. گفتنی است. که نورپردازی شبانه مسجد بسیار زیباست. موزه فرهنگ اسلام نیز در این مسجد پنج طبقه فعالیت دارد.

دیدنی های کازان – مسجد قول شریف

دیدنی های شهر کازان – مسجد قول شریف

دیدنی های شهر کازان – مسجد قول شریف


المرجانی (Al-Mardjani)

اولین مسجد سنگی ال مرجانی که در شهر کازان بعد از فتح آن توسط ارتش تزار ایوان مخوف بنا نهاده شد. مایه افتخار محله قدیمی تاتار نشین می باشد.

این مسجد متشکل از بنای دو طبقه و یک ساختمان کوچک تر متصل به بنای اصلی است.

محراب سالن های طبقه دوم با اسلیمی برجسته گچی با روکش طلایی تزیین شده است. اسلیمی بر روی دیوارها به رنگ های آبی کم رنگ؛ سبز و طلایی می باشد. سه سطح از مناره تقریبا فاقد تزیینات هستند.

دیدنی های کازان – المرجانی

مسجد در سال های ۱۸۷۰ – ۱۷۶۶ میلادی به دستور کاترین دوم و با پول نمازگذاران ساخته شد. لازم به ذکر است. که درب های این مسجد بدون در نظر داشتن اوضاع سیاسی هیچ وقت بسته نشدند. زمان ساخت مسجد،؛ مقامات شهرداری نگران ارتفاع زیاد مناره بودند. . آنها گزارشی به ملکه روسیه کاترین دوم نوشتند و شکایت خود را طرح نمودند.

اما کاترین دوم در پاسخ به این شکایت نوشته بود: «من به آنها در قلمرو خودم زمین داده ام و اختیار بالا بردن ساختمان خود به آسمان حق خودشان است. زیرا آسمان در قلمرو من نیست.» به همین دلیل کاترین دوم مورد احترام مردم تاتار قرار گرفت. و از این به بعد او را «ابی پاتشا» به معنی «ننه ملکه» صدا می کردند.

دیدنی های کازان – المرجانی
دیدنی های کازان – المرجانی

موزه‌ی هزارمین سالگرد کازان (Museum of the 1000th anniversary)

موزه‌ی هزارمین سالگرد کازان برای شما نشان دهنده ی تاریخ و ریشه مردمان تارتاراز گذشته های دور تا به امروز بوده و اشیای نگهداری شده هنری در آن به طرق مختلف نمایانگر تاریخ کازان در ۱۰۰۰ سال گذشته است.

مکان این موزه از سال ۲۰۰۵درساختمان مرکز تاریخ شهر کازان قرار دارد. مجموعه با ۳ سالن اصلی در مساحت تقریبی ۳۰۰۰ متر مربع بنا شده است. که در آن می توانید مجموعه عظیمی از آثار خاص شهر باستانی کازان؛ از قرن ۱۵ به بعد، را در آنجا مشاهده کنید. این موزه از سه بخش دوران باستان، قرون وسطی و فرهنگ و دستاوردهای مردم تاتارستان تشکیل شده است.

دیدنی های کازان – موزه‌ی هزارمین سالگرد کازان

سالن اول: آثار بجا مانده از ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تا قرن پانزدهم در این سالن به نمایش در آمده است. در این قسمت شما با تاریخ و فرهنگ کازان در آن دوره زمانی آشنا خواهید شد.

سالن دوم: آثار از قرن پازدهم تا ابتدای قرن بیستم در این سالن به نمایش در آمده است. در این قسمت به آثاری مرتبط با ارتباطات اقتصادی، تجاری و فرهنگی شهر کازان به عنوان قسمتی از روسیه پرداخته شده است.

سالن سوم: آثار مرتبط با قرن بیستم و بیست و یکم . در قرن بیستم ، عصر جدید کازان با عنوان جمهوری تاتارستان رقم خورد.

موزه‌ی هزارمین سالگرد کازان

ساعت کار موزه: از سه‌شنبه تا شنبه از ۱۰ صبح تا ۱۷ و یکشنبه‌ها از ۱۰ تا ۱۵ و روزهای دوشنبه، موزه تعطیل است. هزینه‌ی ورودی موزه برای بزرگسالان ۷۵ روبل، برای دانشجویان و دانش‌آموزان و بازنشستگان ۳۰ روبل و برای کودکان رایگان است. این موزه در مرکز ملی فرهنگی کازان قرار دارد و فقط بخشی از یک ساختمان بزرگ به آن اختصاص یافته است. پیاده از کرملین و با اتوبوس از سایر نقاط شهر می‌توانید خودتان را به راحتی به این موزه برسانید.

موزه‌ی هزارمین سالگرد کازان
موزه‌ی هزارمین سالگرد کازان

پارک دریاچه سیاه کازان(Park Black Lake)

در ارتباط با نام دریاچه افسانه های زیادی وجود دارد. براساس یکی از این افسانه ها این دریاچه به خاطر قوهای سیاهی که در آن زندگی می کردند. به عنوان «چرنویه ازرا» نام گذاری شده است.

بنا بر شواهد تاریخی در اواخر قرن ۱۹ میلادی این پارک به عنوان محبوب ترین مکان برای گردش ساکنین شهر کازان به خاطر موسیقی که در ایام غروب در این پارک جاری بود محسوب می شد.

دیدنی های کازان – پارک دریاچه سیاه کازان


پارک در مرکز تاریخی و تجاری شهر در نزدیکی کرملین کازان و دانشگاه واقع شده است. در قسمت شرقی پارک، باغی قرار گرفته است که ورودی آن از مسیر بسیار رومانتیکی موسوم به «قوس عاشقان» می گذرد.

«قوس عاشقان» بیضی شکل بوده و ویژگی آکوستیکی بسیار جالبی دارد. بگونه ای که دو نفر در مقابل قوس قرار می گیرند و در محراب های پایینی قوس با صدای پایین حرف بزنند، علیرغم فاصله زیاد و صدای ضعیف، آنها صدای همدیگر را به خوبی می شوند.

دیدنی های کازان – پارک دریاچه سیاه کازان

از آنجایی که خیلی از افرادی که به اینجا می آیند و اعتراف می کنند که یک دیگر را دوست دارند، این قوس به «قوس عاشقان» معروف شده است.در محوطه پارک، فستیوال ها و کنسرت های مختلف برگزار می شود و همچنین ساکنین شهر دوست دارند برای پیک نیک و استراحت به این پارک بیایند که برای همین کف آن از چوب رنگ سفید ساخته شده است.

گفتنی است که این پارک در میان علاقمندان به دو از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. در اطراف پارک قنادی ها؛ قهوه خانه ها، خانه «مرگاسوف» و «منظره شهر» ویژه گردش های مجازی در سطح شهر در دسترس می باشند.

دیدنی های کازان – پارک دریاچه سیاه کازان


بنای یادبود موسی جلیل (Monument of Musa Jalil)

بنای یادبود موسی جلیل قهرمان اتحاد شوروی و یکی از مهم ترین شاعران تاتارستان در سال ۱۹۶۶ ساخته شد. او تا زمان دستگیر شدن توسط گشتاپو در سال ۱۹۴۳ به صورت مخفیانه با فاشیسم مبارزه می کرد.

در زندان نازی ها، او برروی کاغذ پاره، شعرهای خود را می نوشت. این شعرها در آینده وارد مجموعه «دفتر معبید» شدند. او که حس کرده بود به زودی زندگیش به پایان خواهد رسید، دست نوشته های خود را به هم سلولی هایش در زندان داد.

او در سال ۱۹۴۴ میلادی با گیوتین اعدام شد. «دفتر معبید» حاوی بیش از ۱۲۵ شعر است که به ۶۰ زبان دنیا ترجمه شده است. اصل آن در موزه ملی تاتارستان نگهداری می شود.

دیدنی های کازان – بنای یادبود موسی جلیل
دیدنی های کازان – بنای یادبود موسی جلیل
دیدنی های کازان – بنای یادبود موسی جلیل

بنای یادبود فئودور شالیاپین (Feodor Chaliapin Monument)

بنای یادبود فئودر شالیاپین خواننده بسیار معروف اپرا در خیابان بائومان در کنار کلیسای خاج شویان واقع شده است. در برج ناقوس این کلیسا یک سالن و موزه کوچک مربوط به خواننده فئودر شالیاپین قرار دارد که به زندگی و فعالیت هنری او اختصاص یافته است. هتلی نیز که در نزدیک کلیسا قرار گرفته، به اسم این خواننده معروف نام گذاری شده است.

بنای یادبود در واقع تصویری از خواننده است که با شهر مادری خود خداحافظی می کند. فئودر شالیاپین اغلب در حین اجراهایش به سرزمین مادری خود بر می گشت تا دوستان خود را ببیند.  از سال ۱۹۸۲ در شهر کازان جشنواره بین المللی به یادبود خواننده معروف با حضور هنرمندان بزرگ برگزار می شود

دیدنی های کازان – بنای یادبود فئودور شالیاپین

کاخ کرملین کازان(Kazan Kremlin)

شما نمی توانید به شهر کازان بیایید و از کاخ کرملین بازدید نکنید. کاخ کرملین کازان بر روی تپه ای واقع شده است که طبق افسانه دیرین محل زندگی اژدهای آتشین بوده است.

این اژدها از دنیای زیرزمینی حفاظت می کرد. در حال حاضر در اینجا اقامتگاه ریاست جمهوری، ساختمان های اداری و موزه-ذخیره گاه «کازانسکی کرمل» (کرملین کازان) به وسعت ۱۵۰ هزار متر مربع واقع شده است. در سال ۲۰۰۰ این بنای تاریخی معماری در فهرست میراث فرهنگی و طبیعی جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

دیدنی های کازان – کاخ کرملین کازان

مجموعه «کازانسکی کرمل» از ساختمان های ذیل تشکیل شده است: شهر قدیمی «کازانسکی کرمل» مربوط به قرن ۱۰ الی ۱۷ میلادی، کرملین آجری-سنگی مربوط به قرن ۱۶ الی ۱۷ میلادی ، آثار معماری مربوط به قرن ۱۶ الی ۱۹ میلادی و مجموعه ای از بناهای دفاعی متشکل از ۸ برج مربوط به قرن ۱۶ الی ۱۸ قبل از حمله مغول تا قرن ۱۳، کرملین کازان یک شهر نظامی و تجاری کوچک در مرز شمالی بلغارستان ولگا بود.از نیمه دوم قرن ۱۳ و تا نیمه اول قرن ۱۵ کرملین به یک مرکز شاهزاده نشینی که بخشی از قلمرو اردوی زرین به شمار می رفت تبدیل شده بود.

دیدنی های کازان – کاخ کرملین کازان

بعد از فتح کازان توسط نیروهای «ایوان گروزنی» (ایوان مخوف) این شهر تبدیل به مرکز اداری و نظامی منطقه الحاقی رودخانه ولگا شده بود.

از سال ۱۷۰۸ میلادی کرملین مرکز استان کازان شده است. از سال ۱۹۲۲ مرکز جمهوری خودمختار تاتارستان به شمار می رفت.

از سال ۱۹۹۲ کرملین به عنوان مرکز دولتی جمهوری تاتارستان در فدراسیون روسیه علام شده است .

دیدنی های کازان – کاخ کرملین کازان

تپه قلعه یلابوگ (Yelabuga Gorodishche)

در قرون ۱۰ الی ۱۳ میلادی، این منطقه پناهگاه یکی از قبایل بومی بود و برج معروف آن زمان،هنوز هم مورد توجه و مراقبت خاص ساکنین شهر یلابوگ می باشد. سال ۱۸۴۴ میلادی برج به استثنای قسمت کوچک شمالی آن با قوس در و یک پنجره بالای آن تخریب شد. سال ۱۸۶۷ میلادی به ابتکار تاجری از شهر یلابوگ به نام ایوان شیشکین پدر نقاش معروف، برج مذکور در محل بنای قدیمی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و آهن پوشش داده شد.

دیدنی های کازان – تپه قلعه یلابوگ

در ساحل شیب دار رودخانه کامه تک برجی قرار دارد که در واقع خرابه ای از مسجد بسیار قدیمی که به صورت دژ بنا نهاده شده بود، می باشد. این برج تنها بنای تاریخی باقی مانده از دوره بلغارستان ولگا قبل از حمله مغولان به این سرزمین و قدیمی ترین بنا در کل تاتارستان محسوب می شود. این بنای تاریخی اهمیتی در سطح فدرال را به خود اختصاص داده است.

هر سال هزاران مسافر از این برج قدیمی بازدید می کنند و با لمس کردن دیوار های آن نیت می کنند. در سال ۲۰۰۷ به مناسبت هزارمین سالگرد تاسیس یلابوگ، یک پارکی در کنار تپه قلعه افتتاح شده بود. در اینجا یک باغ درخت سیب از زمان قدیم به جا مانده است. و همچنین بنای یادبود ابراهیم بن محمد امیر بلغارستان نیز اینجا ایجاد شده است.

دیدنی های کازان – تپه قلعه یلابوگ


خیابان ساحلی کرملین (Kremlin Embankment)

خیابان ساحلی کرملین از جمله مکان های دیدنی بسیار زیبا و جدید شهر کازان و یکی از مکان های گردشی محبوب در میان ساکنین شهر به شمار می رود. منطقه ساحلی رودخانه زیباسازی شده و از دیوارهای کرملین تا مرکز ملی فرهنگی “کازان” امتداد دارد. منطقه ساحلی به دو بخش تقسیم شده به طوری که محوطه ویژه عابران پیاده و محوطه ویژه دوچرخه سواری، رولر اسکیت و لانگ بورد پیشبینی شده است.


در ایام تابستان شما در هر زمانی می توانید دوچرخه، رولر اسکیت و سایر لوازم ویژه گردش را کرایه نمایید. در ایام زمستان نیز خطوط ویژه دوچرخه سواری به طولانی ترین خطوط پاتیناژ در اروپا تبدیل می شود. از سمت خیابان ساحلی کرملین یک منظره بسیار دیدنی و بی نظیر به سمت کاخ کرملین، جامع کازان و کاخ کشاورزان در تمام طول شبانه روز و در هر فصلی از سال رخ می نماید. در زمستان خیابان ساحلی به یک شهرک افسانه ای کریسمسی به همراه بابانوئل و درف ها تبدیل می شود.

دیدنی های کازان – خیابان ساحلی کرملین

خیابان ساحلی همیشه پر از رویدادهای متفاوت است و هر بار میزبانی مسابقات ورزشی، برنامه های آموزشی رقص و نمایش مد روز و همچنین میزبانی سایر رویداد ها را بر عهده می گیرد. برای علاقمندان به ورزش نیز محوطه روباز بدنسازی در نظر گرفته شده است. برای صرف صبحانه، ناهار یا شام می توانید به یکی از رستوران ها در خیابان ساحلی کرملین نظیر «Love story» و «La Famiglia Mio»، «چیرم»، «پیرس»، «باغچا» سر بزنید.


برج ناقوس کلیسای جامع خاج شویان(Epiphany Cathedral Bell Tower)

در خیابان پیاده رو بائومان سکوی دید باز وجود دارد که از آنجا یک منظره بی نظیر به سمت قسمت مرکزی شهر باز می شود. این سکوی دید بر روی برج ناقوس کلیسای جامع خاج شویان با ارتفاع ۷۴ متر که در واقع مرتفع ترین بنای تاریخی شهر محسوب می شود، نصب شده است.

به گفته سرپرست کلیسای جامع کشیش اعظم آلکسی درژاوین در حین ساخت برج ناقوس از ۲ میلیون آجر استفاده شده بود. و در آن معبد ایئوان پردتچا فرمانروای آسمانی مقدس ایوان کریوانوس بنا نهاده شد. کلیسای جامع در دهه سی قرن بیستم بسته شده بود و سکوی دید نیز در دسترس نبود. فقط در سال ۲۰۱۶ موفق به بازسازی آن شدند.

دیدنی های کازان – برج ناقوس کلیسای جامع خاج شویان
دیدنی های کازان – برج ناقوس کلیسای جامع خاج شویان

محله قدیمی تاتارنشین(Old Tatar Quarter)

محله قدیمی تاتارنشین در واقع قلب قسمت تاریخی شهر کازان می باشد. کوچه های تنگ از قرون وسط به جا مانده است و به عنوان مهم ترین نمونه فرهنگ شهر نشینی تاتارها به شمار می رود. ده ها اثار معماری در ساحل دریاچه کابان و مجاری بولاک در قلب پایتخت تاتارستان قرار گرفته اند. مساحت محله قدیمی تاتارنشین ۸۷.۹۵ هکتار می باشد. در این محله حدود ۷۵ اثر تاریخی و فرهنگی قرن ۱۸ الی ۲۰ که در واقع شکل اصلی این محله قدیمی تاتارنشین را ایجاد می کنند، واقع شده اند.

دیدنی های کازان – محله قدیمی تاتارنشین

خانه یونوسوا – آپایوا،خانه شامیلیا، خانه مرجانی، خانه کایوم ناصیری یا شامیل یوسوپف از جمله مهم ترین اثار محله قدیمی تاتارنشین می باشد. 

در قرن ۱۹ میلادی در محله قدیمی تاتارنشین، باشگاه ادبیات و فرهنگ شرقی فعال بود که در آن شاعران معروف آثار ادبی خود را می خواندند و همچنین اولین نمایش نامه های نویسندگان تاتار نیز آنجا اجرا شده بودند در همین جا مسجد هایی نظیر مسجد آپانایفسکایا، مسجد گلوبایا، مسجد گالئفسکایا، مسجد بورنایفسکایا، مسجد سنایا (نورالله) که در تمام دنیا مورد احترام هستند ساخته شدند.

دیدنی های کازان – محله قدیمی تاتارنشین

موزه ادبیات شاعر تاتار عبدالله توکای، خانه-موزه روشنفکر کایوم ناصیری، تئاتر آکادمیک گلی اصغر کمال و مجموعه هتل-رستوران «تاتارسکایا اوسادبا» که موزه زندگی روزمره تاتاری است، گالری صنایع دستی و مغازه سوغاتی نیز شامل آن می باشد از جمله جذابیت های محله قدیمی تاتارنشین است. موزه جدید چک-چک (شیرینی سنتی تاتار) همه مهمانان را به بازدید از این موزه دعوت می نماید. 


صومعه مردانه مریم مقدس در شهر اسویاژسک(Sviyazhsk Bogoroditse-Uspensky Monastery)

بنای یادبودی که ارزش تاریخی و معماری بالایی برای جمهوری تاتارستان و کل روسیه دارد، در قسمت جنوب غربی شهر جزیره ای اسویاژسک قرار گرفته است. در محوطه این شهر مجموعه ای از ساختمان ها با قدمت های متفاوت باقی مانده است. سال های ۱۵۵۶ – ۱۵۵۵ گروهی از معماران شهر پسکوف به ریاست ایوان شیرای، کلیسای نیکولسکایا را بنا نهادند که در واقع نوع کلیسای کمیاب با ناقوسی به ارتفاع ۴۳ متر است.

دیدنی های کازان -صومعه مردانه مریم مقدس در شهر اسویاژسک
دیدنی های کازان -صومعه مردانه مریم مقدس در شهر اسویاژسک

گفتنی است که در کلیسای جامع گرامیداشت مریم مقدس مجموعه ای از نقاشی های دیواری مربوط به نیمه دوم قرن ۱۶ به مساحت ۱۰۸۰ متر مربع باقی مانده است. تنها تصویری از ایوان مخوف که درزمان حیات تزار از او به همراه نمایندگان اشرافیت و فرمانده های ارتش کشیده شد و همچنین تنها نقاشی دیواری باقی مانده در جهان از کریستفر قدیس که در آنجا بر اساس دیدگاه غیرموثق با سر سگ ترسیم شده است، از جمله با ارزش ترین نقاشی های مجموعه می باشد.

در میان ساختمان های مسکونی و کمکی فقط بنای «آرخیماندریدسکی» مربوط به قرن ۱۷، بنای «براتسکی» مربوط به قرن ۱۸ و آموزشگاه صومعه مربوط به قرن ۱۸ باقی مانده اند.


صومعه مردانه رئیفی مریم مقدس (Bogoroditskiy Men’s Monastery of Raifa)

صومعه مردانه رئیفی یک صومعه فعال با کلیساهای باشکوه و طبیعت بکر می باشد. در کلیسای جامع به افتخار تمثال گرجستانی مریم مقدس، باارزش ترین اثر کلیسا؛ کپی قدیمی شفابخش آن نگهداری می شود. در کنار آن کلیسای جامع تثلیث مقدس و همچنین یک کلیسای جامع تقدیس شده به افتخار پدران مقدس که در شهرهای رئیف و سینا در مصر به قتل رسیدند، جابجا شده هستند. کلیسای سوفی که در اواخر قرن ۱۸ میلادی ساخته شده است.

دیدنی های کازان – صومعه مردانه رئیفی مریم مقدس


در باغ گلی مقابل مهمان سرای «دوم پالومنیکا» (خانه زائران) ساعت آفتابی و یک کلیسای کوچک روی سرچشمه شفابخش قرار دارند. خواص آب سرچشمه در سال ۱۹۹۷ میلادی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

کارشناسان بعد از بررسی آب این سرچشمه ؛به نتیجه رسیدند که آن حاوی مواد معدنی از جمله نقره می باشد.

در روزهای زمستانی در دریاچه، کلیساهای زیبای یخی و همچنین حوضچه تعمید ساخته می شود. بسیاری از بازدیدکنندگان برای دیدن معماری با عظمت این مجموعه و تنفس هوای بسیار تمیز ین محل عجیب به کازان از نقاط مختلف سفر می کنند. صومعه مردانه رئیفی بخشی از ذخیره گاه دولتی ولگا-کامه می باشد. در نزدیکی صومعه، درختستان رئیفی واقع شده است که بیشتر از ۴۰۰ نوع گیاه کمیاب که از نقاط مختلف دنیا نظیر آمریکای شمالی، آسیا و اروپا جمع آوری شده است.

دیدنی های کازان – صومعه مردانه رئیفی مریم مقدس

کلیسای جامع پیتر و پاول (Saints Peter and Paul Cathedral)

کلیسای جامع پیتروپاول جز نمونه های سبک معماری حکومت پتر کبیر یا به عبارت دیگر «سبک باروک ناریشکین» است .

دکوراسیون، نقاشی های روی دیوار، نقش های برجسته، رنگ های جذاب و جزییات فراوان نمای ساختمان، سبک معماری منحصر به فرد این بنای تاریخی را تشکیل می دهد. حصار ظریف و زیبای مجموعه بر اساس طرح معمار معروف میخاییل کرینفسکی ساخته شده است.

دیدنی های کازان – کلیسای جامع پیتر و پاول


 

تمامی امپراتورهای روسیه از کاترین دوم گرفته تا فعالین سیاسی و اجتماعی، شاعران معروف از جمله الکساندر پوشکین از اینجا بازدید کرده اند. در آثار ادبی نویسندگان معروفی نظیر الکساندر گومبلد و آلکساندر دوما نیز توصیفاتی از این کلیسا وجود دارد. فئودورشالیاپین خواننده معروف روسی در طول اقامت خود در شهر کازان بارها در گروه کر این کلیسا آواز خوانده بود. مجموعه ای از تمثال ها به صورت ۷ ردیفی مربوط به سال های ۱۷۲۶ – ۱۷۲۳ است.

این تمثال ها به سبک بارک روسی تزیین شده اند، نیز در اینجا باقی مانده است.

دیدنی های کازان – کلیسای جامع پیتر و پاول

 


برای مشاهده پکیج تور کازان روسیه روی لینک : کلیک کنید


برای دریافت اطلاعات هتل های کازان روسیه روی لینک : کلیک کنید


برای دریافت اطلاعات دیدنی های کازان روسیه روی لینک : کلیک کنید

برچسب ها

تور های شیوار سیاوشان

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 95118563 021 موبایل : 09192120524

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا