جاذبه های روسیهدیدنی‌ها

آسمان خراش های هفتگانه مسکو

بناهای هفت خواهر استالینی مسکو (آسمان خراش های هفتگانه مسکو) نمادهای معماری شهر زیبا و تاریخی مسکو است که از بیشتر جاهای شهر یکی از آنها را راحت می توان دید. و دولت وقت (استالین) برای به نمایش گذاشتن اقتدار دولت کمونیستی شوروی به امپریالیست جهانی تصمیم به ساخت این بناها گرفت و شاید ارزشمند ترین بناهای سبک معماری کمونیستی روسیه همین بناهای هفت خواهر باشد. چون عموماً بناهای معماری قابل توجه یا کاخی توسط دولت کارگری شوروی ساخته نشد و کاخ های دوره تزاری همگی به عنوان موزه و یا اماکن گردشگری در اختیار استفاده عموم قرار گرفت و این بناها که نمادهای قدرت تزاری بودند به تفریحگاههای مردم عادی تبدیل شدند.

یکی از جاذبه های تور روسیه آسمان خراش های هفتگانه مسکو است، سبک معماری آن بسیار خاص است. هرچند در نگاه اول این گونه به نظر می رسد که نوعی همسانی در سبک وجود دارد ولی با کمی دقت با تنوع سبک ها مواجه می شویم و این تنوع به اندازه ای است که می توان مسکو را کانون انواع سبک های معماری به شمار آورد. معماری مسکو، گذشته از بعد ساختمان سازی، از ابعاد دیگر نیز قابل توجه است.

برجسته ترین و شاخص ترین سبک معماری مسکو را می توان در ساختمان های آسمان خراش های هفتگانه مسکو مشاهده نمود که نظر هر بیننده را به خود جلب می نماید. نمای آسمان خراش های هفتگانه مسکو به ویژه در شب که با نورپردازی ویژه ای می درخشند، جلوه زیبایی به شهر می بخشد. در سال ۱۹۴۷ شورای وزیران اتحاد شوروی طرح جامعه شهرسازی برای شوروی را به تصویب رساند. در این طرح ساخت هشت بنای با عظمت برای مسکو در مطرح شده بود که از ۲۶ تا ۳۲ طبقه ارتفاع داشتند. در طراحی آسمان خراش های هفتگانه مسکو معماری قدیمی روسیه به ویژه سبک ساخت کرملین مورد توجه قرار گرفته بود. این هشت بنا قرار بود به مناسبت هشتصدمین سالگرد تاسیس مسکو ساخته شود، اما بنا به دلایلی (آغاز جنگ جهانی دوّم) هفت ساختمان بنا شدند.

محل مورد نظر برای ساخت هفت خواهر استالینی مسکو، هفت تپه ای بودند که مسکو بر روی آنها بنا شده است. این هفت ساختمان بین سال های ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۷ توسط بیش از ۱۰ هزار مهندس، بنا ،کارگر و از جمله جمعی از زندانیان ساخته شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

آسمان خراش های هفتگانه مسکو عبارتند از : وزارت امور خارجه، دانشگاه دولتی مسکو، هتل لنینگراد، هتل اوکراین، ساختمان اداری و مسکونی مربوط به وزارت راه و ترابری، دوساختمان مسکونی در خیابان کاتلنیچسکایا و میدان کودرینسکایا.

وزارت امور خارجه در میدان اسمولنسکایا ( مترو اسمولنسکایا انتهای خیابان آربات قدیم) بین سال های ۱۹۵۲ – ۱۹۴۸ ساخته شد.

دانشگاه دولتی مسکو در تپه های وارابیف بین سال های ۱۹۵۳ – ۱۹۴۹ ساخته شده که بلندترین نقطه مسکو به شمار می رود. بلندی این نقطه از دلایل ساخت دانشگاه در آنجا بود ( علم باید بالاترین جایگاه را داشته باشد). این ساختمان شبیه ترین به کاخ شوراها بود. دانشگاه دولتی مسکو توسط معماران سرآمد زمان خود از جمله یافن و رودنف طراحی و ساخته شد. ساختمان دانشگاه دولتی مسکو ۲۳۵ متر ارتفاع دارد.

سایت رسمی دانشگاه مسکو: www.msu.ru/en

آدرس سایت تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ : (کلیک کنید)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تور روسیه (کلیک کنید)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر جاذبه های گردشگری روسیه (کلیک کنید)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هتل های روسیه (کلیک کنید)

سایت انگلیسی زبان ما : (کلیک کنید)

آسمان خراش های هفتگانه مسکو
آسمان خراش های هفتگانه مسکو
آسمان خراش های هفتگانه مسکو
آسمان خراش های هفتگانه مسکو
آسمان خراش های هفتگانه مسکو
آسمان خراش های هفتگانه مسکو
آسمان خراش های هفتگانه مسکو
آسمان خراش های هفتگانه مسکو
برچسب ها

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 91014584 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن