دیدنی های ویتنام

ارگ هیو مقصدی عالی برای دوستداران آثار باستانی | تاریخ ویتنام

Hue Citadel

• ارگ هیو|عکس+موقعیت مکانی+تاریخچه

ارگ هیو دقیقا همان جایی است که برای دوستداران تاریخ و سلسله سلطنتی ویتنام می تواند بسیار هیجان انگیز به نظر برسد. مجتمع ارگ هیو یک میراث جهانی یونسکو است که از یک مجموعه عظیم شامل صدها بنای تاریخی و خرابه از جنگ ویتنام تشکیل شده است. با ورود به ارگ ​​Hue، مسافران می توانند از شهر ممنوعه بنفش، شهر امپراتوری، مقبره های سلطنتی، برج پرچم، بتکده ها، معابد، کتابخانه و موزه دیدن کنند که اطلاعات و تجربیات بسیار جالبی را ارائه می دهند.

• لینک تورهای خارجی 

• لینک هتل های معرفی شده در سایت

• لینک جاذبه های گردشگری معرفی شده در سایت شیوار

تاریخچه ارگ هیو:

هیو به عنوان پایتخت ویتنام توسط Gia Long, اولین پادشاه سلسله نگوین(Nguyen) در سال ۱۸۰۲ تاسیس شد. قلعه امپراتوری Hue که در سال ۱۸۰۴ ساخته شد، آخرین اقامتگاه سلسله سلطنتی ویتنام به مدت ۱۴۳ سال بود. متأسفانه، ارگ امپراتوری امروز تنها سایه‌ای از چیزی که زمانی بوده را نشان میدهد.

اکثر معابد، غرفه‌ها، دیوارها و دروازه‌ها در جریان درگیری با فرانسوی‌ها در سال ۱۹۴۷ به شدت آسیب دیدند و در جریان حمله تت Tet (یک کمپین نظامی بزرگ آمریکا، جنگ ویتنام در سال ۱۹۶۸) توسط نیروهای آمریکایی ویران شدند. با احتساب بیش از ۱۶۰ ساختمان در ابتدا، تنها ۲۰ ساختمان از آسیب های شدید تحت حاکمیت فرانسه و جنگ ویتنام جان سالم به در بردند. خوشبختانه، در سال ۱۹۹۳، یونسکو ارگ را به عنوان یکی از نقاط تحت حفاظت میراث جهانی تعیین کرد که این امر باعث ارتقای موقعیت ارگ در توسعه گردشگری ویتنام شد.

بخش اول ارگ هیو:

اولین بخش بیرونی ارگ دایره بیرونی است به نام Kinh Thanh Hue (ارگ پایتخت رنگ). این بخش مربع شکل می باشد که محیط آن ۱۰ کیلومتر می باشد، ۶ متر ارتفاع دارد و ۲۴ سنگر بر روی دیوارها برای اهداف دفاعی ساخته شده است. ارگ که با سنگر تران بین در ارتباط است، یک دروازه فرعی به نام Tran Binh Mon (به معنی دروازه محافظ صلح آمیز) دارد.

بخش دوم ارگ:

دایره دوم به اسم Hoang Thanh (به معنی ارگ سلطنتی) است که مهمترین قسمت ارگ می باشد. ارگ برای هر ضلع بیش از ۶۰۰ متر طول دارد و با آجرهایی به ارتفاع ۴ متر و ضخامت یک متر ساخته شده است. ارگ سلطنتی متشکل از بیش از ۱۰۰ اثر معماری جذاب است که به ۴ بخش تقسیم می شود: بخش دروازه نگو مون(Ngo Mon) و کاخ تایلندی هوآ(Thai Hoa) که برای مراسم های بزرگ مختلف استفاده می شود. بخش قرار دادن زیارتگاه پادشاهان سلسله نگوین؛ بخش اداره امور داخلی؛ و بخش کاخ خام وان (Kham Van)و باغ کو های جایی که شاهزادگان در آن درس می خواندند یا استراحت می کردند.

شهر بنفش ممنوعه در ارگ هیو:

مجتمع Hue جایی بود که امپراتورها و بستگانش در آن زندگی می کردند و همه تجارت خود را انجام می دادند. بخشی از ارگ به عنوان “شهر بنفش ممنوع” شناخته می شود، که بسیار شبیه شهر ممنوعه چین است، مکانی که فقط برای مهم ترین افراد این کشور در نظر گرفته شده است. شهر ممنوعه در پشت کاخ Throne قرار داشت و شامل ۵۰ ساختمان با معماری فوق العاده در اندازه های مختلف و ۷ دروازه بود.

چگونه می توانید به این ارگ بروید؟

ارگ امپراتوری هیو که بیش از ۲۰۰ سال دوام دارد و متشکل از بیش از ۱۰۰ اثر معماری جذاب است، مکانی ایده آل برای مسافرانی است که به دنبال زیبایی فرهنگی و همچنین تاریخ ویتنام هستند. اگر از شهر هانوی یا هوشی مین می آیید، ابتدا باید به فرودگاه داخلی Hue’s Phu Bai بروید که در ۱۵ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. بسیاری از اتوبوس های فرودگاه می توانند شما را با قیمت ارزان تری نسبت به تاکسی به شهر برسانند. اگر از دانانگ می‌آیید، ۲ گزینه وجود دارد: با قطاری در طول مدت زمان ۶ ساعت که از گذرگاه های وان و خلیج لانگ کو عبور می‌کند، به این مکان بیایید. البته باید بدانید که لحظات فوق‌العاده‌ای در این مسیر را برای گشت و گذار می توانید مشاهده کنید یا فقط رانندگی/سواری تا Hue، که تنها ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد.

• عکس از ارگ هیو

تور ویتنام
تور ویتنام

قیمت تور ویتنم
قیمت تور ویتنم

ارگ هیو در ویتنام
ارگ هیو در ویتنام

بهترین تور ویتنام
بهترین تور ویتنام

تور ویتنام و کامبوج
تور ویتنام و کامبوج

فضای داخلی ارگ
فضای داخلی ارگ

• موقعیت مکانی ارگ هیو

برچسب ها
آزانس اصلی تور ویتنام و مالزی آژانس اصلی تور ویتنام و مالزی آژانس چارتر کننده تور ویتنام آژانس مادر تور ویتنام آژانس مادر تور ویتنام و مالزی ارزان ترین تور ویتنام ارزان ترین هتل های ویتنام ارگ در ویتنام ارگ هیو برترین هتل های ویتنام برنامه تور ویتنام بهترین تور ویتنام بهترین قیمت تور ویتنام و مالزی بهترین مجری تور ویتنام بهترین مجری تور ویتنام در ایران بهترین هتل های ویتنام بهترین هتل های ویتنام کدامند پکیج تور ویتنام تاریخ ویتنام رزرو آنلاین هتل های ویتنام رزرو هتل های ویتنام رزرواسیون آنلاین هتل های ویتنام شهر بنفش ممنوعه قیمت هتل های ویتنام کارگزار هتل های ویتنام هتل های ویتنام هتل های ویتنام در مویینه هیو ویتنام ویتنام

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن