دیدنی های باکودیدنی‌هارسانه

فیلمی از جاذبه های گردشگری باکو آذربایجان

فیلم گردشگری باکو | فیلم از جاذبه های گردشگر شهر باکو

شهر باکو در آذربایجان همانند بهشتی وسط بیابان برهوت است. اگر شما حدود ۱۰ کیلومتر از شهر مدرن و پیشرفته باکو به سمت بیرون بروید. با روستاهایی مواجه خواهید شد. که مردمانی بسیار فقیر و با امکانات بسیار محدود و حتی در خانه ها سرویس بهداشتی و فاضلاب درست نخواهید دید. ولی شهر باکو یک شهر کاملاً مدرن و پیشرفته و بروز است. که علاوه بر مدرنیته شهری بافت سنتی خود را به نحو احسن حفظ کرده اند.

در این شهر مدرن شما در کنار لذت از معماری مدرن و پست مدرن از معماری سنتی زیبا و دلنشین آن نهایت لذت را خواهید برد. متاسفانه به دلیل استخراج نفت از دریا سواحل باکو قابل استفاده برای توریستها نیست. و با نزدیک شدن به ساحل بوی نفت را به جای نسیم دلپذیر ساحل استنشاق خواهید کرد .


باکو آذربایجان عروس قفقاز :


باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، در ساحل غربی خزر واقع شده است. باکو در قدیم محصور در قلعه ای سنگی بوده است. که هم اکنون به ایجری شهر معروف است. پس از کشف اولین میدان نفتی جهان در این شهر، یه شدت بر اهمیت آن افزوده شد.

به همین دلیل مراکز و خیابان های مهمی در دوران شوروی سابق در باکو ایجاد شد، به گونه ای که معماری شهری و ساختمان های موجود در باکو در دنیا بی نظیر است. خیابان های و ساختمان های زیبا به همراه نورپردازی های شبانه، جلوه ای رمانتیک به این شهر داده است. مراکز مهم شهر در طول نوار ساحلی خزر بنام بلوار احداث شده است که بنام پارک ملی یا پارک ساحلی بلوار معروف است.


جاذبه های توریستی و گردشگری باکو آذربایجان:


ایچری شهر:

ایچری شهر(icher sheher) مهمترین مرکز تاریخی و فرهنگی شهر باکو است.شهر باکو آذربایجان در قدیم محصور در قلعه ای بوده است که هم اکنون این قلعه حفظ شده است و در قلب شهر باکو قرار دارد به همین خاطر به ایچری شهر معروف است. کوچه پس کوچه های این شهر، زیبا و رمانتیک است.

بناهای تاریخی از قبل از اسلام تا دوره قاجار را می توانید در این کوچه ها ببینید. دیدار از این مجموعه را به تمامی توریست ها توصیه می کنیم. دوربین عکاسی را فراموش نکنید.

قیز قالالی:

قیز قلعه سی(قلعه دختر) در ایچری شر واقع است که با خرید بلیط آن(۲ منات) می توانید از بام آن تمام شهر باکو و ساحل را مشاهده نمائید.

فخری خیابانی(خیابان مفاخر):

یکی از زیباترین مزارهای دنیاست که در آن قبر تمام مفاخر (فرهنگی ،هنری ،تاریخی) آذربایجان قرار دارد. مجموعه ها، نمادهای یادبود، و گل کاریهای آن هر بیننده ای را مجذوب می کند. مقبره اشخاصی مانند رشید بهبوداف، شوکت، مسلم مقا ما یف، حیدر علی اف و … در آن واقع است. بازدید از این خیابان رایگان است. فقط نبایستی روی قبور راه بروید. و با احترام با قبور برخورد کنید.

شهید لر خیابانی و پارک داغ اوستی(پارک کوه سنگی) :

مقبره شهید گمنام در انتهای این خیابان قرار دارد. که منتهی به یک منظره کلی و زیبا از باکو آذربایجان می شود. از این مکان می توانید ساحل خزر و کل شهر باکو را ببینید.

با قدم زدن به سمت پائین به پارک دیگری بنام پارک داغ اوستی (پارک کوه سنگی) می رسید. که گل کاریها و معماری این پارک بسیار جذاب و دیدنی است. جهت رسیدن به خیابان شهید لر و فخری ،در هر جای شهر که باشد. اگر سه برج بزرگ شهر (فلیم تاور) را هدف قرار دهید. به این خیابان ها می رسید.


رستوران های باکو :


طبقه آخر تمامی مراکز تجاری در باکو آذربایجان (مرکز تجاری ۲۸ و پارک بلوار) اختصلصی به رستوران کشورهای مختلف دارد. که قیمت ها مناسب و سر در همه رستوران ها ذکر شده است. کسانی که می خواهند در هزینه غذا صرفه جویی کنند. از این مراکز استفاده کنند. همچنین در خیابان تارگوا(فوارلر) رستوران های زیادی وجود دارد.

بخصوص اگر رستوران خاص و گران قیمت می خواهید در کوچه و پس کوچه های تارگوا می توانید پیدا کنید. اما اگر می خواهید یک میان وعده و یا چای با کیک و شیرینی بخورید رستوران MADO و Klori ts پیشنهاد می شود. که در خیابان تارگوا واقع شدند.

چای در بلوار:

اگر می خواهید در ساحل خزر و بلوار باکو چای بخورید قیمت یک قوری چای با مربا و لیمو بین ۳ تا ۵ منات بسته به مکان آن متغیر است.اگر آجیل نیز در کنار چای باشد تا ۱۰و یا ۱۵ منات نیز می سد. اگر می خواهید فقط چای بخورید و صرفه جوئی کنید به هنگام سفارش بگوئید فقط چای ساده می خواهید(چای ساده همراه با لیمو و مربا می باشد).


خرید در باکو آذربایجان :


اگر می خواهید اجناس برند بخرید ،سعی کنید فروشگاههایی که حراج اعلام کرده اند را شناسائی کنید و از آن ها خرید کنید در غیر اینصورت به امید تخفیف و یا چانه زدن وارد فوشگاه نشوید.(در فروشگاه های برند باکو چانه زدن اصلا معنا ندارد). اگر می خواهید اجناسی از فروشگاه های غیر برند و بازار تهیه کنید، بازار صدرک و بینه را پیشنهاد می کینم. در اینجا می توانید چانه زنی کنید ،اما کیفیت اجناس از چین تا ترکیه متغیر است.


مراکز خرید در باکو آذربایجان :


  • مرکز خرید ۲۸ (۲۸ may) : این مرکز در میدان ۲۸ می واقع شده است.برندهای مختلف را می توانید در این مرکز پیدا کنید، دسترسی به این مرکز از طریق ایستگاه اتوبوس و مترو و تاکسی مقدور است.این مرکز خرید در وسط شهر باکو کنار ایستگاه راه آهن و مترو ۲۸ واقع شده است.پیاده تا ساحل و بلوار ۲۰ دقیقه و تا میدان فواره لر ۱۰ دقیقه راه است.
  • مرکز خرید پارک بلوار (park bulvar) : در ساحل خزر و وسط پارک ساحلی بلوار واقع شده است.این مرکز درست روبروی هتل هیلتون قرار دارد.اگر در پارک ساحلی قدم می زنید و از دور هتل هیلتون (نمای شیشه ای و آبی) را ملاحظه کنید می توانید این مرکز خرید را پیدا کنید. این مرکز خرید بسیار لوکس و بسیاری از برندها در این مرکز می باشد.طبقه آخر این مرکز رستوران و شهربازی کودک واقع شده است.
  • مرکز خرید تارگوا (میدان فلواره ها یا فواره لَر) : چندین خیابان قدیمی و سنگ فرش که به هم متصل شده است و فواره های آب و آب نماهای زیادی در این خیابان ها دیده می شود.تمامی برندها در این خیابان و کوچه های منتهی به آن شعبه دارند. این خیابان هم فال است و هم تماشا ،در تمام ساعات روز و تا پاسی از شب مملو از جمعیت است که برای پیاده روی و خرید آمده اند.
  • مرکز خرید صدرک: تمامی کالاهایی که از کشورهای دیگر مثل چین ،ترکیه ،روسیه ،ایران و … وارد آذربایجان می شود در یک بازار بزرگ بنام صدرک تجمیع می شود و سپس به تمامی نقاط آذربایجان توزیع می شود.مساحت این بازار، بسیار بزرگ و بازدید از آن در یک روز غیرممکن است، اگر می خواهید اجناس ارزان قیمت از بی کیفیت تا با کیفیت تهیه کنید این بازار پیشنهاد می شود.

مراکز خرید عمده و بزرگ و ارزان: (خارج از شهر ):


۱- بینا: انواع جنس های ترک، تایلند، چین، هند، روسیه ( انواع لباس- لوازم خانگی و …..)

۲- صدرک: انواع جنس های ترک، تایلند، چین، هند، روسیه (انواع لباس- لوازم خانگی و …..)


مراکز خرید مارک دار- لوکس: (داخل شهر )


۱- تارگوی: انواع لباس- لوازم آرایشی و بهداشتی- صنایع دستی، کیف و کفش زنانه (انواع مارک های اروپایی )

۲- آف مال: انواع لباس- لوازم آرایشی و بهداشتی- کیف و کفش (انواع جنس های اروپایی )

۳- مغازه های بولوار شهر: انواع لباس- لوازم آرایشی و بهداشتی- کیف و کفش- لوازم خانگی

۴- مرکز تجاری پارک بلوار: انواع لباس- لوازم آرایشی و بهداشتی- کیف و کفش (انواع جنس های اروپایی )

۵- مرکز تجاری ۲۸: انواع لباس- لوازم آرایشی و بهداشتی- کیف و کفش (انواع جنس های اروپایی )

۶- مرکز تجاری مترو پارک: انواع لباس- لوازم آرایشی و بهداشتی- کیف و کفش (انواع جنس های اروپایی )

۷- آی گون سیتی: انواع لباس- لوازم آرایشی و بهداشتی- کیف و کفش (انواع جنس های اروپایی )


مراکز خرید داخل شهر- قیمت متوسط


۱- شرق بازاری: انواع جنس های ترک، تایلند، چین، هند، روسیه (انواع لباس- لوازم خانگی و …..)

۲- بازار خالقلار دوستلوغو: انواع لباس- لوازم آرایشی و بهداشتی- کیف و کفش (انواع جنس های اروپایی )

۳- بازار گنجلیک: انواع لباس- لوازم آرایشی و بهداشتی- کیف و کفش (انواع جنس های آذربایجانی )


بازار مراکز صنایع دستی :


۱- بازار سنتی (صنایع دستی) در ایچری شهر
۲- خالچا بازاری (بازار فرش و گلیم) در بازارهای بینا و سدرک
۳- لباسها و سوغاتی محلی در منطقه تاریخی ایچری شهر


موزه های باکو آذربایجان


موزه فرش: xalca muzeyi :

موزه فرش واقع در ساختمانی بسیار زیبا به شکل فرش لوله شده در پارک ساحلی بلوار قرا دارد. این ساختمان با نمای برنزی و با طرح های فرش نزدیک ساحل و چرخ فلک بزرگ شهر قرار دارد.


مرکز موسیقی مقامی ( موغام ائوی) : Muğam evi :

این مرکز در ساختمانی به شکل تار ( از بالا) واقع شده است، در این ساختمان بسیار زیبا، کنسرت های موسیقی موغام برگزار می گردد، همچنین مسابقه موسیقی مقام در این مرکز برگزار می شود. مجسمه ها و شرح حال بزرگان موسیقی مقام به شکل زیبایی در این مرکز ترسیم شده است. این مرکز در پشت ساختمان موزه فرش واقع است.


ساختمان تئاتر عروسکی: kukla tiatrı :

این ساختمان در نبش خیابان نفت چی لر واقع در پارک ساحلی بلوار می باشد. ساختمانی با نمای سقید و زرد که عروسک های در ورودی آن قرار دارد. این ساهتمان با دریا ۲ دقیقه و با مرکز پیاده روی شهر ۵ دقیقه با پای پیاده فاصله دارد.


پارک ساحلی بلوار باکو :
پارک ساحلی بلوار ( داخل شهر) جایی دنج و آرام برای تفریح می باشد .
امکانات: فضای سبز- وسایل برقی برای بازی- قطار ( در زمستان) در داخل محوطه پارک- کشتی( در بهار و تابستان)و مواقعی که دریا طوفانی نباشد. رستوران های متعدد با انواع غذا ها و نوشیدنی ها. مرکز خرید بزرگ در چندین طبقه( شامل رستوران، وسایل بازی، انواع لباس، کیف و کفش، لوازم خانگی، و…..) و فواره های موزیکال هیجان انگیز .


منطقه ایچری شهر :

منطقه ایچری شهر ( داخل شهر) برای علاقمندان به بافت سنتی و قدیمی شهر .

امکانات: به صورت سنگ فرش می باشد. بنای قلعه دختر اینجاست. که ورودیه دارد و با تهیه بلیط به داخل محوطه وارد می شوید .

دیدن مغازه هایی که صنایع دستی می فروشند. این صنایع شامل( انواع فرش ها، گلیم، ورنی، و…..)- انواع غذا های محلی و سنتی،

و ابزارات موسیقی. بازدید از حمام مشهدی و باقیمانده کاخ شیروان شاهان. چشیدن کباب های که روی ذغال پخته می شود و ایستادن کنار تنور و تماشای پختن مراحل نان. تماشای برنامه های موسیقی البته در زمان های خاص مثل عید نوروز .


تارگوایا میدان فواره ها ( خیابان نظامی ) :

اگر علاقمند به ساختمان های قدیمی شهر هستین و پیاده روی را هم دوست دارید.این یک پیشنهاد رمانتیک برای شما است .ساختمان هایی به سبک روم و با نور پردازی مدرن که هر رهگزری را به خود جلب می کند. نمایش با شکوه فواره ها و خرید کردن از بهترین مارک های دنیا .


منطقه نوخانی ( خارج شهر ):
اگر به دریا و ساحل علاقه دارید و از گرمای تابستان خسته شده اید ما شما را به این منطقه دعودت می کنیم . وجود هتل ها و ویلاهای مختلف با امکانات عالی پذیرای شما در این منطقه زیبا خواهد شد . چشیدن انواع غذا های محلی و دریایی، موج سواری و هزاران امکانات متنوع به شما کمک خواهد کرد که از بودن در این شهر زیبا لذت ببرید .


منطقه تاریخی قوبستان ( خارج شهر ):
اگر به تاریخ علاقمندید می توانیم بگوییم که سنگ نوشته های قوبستان نظر شما را جلب خواهد کرد .
آتشگاه ( خارج شهر )


رستورانهای زنجیره ای در باکو آذربایجان


۱- مک دونالد (غذای آماده): با بیش از دهها شعبه در مناطق مختلف شهر باکو
۲- کی اف سی: (غذای آماده) با بیش از دهها شعبه در مناطق مختلف شهر باکو
۳- زنجیره نپتون: (انواع مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی و…) با بیش از دهها شعبه در شهر باکو
۴- کاسپین: (انواع مواد غذایی، آرایشی، لوازم خانگی، پوشاک و…) با بیش از دهها شعبه در شهر باکو


رستوران های تاپ باکو آذربایجان :


۱٫رستوران البارا

۲٫گروه رستوران های سانتینو

۳٫رستوران واپیانو

۴٫رستوران فیروزا

۵٫رستوران چینار

برای لذت از زیبایی های شهر باکو به تماشای این فیلم بنشینید.


برای مشاهده تورهای باکو روی ” لینک “ کلیک کنید
برای مشاهده دیدنی های باکو روی ” لینک “ کلیک کنید
برای مشاهده هتل های باکو روی ” لینک “ کلیک کنید


تور باکو بهار 98
تور باکو بهار ۹۸
هزینه تور باکو
هزینه تور باکو
تور هوایی باکو
تور هوایی باکو
تور باکو بهار 98
تور باکو بهار ۹۸
تور شهر باکو
تور شهر باکو
تور شهر باکو
تور شهر باکو
برچسب ها
آثار تاریخی باکو ارزان ترین مراکز خرید باکو ایجری شهر باکو ایچری شهر باکو بازارهای ارزان باکو بازارهای باکو بازارهای معروف باکو باکو باکو آذربایجان بناهای تاریخی باکو بناهای ساخته شده توسط زها حدید در باکو بهترین رستوران های باکو تفریح گاه های باکو تفریحات شبانه در باکو تور تور باکو تور شهر باکو جاذبه های سفر به باکو جاذبه های گردشگری آذربایجان جاذبه های گردشگری باکو دیدنی ها دیدنی های باکو دیدنیهای باکو راسته فروش پوشاک در باکو رستوران ایرانی در باکو رستوران های زنجیره ای باکو زها حدید سفر به باکو سواحل باکو شهر باکو شهر باکو آذربایجان فرودگاه باکو فروشگاههای بزرگ باکو مراکز خرید ارزان باکو مراکز خرید باکو مراکز خرید خارج از شهر باکو مراکز خرید داخل شهر باکو مراکز خرید شهر باکو مراکز خرید عمده باکو مراکز خرید مشهور باکو مراکز خرید معروف باکو مناطق تاریخی باکو موزه فرش باکو موزه های باکو هتل های باکو

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

‫۱۶ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن