جاذبه های روسیهدیدنی ها

تئاتر مارینسکی و باله مارینسکی سنت پترزبورگ

تئاتر مارینسکی | تالار مارینسکی | باله مارینسکی


مثلی در بین فرهنگ عامه مردم روس رایج است که روس ها بدون تئاتر زنده نخواهند ماند و شاید راز ماندگاری این همه تئاتر در شهرهای روسیه بر اهمیتی است که روس ها به هنرهای نمایشی و موسیقی می دهند. یکی از میراث های ماندگار دوره کمونیستی روسیه فرهنگ کتابخوانی و فرهنگ بالای مردمان این سرزمین در مورد هنرهای نمایشی و موسیقی و سایر جنبه های هنر است. همانطور که بالشوی تئاتر در مسکو شاخص ترین سالن تئاتر مسکو پایتخت روسیه است. تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ شاخص ترین بنای تئاتری شهر زیبای سنت پترزبورگ (ملقب به ونیز شمالی) است . شهرت این سالن تئاتر در سطح بین المللی بسیار بالاست و این شهرت را مدیون اجراهای ارزشمندی است که هنرمندان بزرگ روس از روی کارهای اساتید بزرگ موسیقی جهان که همگی روس بودند در این سالن اجرا کرده اند. نمی توان به سنت پترزبورگ آمد و نمایش زیبای باله را در سالن های این شهر از دست داد. حسی که خواهید داشت همگی از جمله توریست های اروپایی بر این باورند که سنت پترزبورگ پاییتخت باله جهان است. اجراهای باله در تالار مارینسکی ارزان نیستند و شما برای استفاده از این اجراها حتماً می بایست بلیط آن را از قبل خریداری نمایید. از هتل های بسیار نزدیک به تالار مارینسکی و تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ هتل مجلل گرند یوروپ بلموند است. در ادامه شما را با تاریخچه تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ آشنا خواهیم کرد
تئاتر مارینسکی (به روسی: Мариинский театр) سالن اپرا و باله در شهر سن پترزبورگ روسیه است که قدمتی ۱۵۰ ساله دارد. این سالن در ۲ اکتبر سال ۱۸۶۰ افتتاح شد و به محلی برجسته برای اجرای آثار شاخص آهنگسازان اواخر سده نوزدهم مانند چایکوفسکی، موسورگسکی و ریمسکی کرساکفتبدیل گردید. امروزه خانهٔ اپرا، ارکستر و باله مارینسکی است.
معمار تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ آلبرتو کاوس بوده و تئاتر مارینسکی بعد از ۲ اکتبر ۱۸۶۰ که گشایش این تئاتر بوده تا کنون اجراهای بسیار ارزشمندی را به خود دیده است. تئاتر به افتخار ملکه ماریا الکساندرونا ، همسر تزار دوم، مارینسکی نامیده شد. مجسمه نیم تنه ملکه در سالن ورودی اصلی قرار دارد. نام این تئاتر در طول تاریخ روسیه تغییراتی کرده است که منعکس کننده فضای سیاسی آن زمان روسیه است.
این مدرسه که در ۱۷۴۰ تاسیس گشت، در زمان‌های گذشته مشهور به باله امپراتوری روسیه بود.باله مارینسکی (به روسی: Балетная труппа Мариинского театра) معروف به باله کیروف از معروف‌ترین مراکز آموزش باله کلاسیک جهان است و در سن پترزبورگ قرار دارد.
این مدرسه در واشنگتن دی.سی. یک شعبه غیر رسمی دارد.
فیلم مستند Ballerina ساختهٔ برتراند نرماند (سال ۲۰۰۹) به تفصیل به زندگی و آموزش بالرین‌های این آکادمی می‌پردازد.
آدرس سایت تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ : (کلیک کنید)
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تور روسیه (کلیک کنید)
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر جاذبه های گردشگری روسیه (کلیک کنید)
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هتل های روسیه (کلیک کنید)
سایت انگلیسی زبان ما : (کلیک کنید)
عکس از تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ :

باله مارینسکی سنت پترزبورگ
باله مارینسکی سنت پترزبورگ

تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ
تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ

تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ
تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ

باله مارینسکی سنت پترزبورگ
باله مارینسکی سنت پترزبورگ

باله مارینسکی سنت پترزبورگ
باله مارینسکی سنت پترزبورگ

تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ
تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ

تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ
تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ

تئاتر مارینسکی
تئاتر مارینسکی

تئاتر مارینسکی
تئاتر مارینسکی

موقعیت مکانی تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ و باله مارینسکی در نقشه سنت پترزبورگ :

برچسب ها

تور های شیوار سیاوشان

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 95118563 021 موبایل : 09192120524

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا