تور ازبکستانتورهای خارجی

تور ازبکستان پایتخت فرهنگی آسیای میانه-زمستان و نوروز ۱۴۰۳

تور سمرقند، بخارا، خوارزم، فرغانه، تاشکند و...

تور ازبکستان فرصتی برای بازدید از یادگارهای فرهنگی ارزشمند ایران کهن است. پایتخت فرهنگی امروز آسیای میانه بیشتر از هر چیزی بوی تمدن شکوهمند ایران باستان را می دهد. شهر هایی همچون سمرقند، بخارا، خوارزم بخش جدایی ناپذیر از تاریخ سرزمین ایران است.

این تور هر روز هفته با پرواز ترکیش و روز های یکشنبه پرواز مستقیم به تاشکند با زاگرس ایرلاین اجرا می گردد

برای پروسه ی ویزا ۳ تا ۵ روز کاری زمان در نظر بگیرید.

تور ازبکستان

 ۲شب تاشکند+ ۱ شب خیوه+ ۲ شب سمرقند+ ۲ شب بخارا

تور ازبکستان از خیوه تا تاشکند
تور ازبکستان از خیوه تا تاشکند
تور ازبکستان از خیوه تا تاشکند
تور ازبکستان از خیوه تا تاشکند

درصورتی که درخواست تور ازبکستان با تعداد روز های کمتر یا بیشتر دارید، و یا برای دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت های به روز با کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایید.

لینک های مهم :

ازبکستان

ازبکستان با نام رسمی جمهوری ازبکستان کشوری محصور در خشکی واقع در آسیای میانه است.

ازبکستان در آسیای میانه و در کنار جاده ابریشم، شامل شهرهای باستانی و تاریخی بسیاری است و سمرقند، بخارا، خیوه و شهر سبز از مهم‌ترین و کهن‌ترین شهرهای این سرزمین هستند.

این کشور دو برابر وسعت بریتانیا، میراث فرهنگی غنی و تاریخ طولانی غرق در سنت است.

منطقه کنونی ازبکستان از مناطق باستانی ایرانی‌زبان بود که بعدها با کوچ فزاینده ترک‌تباران، زبان‌های ترکی در آن رایج شد. دو شهر بزرگ سمرقند و بخارا در این کشور همچنان پارسی‌گو هستند.

آب و هوای ازبکستان قاره‌ای و میانگین بارش سالانه آن بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی‌متر است. میانگین دمای تابستان نیز حدود ۴۰ درجه سانتیگراد است در حالیکه میانگین دما در زمستان منفی ۲۳ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

موقعیت مکانی ازبکستان روی نقشه

جاهای دیدنی ازبکستان

۱-سمرقند:

چهارراه فرهنگ ها نام رسمی است که برای توصیف این شهر به عنوان میراث جهانی یونسکو استفاده می شود. سمرقند تصاویر دوران باستان را تداعی می کند و تقریباً افسانه ای به نظر می رسد. سمرقند امروز شهری پر جنب و جوش است که سنت های خود را گرامی می دارد. کاوش‌های باستان‌شناسی تاریخچه‌ای را نشان می‌دهد که قدمت آن به ۳۵۰۰ سال پیش می‌رسد.

سمرقند ازبکستان
سمرقند ازبکستان

۲-بخارا

مرکز تاریخی بخارا برای چندین قرن پایگاه مهم الهیات و علوم اسلامی بوده است. مرکز شهر به خوبی حفظ شده توسط یونسکو به عنوان یک شهر نمونه قرون وسطایی شناخته شد. شهرسازی، توسعه شهری، اقتصادی و علمی بخارا تأثیر زیادی بر جهان اسلام در قرون وسطی گذاشت. قدیمی ترین بنای معماری آرامگاه اسماعیل سومونی است که قدمت آن به قرن دهم می رسد. به مدت هفت قرن تا قرن شانزدهم، این شهر با صدها مسجد و مدرسه یا مکان آموزشی، بزرگترین مرکز اسلامی برای مطالعه تصوف بود. ابن سینا دانشمند مشهور جهان در نزدیکی بخارا به دنیا آمد و در آنجا بزرگ شد. هنگامی که در بخارا هستید، توصیه می کنیم در اطراف شهر قدیمی قدم بزنید تا از میراث معماری آن لذت ببرید.

بخارا ازبکستان
بخارا ازبکستان

۳-خیوه

خیوه اولین سایت میراث جهانی یونسکو در ازبکستان است که در سال ۱۹۹۰ با توجه به اهمیت آن در میراث استثنایی سنت های جاده ابریشم باستانی ثبت شد. “ایچان کالا” که به معنای واقعی کلمه قسمت داخلی شهر قدیمی است، توسط دیوارهای گلی ضخیم احاطه شده است. در اینجا در خیوه است که محقق خوارزمی، پدر جبر، متولد شد و الگوریتم ها را به جهانیان معرفی کرد. برای آشنایی با داستان هایی که در تاریخ این شهر جذاب وجود دارد، یک تور با راهنما داشته باشید.

خیوه ازبکستان
خیوه ازبکستان

۴-شهرسبز

این شهر پر رونق امپراتوری تیموری زادگاه فاتح بزرگ قرون وسطی امیر تیمور است. این بنا دارای آثار استثنایی از قرن ۱۴ تا ۱۵ است، اگرچه تاریخ آن به بیش از ۲۰۰۰ سال می رسد. مرکز تاریخی آن طرحی را از برنامه ریزی اولیه شهر تیموری حفظ کرده است. امیر تیمور دستور داد آک سرای “کاخ سفید تابستانی” و همچنین قبر خودش را بسازند. کاخ تابستانی تیمورلنگ یکی از برجسته‌ترین آثار معماری تیموری بود. این روزها هنوز هم می‌توانید بقایای دروازه‌های بزرگ ۶۵ متری کاخ را ببینید.

شهرسبز ازبکستان
شهرسبز ازبکستان

۵-تاشکند

تاشکند پایتخت ازبکستان است و با ۳ میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر آسیای مرکزی است. این کلان شهر بزرگ منعکس کننده توسعه تاریخی کشور از بناهای معماری با طراحی شرقی گرفته تا طرح خیابان های برنامه ریزی شده شوروی و ساختمان های مرتفع شیشه ای مدرن آن است. منطقه تاشکند مدرن قبلاً در قرن ۳ تا ۵ قبل از میلاد سکونت داشت. نام آن به معنای واقعی کلمه به عنوان “شهر سنگ” ترجمه می شود. چندین بار در تاریخ ویران شده است. آخرین خسارت ناشی از زلزله سال ۱۹۶۶ بود که بسیاری از آثار تاریخی باستانی آن تخریب شدند. بنابراین تاشکند امروز یک شهر مدرن با طیف گسترده ای از رستوران ها و فرصت های خرید است.

تاشکند ازبکستان
تاشکند ازبکستان
ازبکستان
ازبکستان
ازبکستان
ازبکستان
ازبکستان
ازبکستان
ازبکستان
ازبکستان
کوکند ازبکستان
کوکند ازبکستان
بی بی خانم سمرقند ازبکستان
بی بی خانم سمرقند ازبکستان
خیوه ازبکستان
خیوه ازبکستان
سمرقند مقبره گور امیر ازبکستان
سمرقند مقبره گور امیر ازبکستان
برچسب ها
ازبکستان تور ازبکستان تور ازبکستان آبان ماه 1402 تور ازبکستان آذر ماه 1402 تور ازبکستان پاییز 1402 تور ازبکستان پاییز1402 تور ازبکستان دی 1402 تور ازبکستان دی ماه 1402 تور ازبکستان زمستان 1402 تور ازبکستان و استانبول تور استانبول تور بخارا تور بخارا پاییز 1402 تور بهار 1402 تور تاشکند زمستان 1402 تور ترکیبی ازبکستان تور تفریحی ازبکستان تور خوارزم تور خیوه دی ماه 1402 تور سمرقند تور فروردین 1402 تور گردشگری ازبکستان سفر به ازبکستان کارگزار تور ازبکستان

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 91014584 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن