دیدنی های ژاپن

شیبویا توکیو ، تقاطعی مشهور که در فیلم ها دیده اید! | دیدنی های ژاپن

Shibuya Crossing

• شیبویا توکیو | عکس+موقعیت مکانی+جاذبه ها

تقاطع شیبویا یکی از شناخته شده ترین مناظر توکیو است که در فیلم ها، مجلات و وبلاگ های بی شماری از آن یاد کرده اند. در شلوغ‌ترین زمان‌ها، حدود ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ نفر در هر دو دقیقه از این تقاطع عبور می‌کنند. که این تعداد برای پر کردن یک استادیوم فوتبال کافی است. هنگامی که عابران پیاده از هر طرف باهم عبور می کنند، صحنه ای ایجاد می شود که به آن نام مستعار “جنب و جوش” را داده اند.

تقاطع شیبویا مرز بین هرج و مرج و هماهنگی کامل را نشان می دهد. گشت و گذار در توکیو در نهایت شما را به اینجا می‌رساند. زیرا که شیبویا مملو از گزینه هایی برای خرید، میل کردن غذا و تفریحات دیگر است.

برای دریافت اطلاعات از هر بخش بر روی نام آن کلیک کنید

≡ جذابیت شیبویا :

ایستگاه شیبویا در سال ۱۸۸۵ افتتاح شد. اما گذرگاه معروف آن زمانی شکل امروزی خود را گرفت. که در سال ۱۹۳۲ خط توکیو تویوکو افتتاح شد. و شیبویا به یک ایستگاه کلیدی بین شهر بندری همسایه، یوکوهاما و مرکز تجاری، توکیو تبدیل شد.

همانطور که خطوط بیشتری به ایستگاه اضافه شدند و افراد بیشتری برای زندگی و کار در توکیو نقل مکان کردند. منطقه به سرعت گسترش یافت. شیبویا اکنون دارای  ۹ خط اصلی و شبکه گسترده ای از خطوط اتوبوسرانی است. و مراکز خرید و تجاری بی شماری را در خود جای داده است.


جاذبه های دیگری از ژاپن که ممکن است برایتان جالب باشد:

≡ سگی وفادار که هرگز تسلیم نشد.

در خارج از ایستگاه شیبویا مجسمه ای برنزی خواهید دید که از سگی آکیتا است. این مجسمه نشان دهنده وفاداری و استقامت که دو ویژگی اساسی در رسوم اجدادی ژاپنی هستند، می باشد. داستان پشت هاچیکو (نام سگ) به همان اندازه که شیرین است دلخراش است.

هاچیکو به همراه صاحبش، ایزابورو اوئنو (Eizaburo Ueno)، استاد دانشگاه توکیو، به توکیو آمد. هاچیکو هر روز صبح با اوئنو به ایستگاه می رفت و هر روز بعدازظهر به ایستگاه بازمی گشت تاصاحبش را ببیند. قطار اما یک بعدازظهر در سال ۱۹۲۵، اوئنو نیامد، زیرا به طور غیرمنتظره ای بر اثر خونریزی درگذشت.

هاچیکو توسط خانواده دیگری به فرزندی پذیرفته شد. با این حال به مدت ۱۰ سال هر روز صبح و بعدازظهر او پیاده به ایستگاه می رفت و برمی گشت و بیهوده منتظر بازگشت صاحبش بود. این مجسمه اکنون به عنوان یک مکان محبوب برای عاشقان، دوستان و خانواده شناخته می شود.

≡ بهترین راه برای مشاهده تقاطع شیبویا :

برای دیدن وسعت تقاطع شیبویا و مشاهده شلوغی ای که مانند رقصی موزون است باید گذرگاه را از بالا ببینید. مکان‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. از جمله مراکز خرید و کافه‌هایی که بر فراز ورودی ایستگاه هستند، مانند استارباکسی که در ساختمان QFRONT است. چشم انداز دیگری که در خود ایستگاه است، بین خطوط JR و ورودی خط Keio Inokashira می باشد.

≡  فرهنگ ژاپنی در کنار تفریحات دیگر :

در طول سال‌ها، گذرگاه شیبویا به لطف ساختمان‌های نورانی و ترکیبی از فرهنگ‌ها و گرایش‌ها شهرت زیادی یافته. همچنین درست مانند میدان تایمز نیویورک، پس‌زمینه فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی بی‌شماری در ژاپن و خارج از کشور بوده است.

در اطراف تقاطع، تعدادی فروشگاه وجود دارد که گویای مد، غذا و موسیقی ژاپنی است. از مکان قدیمی شیبویا ۱۰۹ که رواج دهنده مد های زیادی بوده، بازدید کنید. یا در Center Gai پیاده روی کنید تا صدها مغازه را ببینید که برای فروش کالاهای جذاب رقابت می کنند. اگر به دنبال تفریحات شبانه هستید، منطقه دوگنزاکا (Dogenzaka ) بهترین کافه های شبانه توکیو و تعداد زیادی رستوران و کافه جالب برای هر سلیقه ای را در خود جای داده است.

≡ از شلوغ ترین گذرگاه های جهان :

جمعیتی در حدود ۳۰۰۰ نفر در یک زمان می توانند از اینجا عبور کنند. به همین علت اینجا به عنوان یکی از شلوغ ترین گذرگاه های جهان شناخته می شود.

طراحی گذرگاه توسط جولیان ورال (Julian Worral) ، استاد معماری مستقر در توکیو انجام شده. پاتوق های پرطرفدار تقاطع شیبویا را احاطه کرده‌اند. برای مثال، شاید یکی از محبوب ترین پاتوق های نزدیک به گذرگاه، کافی شاپ استارباکس باشد.

همانطور که گفته شد، اینجا مشرف به تقاطع است و یکی از شلوغ ترین کافه های جهان می باشد. اینجا به لطف موقعیت استراتژیکی که دارد، به یک مکان تبلیغاتی ایده آل برای بسیاری از برندها تبدیل شده. همچنین، ترافیک سنگین و دسترسی آسان به بقیه مناطق توکیو، آن را به مکانی مناسب هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران تبدیل کرده.

≡ منظره ای مشهور در فیلم های مورد علاقه تان :

به لطف محبوبیت آن، تقاطع شیبویا به یک منظره  ثابت در رسانه های مختلف تبدیل شده است. در طول سال ها، این مکان نه تنها برای فیلم ها، بلکه برای تبلیغات نیز استفاده شده. با این حال، این تنها به صنعت تلویزیون و فیلم محلی محدود نمی شود. حتی هالیوود هم متوجه شده که این گذرگاه چقدر نمادین است.

• در طول سال‌ها، این منظره در فیلم‌های مختلفی بوده، از جمله:

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift
  • Resident Evil: Afterlife
  • Lost on Translation

 که بیل موری و اسکارلت جوهانسون از جمله دیگر بازیگران آن هستند، حضور داشته است. این گذرگاه همچنین در برنامه های تلویزیونی مانند The Amazing Race و همچنین در موزیک ویدیوها، برنامه های خبری و انواع انیمیشن ها، نمایش داده شده. عکاسان و نقاشان به لطف جایگاه این تقاطع به عنوان یک نقطه مدرن مشهور، به آن علاقه مندند.

≡ جاذبه های دیگر را از دست ندهید :

در حالی که امروزه تصور شیبویا بدون گذرگاه معروف آن غیرممکن است. اما چیزهای بیش تر از این هم وجود دارد. به هر حال، اینجا یکی از شلوغ ترین مناطق توکیو است. از کافه‌ها، کلوپ‌های شبانه، ایزاکایا (izakaya)، مراکز خرید، تا کارائوکه و رستوران‌هایی که بهترین غذاهای ژاپنی و دیگر غذاهای جهانی را سرو می‌کنند، همه در شیبویا یافت می شود.

≡ فشن و مد در شیبویا ژاپن :

همچنین به معبد معروف میجی جینگو نزدیک است و اگر می‌خواهید از معبدهای اطراف دیدن کنید، در موقعیت مناسبی قرار دارید. علاوه بر این، این منطقه همچنین به دلیل توجه جوانان پایتخت، شهرت پیدا کرده است. به این ترتیب، زنجیره‌های لباس محبوب مانند Uniqlo و Forever21 شعبه‌های بزرگی در اینجا راه‌اندازی کرده اند. در چند قدمی ایستگاه قطار نیز فروشگاه‌های بزرگی وجود دارد. اکثر آنها مراکز خرید محبوب برای افراد ۲۰ سال و کمتر هستند.

≡ معنا و تاریخچه شیبویا :

شیبویا در لغت به معنای «دره ای تلخ» است و این نام از نوادگان قبیله فوجی‌وارا آمده است. که تا آغاز انقلاب میجی در آنجا ساکن بودند. اینجا آنقدر شهرتی نداشت تا اینکه فروشگاه بزرگ مد شیبویا ۱۰۹ ساخته شد. منشاء ایستگاه شیبویا به بیش از ۱۰۰ سال قبل باز می گردد. زمانی که ساخت آن در سال ۱۸۸۵ آغاز شد.

در حال حاضر، ایستگاه شیبویا به طور مشترک توسط شرکت های مترو JR East، Keio، Tokyu و Tokyo Metro اداره می شود. شرکت توکیو، یکی از سازندگان اصلی ایستگاه شیبویا است. و بخش بزرگی از بازسازی های برنامه ریزی شده در شیبویا را در سال ۲۰۱۹ به پایان رسانده و آن را بار دیگر به منطقه ای جوان و مدرن تبدیل کرده است.

• مسیر رفتن به تقاطع :

تقاطع شیبویا دقیقاً خارج از خروجی Hachiko در ایستگاه شیبویا می باشد. از حلقه اصلی شهر، به خط JR Yamanote بروید و در ایستگاه شیبویا پیاده شوید.
خطوط JR Saikyo و Shonan Shinjuku، Keio Inokashira، Tokyu Den-en-toshi و Tokyu Toyoko همگی در شیبویا توقف دارند. و همچنین خطوط مترو Ginza، Hanzomon و Fukutoshin هم راه رسیدن به شیبویا می توانند باشند.


≡ فکت هایی کوتاه :

  • ایستگاه شیبویا در سال ۱۸۸۵ شروع به کار کرد.
  • روزانه نزدیک به ۳ میلیون مسافر از طریق این ایستگاه تردد می کنند.
  • تقاطع شیبویا پس‌زمینه فیلم‌های بی‌شماری در طول سال‌ها بوده است.

ژاپن
ژاپن

جاذبه های ژاپن
جاذبه های ژاپن

ژاپن
ژاپن

دیدنی های ژاپن
دیدنی های ژاپن

مجسمه برنزی هاچیکو
مجسمه برنزی هاچیکو

دیدنی های شیبویا
دیدنی های شیبویا

تقاطع معروف توکیو
تقاطع معروف توکیو

جاذبه های ژاپن
جاذبه های ژاپن

شیبویا ژاپن
شیبویا ژاپن

ژاپن
ژاپن

تقاطع از بالا
تقاطع از بالا

تقاطع شیوار
تقاطع شیوار

تقاطع از بالا
تقاطع از بالا

دیدنی های ژاپن
دیدنی های ژاپن

توکیو ژاپن
توکیو ژاپن

نقشه منطقه
نقشه منطقه

ژاپن
ژاپن

شیبویا ژاپن
شیبویا ژاپن


• موقعیت مکانی :

برچسب ها
تقاطع شیبویا تقاطع شیبویا توکیو تقاطع شیبویا ژاپن چهار راه شیبویا توکیو دیدنی های ژاپن شیبویا توکیو شیبویا ژاپن

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن