دیدنی های چین

نانجینگ، شهری که طولانی ترین دیوار شهر جهان را دارد !

Nanjing

• نانجینگ |عکس+موقعیت مکانی + جاذبه ها

نانجینگ، در لغت به معنای “پایتخت جنوبی” است و به عنوان پایتخت قدیمی ۶ سلسله عمل می کند. و جایگاه مهمی در تاریخ طولانی چین دارد. در میان پایتخت های باستانی چینی، نانجینگ اغلب توسط گردشگران نادیده گرفته می شود. اگر بتوان تفکری به رسمیت شناخته شده به نانجینگ نسبت داد، آن این است که نانجینگ موزه ای آموزنده و بزرگ هست و اگر به تاریخ باستان چین و ظهور چین مدرن علاقه مند هستید، اینجا دقیقا جایی است که باید بروید.

≡ در کنار ما به دل جاذبه های نانجینگ سفر کنید :

با این حال، نانجینگ فراتر از این هم می رود. در نانجینگ چیزهای زیادی برای کشف کردن وجود دارد. جاذبه های قدیمی، جدید، هر آنچه که بتواند شادی را به چشمانتان هدیه دهد و هر آنچه که بتواند باعث تسلی خاطر شما شود. با جاذبه ها و تجربیات مختلفی که در نانجینگ می توانید کسب کنید این سفر، نسبت به دیگر خاطره هایتان، بیشتر در هیپوکامتان می ماند. در اینجا ما بایدی ترین کارهایی که باید انجام دهید را فهرست کرده ایم. 

برای دریافت اطلاعات کامل از هر بخش بر روی نام آن کلیک کنید

• نوع جاذبه: مکان‌های تاریخی، دیدنی‌ها و مکان‌های دیدنی
• مدت زمان توصیه شده برای بازدید: ۲ ساعت

≡ بهترین دیوار های شهر: 

تقریباً می توان گفت که همه شهرها را دیوارهای بلندی احاطه کرده است و بیشتر آنها یکی یکی سقوط کردند و از بین رفتند. امروزه بهترین دیوارهای شهر باستانی که حفظ شده در نانجینگ و شیان هستند. دیوار شهر نانجینگ با طول ۲۵٫۱ کیلومتر بزرگترین و طولانی ترین دیوار شهری است که در جهان حفظ شده.

≡ علت ساخت دیوار شهر نانجینگ :

این دیوار شهر، اولین بار در سال ۱۳۶۶ توسط ژو یوانژانگ، اولین امپراتور در سلسله مینگ، برای تحکیم حاکمیت خود و جلوگیری از مهاجمان ساخته شد. ۲۷ سال بعد، این دیوار شهر به طور کامل به پایان رسید. این دیوار شهر بهترین مکان برای درک نانجینگ به عنوان یک عتیقه است. با ایستادن روی دیوار، می توانید متوجه شوید که نانجینگ در هزار سال پیش چقدر شکوفا شده بوده.

≡ از چه دروازه هایی در نانجینگ می توان دیدن کرد؟

در طول روز، می‌توانید منظره‌ای عالی از دریاچه Xuanwu، کوه Purple و برج معبد Jiming داشته باشید. به هنگام شب، تاریکی بر این دیوار چیره نخواهد شد و دیوار کاملا روشن است.

دروازه‌های زیادی از دیوار شهر نانجینگ حفظ شده، از جمله دروازه Xuanwu، دروازه Zhonghua، دروازه Drum و دروازه Heping و غیره. در میان این دروازه‌ها، دروازه Zhonghua، که همچنین به عنوان قلعه Zhonghua شناخته می‌شود، بزرگترین برج به سبک قلعه در چین است. امروزه بقایای چشمگیر این دروازه به روی بازدیدکنندگان باز است و موزه جالبی در بارو ساخته شده.

جاذبه های دیگری از چین که ممکن است برایتان جالب باشد:

 • نوع: کوه ها، طبیعت و پارک ها
 •  مدت زمان توصیه شده برای بازدید: ۴-۵ ساعت
 •  آدرس: کوه بنفش، منطقه Xuanwu، شهر نانجینگ

کوه بنفش، یکی از چهار کوه مشهور در جنوب چین هست، و در سمت شرقی شهر نانجینگ مانند اژدهای پرپیچ و خمی خوابیده. قله های این کوه ، اغلب در سپیده دم و غروب در میان ابرهای ارغوانی و طلایی مرموز پوشانده شده، از این رو، این نام را به خود اختصاص داده است.

≡ در چه زمانی می توانید از این کوه دیدن کنید :

قله اصلی این کوه به ارتفاع حدود ۴۵۰ متر می رسد. مهم نیست چه زمانی از کوه بنفش دیدن می کنید، می توانید از منظره طبیعی آن لذت ببرید. در بهار می توانید گل های زیبای زیادی مانند ارکیده، ساکورا (شکوفه گیلاس)، بگونیا و… را ببینید. در پاییز، کل کوه از رنگ های مختلفی پوشیده شده، از زرد تا قرمز همه را می توانید ببینید.

وقتی در زمستان برف می بارد، کوه بنفش یکی از بهترین مکان های نانجینگ برای دیدن منظره برف است. مناطق دیدنی عالی برای لذت بردن از زیبایی های طبیعی عبارتند از غار زیکسیا (Zixia)، دریاچه زیکسیا و تپه شکوفه آلو.

≡ دیگر جاذبه هایی که می توانید ببینید :

علاوه بر چشم انداز طبیعی کوه، می توانید مجموعه ای از مکان های تاریخی (بیش از ۲۰۰ جاذبه) از جمله مقبره سان یات سن، مقبره مینگ شیائولینگ، کاخ میلینگ و… را مشاهده کنید.

 • نوع جاذبه : نقاط دیدنی، نقاط دیدنی
 • مدت زمان توصیه شده برای بازدید: ۲ ساعت
 • آدرس: خیابان گونگیوان غربی، منطقه Qinhuai، نانجینگ

معبد کنفوسیوس نانجینگ در سال ۱۰۳۴ در زمان سلسله سونگ ساخته شد. این معبد سابقه ای حدود ۱۰۰۰ سال دارد. این بنا برای تقدیس و پرستش کنفوسیوس، متفکر و مربی بزرگ چین باستان، ساخته شده. کل معبد منطقه عظیمی را پوشش می ده که عمدتاً از معبد کنفوسیوس، سالن مطالعه و گونگیوان تشکیل شده.

≡ گونگیوان (بزرگترین سالن امتحانات امپراتوری در سلسله‌های مینگ و چینگ) :

گونگ‌یوان بزرگترین سالن امتحانات امپراتوری در سلسله‌های مینگ و چینگ (۱۳۶۸ تا ۱۹۱۲) بوده، بنابراین می‌توانید نیم نگاهی به سیستم بررسی امپراتوری چین بیندازید. به دلیل قرار گرفتن معبد کنفوسیوس در کرانه شمالی رودخانه Qinhuai، جذابیت فرهنگی، ویژگی های معماری و منظره زیبای رودخانه، این منطقه به مکانی محبوب تبدیل شده. در اطراف معبد کنفوسیوس، می‌توانید خیابان‌های شلوغ با کافه های معروف و غرفه‌های خوراکی را ببینید.

 • نوع: موزه ها، ساختمان ها، مکان های تاریخی
 • مدت زمان توصیه شده برای بازدید: ۱-۲ ساعت
 • آدرس: شماره ۲۹۲، جاده Changjiang، منطقه Xuanwu، نانجینگ

کاخ ریاست جمهوری، در دوره ۱۸۴۰ تا ۱۹۴۹، ستون فقرات ارتش و سیاست چین بود. اکنون این مکان تاریخی، اهمیت زیادی در تاریخ مدرن چین دارد و همچنین به بزرگترین موزه تاریخ مدرن چین تبدیل شده. با قدم زدن در کاخ، سبک کلاسیک معماری و همچنین معماری سبک چینی و غربی را خواهید دید.

≡گشت و گذار در ۳ بخش مختلف کاخ ریاست جمهوری :

این موزه به مساحت ۹۰٫۰۰۰ متر مربع را می توان به سه قسمت مرکزی، غربی و شرقی تقسیم کرد. مکان هایی مانند دولت ملی گرا و کاخ ریاست جمهوری در بخش مرکزی، دفتر رئیس جمهور موقت در بخش غربی و باغ شرقی در بخش شرقی وجود دارد. باغ شرقی با طراحی دقیق و ویژگی باغ های کلاسیک سوژو، منظره شگفت انگیزی از دریاچه ها، آلاچیق ها، پنجره ها، سنگ ها و غیره را برای شما فراهم می کند.

 • نوع: مکان های تاریخی، موزه های تاریخی
 • مدت زمان توصیه شده برای بازدید: ۱ تا ۲ ساعت
 • آدرس:  Shuiximen Road, Jianye District, Nanjing 

سالن یادبود کشتار نانجینگ توسط دولت شهرداری نانجینگ در سال ۱۹۸۵ برای یادبود بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ قربانی قتل عام نانجینگ ساخته شد. در ۱۳ دسامبر ۱۹۳۷، ارتش ژاپن نانجینگ را اشغال کرد و طی شش هفته بعد شاهد رسوایی و کشتار خونینی بود که بر شهر اعمال شد. از ۱۳٫۱۲٫۱۹۳۷ تا ۱۹۳۸٫۱، حدود ۳۰۰٫۰۰۰ غیرنظامی بیگناه و سربازان غیرمسلح چینی به طور دسته جمعی و یا انفرادی جان خود را از دست دادند.

≡ منطقه های عملکردی مختلفی وجود دارد :

نمایشگاه در فضای باز، موزه میدان جیانگدونگمن و پارک صلح در سالن یادبود. بازدید از این موزه باعث می شود تا بهتر درک کنید که جنگ چقدر بی رحمانه است و صلح چقدر ارزشمند.

 • نوع: کوه ها، مکان های فرهنگی
 • مدت زمان توصیه شده برای بازدید: ۳ تا ۴ ساعت
 • آدرس: کوه نیوشو، منطقه جیانگینگ، نانجینگ (南京市江宁区牛首山)

کوه نیوشو که در ترجمه می تواند به معنای سر گاو باشد، نام خود را از دو قله اش گرفته که شبیه دو شاخ گاو هستند. اکنون، کوه نیوشو به خاطر کاخ فودینگ (Foding) که تنها یادگار استخوان آهیانه ساکیامونی در جهان در آن نگهداری می شود، مشهور است.

≡ جاذبه های طبیعی و معماری کاخ فودینگ در نانجینگ :

با ورود به پارک فرهنگی کوه نیوشو، چشمان شما به کاخ فودینگ و برج فودینگ مزین می شود. گنبد کاخ فودینگ دارای گنبدهای کوچکی می باشد که شبیه جامه ی بودا و نمادی از برکات بی پایان بودا است. با ورود به کاخ، از ترکیب این معماری ها با بودیسم شگفت زده می شوید. علاوه بر اهمیت فرهنگی، مناظر طبیعی کوه نیوشو نیز فوق العاده هست. با دیدن چشمه ها، غارها، جنگل ها و غیره، می توانید به این پاسخ برسید که چرا امپراتور کیان لونگ این کوه را در ۴۸ منظره برتر در جینلینگ (نام قدیمی نانجینگ) قرار داده است.

 • نوع جاذبه : بدنه های آبی، طبیعت و پارک ها
 • مدت زمان توصیه شده برای بازدید: نیم روز
 • آدرس: منطقه Xuanwu، نانجینگ (南京市玄武区) دریاچه Xuanwu

اینجا، دریاچه ای واقع در پارک Xuanwu است و تنها باغ سلطنتی در مناطق جنوب رودخانه یانگ تسه می باشد و به عنوان “مروارید نانجینگ” شناخته می شود. دریاچه Xuanwu که به ۲۳۰۰ سال پیش بازمی گردد، از زمان های قدیم تا امروز شهرت خوبی داشته. بسیاری از بزرگان ادب و نویسندگی و همچنین بزرگان به واسطه دریاچه Xuan جذب شده اند.

≡ جزیره هایی که می توانید در مروارید نانجینگ ببینید :

پنج جزیره در داخل دریاچه توسط پل های قوسی به هم متصل شده اند. همچنین برخی از معابد، آلاچیق ها، باغ ها و معبد ها وجود دارد. علاوه بر این، مکان های تفریحی، چایخانه ها، رستوران ها، باغ وحشی کوچک و … نیز برای گذراندن اوقاتی خوش در اختیار شما قرار دارد. به غیر از منظره فوق العاده شهر از اینجا، می توانید مردم محلی را در حال آواز خواندن، رقصیدن یا به هوا در آوردن بادبادک ببینید.

 • نوع جاذبه : دریاچه ها، شب زنده داری ها
 • مدت زمان توصیه شده برای بازدید: ۱-۲ ساعت

رودخانه Qin Huai، شاخه ای از رودخانه یانگ تسه بزرگ، ۱۱۰ کیلومتر طول دارد و از منطقه شهری نانجینگ می گذرد. رودخانه Qin Huai به عنوان بزرگترین رودخانه در منطقه اطراف شهر نانجینگ، “رگ حیات” شهر نامیده می شود، همچنین رودخانه Qin Huai را می توان به دو بخش رودخانه داخلی و رودخانه بیرونی تقسیم کرد.

≡ منظره شب به عنوان نقطه قوت در نانجینگ :

به عنوان بزرگترین دروازه شهری در چین، دروازه Zhonghua را می توان در امتداد رودخانه داخلی یافت. همچنین به عنوان پیچیده ترین و حفظ شده ترین دروازه شهری در جهان ستایش می شود. مکان‌های جالب دیگری هم وجود دارند مانند معبد کنفوسیوس، باغ ژان، مناظر در امتداد کشتی Taoye تا پل ژنهوای در امتداد ساحل رودخانه Qin Huai. معمولاً گردش در رودخانه Qinhuai با پیاده روی در بازار محلی در امتداد ساحل ترکیب می شود. با فرا رسیدن شب، تمام ساختمان های کنار رودخانه روشن می شوند و زیباترین ظاهر خود را به بازدیدکنندگان نشان می دهند. منظره شب یکی از نقطه قوت های شهر نانجینگ است.

به غیر از جاذبه هایی که در بالا ذکر شد، شما انتخاب های دیگری هم دارید. اگر می خواهید تاریخ و فرهنگ بیشتری در مورد نانجینگ و چین بیاموزید، می توانید به موزه نانجینگ و یا موزه مردمی نانجینگ بروید.

سالن اصلی و سالن نمایشگاه هنر موزه نانجینگ، به خوبی بهترین هنر و فرهنگ سلسله های باستانی را به نمایش می گذارد. در موزه مردمی نانجینگ می توانید زندگی روزمره سنتی مردم نانجینگ و بسیاری از صنایع دستی جالب را ببینید.

≡ شما به چه چیزی از چین علاقه مند هستید؟

برای مسافرانی که به بودیسم علاقه دارند، معبد جیمینگ همان چیزی است که نیاز دارند. این معبد، قدیمی ترین معبد و مهمترین معبد امپراتوری نانجینگ است. اینجا به خصوص در فصل بهار که شکوفه های گیلاس را می توان دید، بسیار جذاب می شود.

اگر به دریاچه‌ها علاقه دارید، می‌توانید از دریاچه Mochu نیز دیدن کنید که شکلی صخره‌ای در کنار حوض ها، فواره‌ها و آلاچیق‌ها دارد. اگر به کوه‌ها علاقه دارید، می‌توانید از کوه Qixia دیدن کنید که توسط امپراتور Qianlong به عنوان “اولین کوه درخشان و زیبا جین‌لینگ” شناخته می‌شود.

fuziMiao
fuziMiao

fuziMiao نانجینگ
fuziMiao نانجینگ

معبد jiming در شهر نانجینگ
معبد jiming در شهر نانجینگ

موزه یادبود کشتار شهر نانیجنگ
موزه یادبود کشتار شهر نانیجنگ

موزه یادبود کشتار شهر
موزه یادبود کشتار شهر

دریاچه موچو چین
دریاچه موچو چین

شهر نانجینگ
شهر نانجینگ

نقشه جاذبه ها
نقشه جاذبه ها

دیوار شهر
دیوار شهر

کوه نیوشو چین
کوه نیوشو چین

کوه نیوشو چین
کوه نیوشو چین

کاخ ریاست جمهوری
کاخ ریاست جمهوری

کاخ ریاست جمهوری شهر
کاخ ریاست جمهوری شهر

رودخانه qinhuai
رودخانه qinhuai

رودخانه qinhuai چین
رودخانه qinhuai چین

دریاچه xuanwu
دریاچه xuanwu

دریاچه xuanwu
دریاچه xuanwu

دروازه zhonghua
دروازه zhonghua

کوه زیجین
کوه زیجین

کوه زیجین چین
کوه زیجین چین


موقعیت مکانی :

برچسب ها
Nanjing دیدنی های چین شهر نانجینگ شهر نانجینگ چین نانجینگ نانجینگ چین

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن