دیدنی های قرقیزستاندیدنی‌ها

دیدنیهای قرقیزستان |جاذبه های گردشگری قرقیزستان

دیدنی های قرقیزستان | جاذبه های گردشگری قرقیزستان | جاذبه های سفر به قرقیزستان

دیدنی های طبیعی و تاریخی قرقیزستان می تواند انگیزه ی سفر خیلی از افراد باشد. قرقیزستان ؛ کشور کوه های دست نخورده با طبیعت بکر؛ کشوری که دوستداران طبیعت و کوهنوردان را از سرتاسر دنیا به سمت خودش جذب می کند. این کشور با کوه های تین شان؛ که ۹۰ درصد کشور را تشکیل داده شناخته می شود. دره های سر سبز و هزاران دریاچه با آب هایی به شفافی کریستال؛ چشم هر بیننده ای را بخود خیره می کند. کشوری که همچنان بسیاری از مردم آن زندگی یکجانشینی را انتخاب نکرده اند و راه و روش زندگی عشایری را حفظ کرده اند.

اگر شما به طبیعت علاقه دارید و دوست دارید در مورد زندگی نومد ها در آسیای مرکزی بیشتر بدانید قرقیزستان بهترین گزینه برای شما خواهد بود.در ادامه به معرفی زیباترین جاذبه های قرقیزستان می پردازیم .

دریاچه ایسیک کول  (جاذبه های گردشگری قرقیزستان)

این دریاچه بدلیل زیبایی منحصر بفردش که باعث میشود عقل از سرتان بپرد شناخته می شود. همچنین این به عنوان دومین دریاچه بزرگی آلپاینی شناخته می شود. ایسیک کول به معنی دریاچه داغ در ارتفاع ۱۶۰۷ متری واقع شده است. آب دریاچه شور(بزرگ ترین دریاچه آب شود بعد از دریاچه خزر) و معدنی است.افسانه های زیادی در مورد چگونگی پیدایش این دریاچه وجود دارد. در طول بازدیدتان از لیدرتان بخواهید چند تایی از آن ها را برای شما بگوید. مطمئنا شگفت زده خواهید شد.

برج بورانا     (جاذبه های گردشگری قرقیزستان)

یکی از جذاب ترین مکان ها برای بازدید در بیشکک، برج «بورانا»  است. این برج یکی از قدیمی‌ترین سازه‌ها در خاک آسیای مرکزی با قدمتی هزار ساله در شمال قرقیزستان در شهر « تاکماک» یکی از عجایب تاریخی این کشور محسوب می‌شود.گفته می‌شود این برج در قرن دهم یا یازدهم میلادی با ارتفاع حدود ۴۰ متر ساخته شده اما زلزله باعث شده اکنون حدود ۲۲ متر از ارتفاع آن باقی بماند که با وجود مرمت‌های انجام شده هنوز قسمت فوقانی آن نیز بازسازی نشده است.  پایه این اثر از سنگ و گل ساخته شده و در سمت جنوبی آن در ارتفاع ۶ متری ورودی آن واقع شده است. عرض این ورودی ۲ متر و ارتفاع آن بیش از یک متر است. به محض ورود به بالای مناره یک راه پله «اسپیرال» با پله‌های آجری قابل روئیت است.

پارک ملی آلا آرچا     (جاذبه های گردشگری قرقیزستان)

پارک ملی آلا آرچا یکی از معدود پارک های ملی ایست که دسترسی بسیار خوبی در تمام طول سال را دارد. پارک ملی آلا آرچا با بیشکک تقریبا نیم ساعت فاصله دارد و  در ۴۰ کیلومتری جنوب بیشکک در میان کوه های تین شان واقع شده است.بلندترین قله آن به ۴۸۹۵ متر می رسد. اگر از طرفداران پیاده روی، صخره نوردی؛ اسب سواری و کوه نوردی هستید ؛ پارک ملی آلا آرچا یکی از بهترین انتخاب هاست.

پیست اسکی کاراکول (جاذبه های گردشگری قرقیزستان)

پیست اسکی کاراکول که در استان ایسیک کول قرقیزستان قرار گرفته است. این پیست امروزه طرفداران بسیاری در میان اسکی بازان دارد. با شروع بارش برف در قرقیزستان، این پیست به مکان تفریحی پر هیاهو تبدیل می‌شود که حتی برف بازی در این منطقه هم بسیار تماشایی به نظر می‌رسد. هر ساله، نزدیک به ۴۰ هزار گردشگر به پیست اسکی کاراکول می‌آیند تا یک روز متفاوت را در کنار همراهانشان سپری کنند. گردشگران تور قرقیزستان در کنار تجربه لذت اسکی بازی در این منطقه، می‌توانند از دیگر پیست های قرقیزستان که شامل پیست اسکی توگوز، بولاک و زیل می‌شود، دیدن کنند.

تاشراباط  (جاذبه های گردشگری قرقیزستان)

کاروانسرای تاریخی تاشراباط  که از سنگ ساخته شده است. این مکان جاییست در مسیر جاده ابریشم که در گذشته ها بازرگانان و کاروان هایشان در این جا اقامت و استراحت داشتند. تاشراباط یکی از بهترین کاروانسراهای حفاظت شده در بین کاروانسراهای آسیای میانه است.  این کاروانسرا در ارتفاع ۳۶۰۰ متری از سطح دریا قراردارد. در اصل این بنا به عنوان یک صومعه  ساخته شد و سپس به کاروانسرای تبدیل شد. همچنان اگر کسی بخواهد در این منطقه اقامت داشته باشد در یورت های اطراف این کاروانسرا می تواند شب خود را سپری کند.

کوه مقدس سلیمان – شهر اوش (جاذبه های گردشگری قرقیزستان)

اوش قدیمی ترین شهر قرقیزستان است که ۳۰۰۰ سالگی آن را در سال ۲۰۰۰ جشن گرفتند. این منطقه در مرکز دره فرخان بارور است. مرکز شهر توسط Sulaiman-Too اشغال شده است. این یک کوه مقدس است که به طور مداوم  برای هزاران سال پرستش شده است. زنان معتقدند که این عمل شانس تولد فرزندان سالم را افزایش می دهد. این یکی از نمونه هایی عالی از سنت های طولانی مدت جاده ابریشم است که اعتقادات ماقبل تاریخ، پیش از اسلام، اسلامی و محلی را به یک سایت مقدس متصل می کند. تلفظ محلی سلیمان است. تصور می شود که تخت سلمان زمانی در این کوه قرار داشته است. برخی از افسانه ها تا آنجا می گویند  که در اینجا دفن شده است. یکی دیگر از سایت های مهم در شهر اوش، مسجد جامع قرن شانزدهم بوبور، بنیانگذار امپراتوری مغول است.

دریاچه سنگ کل (دیدنیهای قرقیزستان)

از دیگر دیدنی های طبیعی و تاریخی قرقیزستان می توان به دریاچه سنگ کل اشاره کرد.دریاچه ای در کنار مراتع تابستانی فراوان است که تنها از ژوئن تا سپتامبر قابل دسترسی است و در ارتفاع ۳۰۱۶ متر واقع شده است. اما قله های آن ناهموار به نظر نمی رسند و در واقع به نظر بسیار مسطح اند. سنگ کل یک دریاچه آب شیرین است. طول آن ۲۹ کیلومتر و در حدود ۱۸ کیلومتر عرض دارد. حداکثر عمق آن فقط ۱۳ متر است.اگر به آنجا سر میزنید، خوابیدن در محیط و خوابی راحت مانند ساکنان محلی را تجربه کنید.

قله لنین (دیدنیهای قرقیزستان)

قله لنین در حدود یک تا سه ساعت دورتر از شهر اوش است. این منطقه در مرز بین قرقیزستان و تاجیکستان واقع شده است. مرتفع ترین نقطه آن  به ۷۱۳۴ متر می رسد. این یکی از ساده ترین صعود ها به صخره های سنگی با بیش از ۷۰۰۰ متر ارتفاع است. اگر نمیتوانید این قدر بالا بروید ، از دیدگاه قله از اولین اردوگاه پایینی به تماشا منطقه بشینید. توسط خودرو نیز می توانید به آنجا برسید و لذت ببرید. حتی در گرمای تابستان، شما می توانید قله های برفی کوه های محدوده ترنس الی که در آن سیستم های کوهستانی تین شان و کوه پامیر با هم ترکیب می شوند را تحسین کنید.

جیتی اوگوز و آلتین آراشان (دیدنیهای قرقیزستان)

از کاراکول شما برای تجربه یک پیاده روی بیاد ماندنی و همچنین برای کمی اسب سواری گزینه های زیادی دارید.پیشنهاد ما برای شما دره های جیتی اوگوز و صخره های فوق العاده آلتین آراشان است. آلتین آراشانی که شما را به یاد دره های کوهای سوییس خواهد انداخت. جوتی اوگوز به معنای هفت گاو است.در مورد صخره های رنگارنگ آنجا افسانه های زیادی وجود دارد. حتما از لیدرتان بخواهید چندتایی از آن ها را برای شما بازگو کند. آلتین آرشان نیز یکی از زیباترین مسیرهای پیاده روی قرقیزستان را ارائه می دهد و از همه مهمتر، به اندازه کافی مسیرش آسان است که هر کسی بتواند آن را انجام دهد.

بارسکون (دیدنیهای قرقیزستان)

منزلگاه تعداد زیادی از بناهای تاریخیست.همچنین در این منطقه میتوانید بنای یادبود یوری گاگارین معروف را ببینید. گاگارین علاقه ی زیادی به این منطقه داشته و چندین بار از اینجا دیدن کرده و درآن اقامت داشته است.  بارسکون برای آبشار ده متری اش معروف است. این آبشار در ساحل جنوبی دریاچه «ایسیک‌کول» قرار گرفته است.اگر بدنبال تجربه اسب سواری هستید این منطقه یکی از بهترین مناطق برای آن خواهد بود.

دیدنیهای قرقیزستان
دیدنیهای قرقیزستان

 

دیدنیهای قرقیزستان
دیدنیهای قرقیزستان
دیدنیهای قرقیزستان
دیدنیهای قرقیزستان

 

پارک ملی آلا آرچا
پارک ملی آلا آرچا
پارک ملی آلا آرچا
پارک ملی آلا آرچا

 

برج بورانا قرقیزستان
برج بورانا قرقیزستان

 

پیست اسکی کاراکول
پیست اسکی کاراکول
پیست اسکی کاراکول

 

تاشراباط
تاشراباط

 

جاذبه های گردشگری قرقیزستان
جاذبه های گردشگری قرقیزستان
کوه مقدس سلیمان - شهر اوش   
کوه مقدس سلیمان – شهر اوش
کوه مقدس سلیمان - شهر اوش   
کوه مقدس سلیمان – شهر اوش

 

دریاچه سنگ کل
دریاچه سنگ کل
دریاچه سنگ کل
دریاچه سنگ کل

 

قله لنین قرقیزستان
قله لنین قرقیزستان

 

جیتی اوگوز و آلتین آراشان
جیتی اوگوز و آلتین آراشان

 

بارسکون قرقیزستان
بارسکون قرقیزستان
آبشار بارسکون قرقیزستان
آبشار بارسکون قرقیزستان
یادبود گاگارین قرقیزستان
یادبود گاگارین قرقیزستان

برای دریافت پکیج تور قرقیزستان روی لینک کلیک کنید

برای آشنایی با دیدنی های قرقیزستان روی لینک کلیک کنید

برای آشنایی با هتل های قرقیزستان روی لینک کلیک کنید

نسخه انگلیسی سایت شیوار :  کلیک کنید

 

کوه مقدس سلیمان – شهر اوش : (جاذبه های گردشگری قرقیزستان)

کوه مقدس سلیمان - شهر اوش   
کوه مقدس سلیمان – شهر اوش
برچسب ها
آلا آرچا آلتین آراشان قرقیزستان ایسیک کول قرقیزستان برج بورانا پارک ملی آلا آرچا پیست اسکی کاراکول تاشراباط تور بیشکک قرقیزستان تور قرقیزستان تور قرقیزستان آبان ماه 1400 تور قرقیزستان آبان ماه 98 تور قرقیزستان آبان ماه 99 تور قرقیزستان اردیبهشت ماه 1400 تور قرقیزستان اردیبهشت ماه 99 تور قرقیزستان بهار 1400 تورهای بیشکک قرقیزستان تورهای قرقیزستان تورهای قرقیزستان لحظه آخری جیتی اوگوز قرقیزستان جیتی اوگوز و آلتین آراشان دره فرخان بارور دریاچه ایسیک کول دریاچه داغ دریاچه سنگ کل دومین دریاچه بزرگی آلپاینی دیدنی های طبیعی قرقیزستان دیدنی های طبیعی و تاریخی قرقیزستان شهر تاکماک قله لنین قرقیزستان کوه مقدس کوه مقدس سلیمان کوه مقدس سلیمان شهر اوش

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن