جاذبه های روسیهدیدنی هارسانه

فیلم روس های جوانی که ایران را دوست دارند

فیلم روس های جوانی  که ایران را دوست دارند :

در سرمای زمستان مسکو نزدیکای تعطیلات کریسمس نظر عده ای از دانشجویان رشته ادبیات فارسی در روسیه را درباره ایران ببینید و بشنوید:

رابطه تاریخی و فرهنگی و سیاسی دو کشور همسایه ایران و روسیه قدمت بسیاری دارد. از روزهای تلخ و سیاه دوران قاجار و عهدنامه هایی که خاطرات سیاه و تلخی در تاریخ روابط دو کشور بجا گذاشتند تا نقش تعیین کننده ای که استالین در ممانعت از تجزیه ایران به دست متفقین داشت. و اکنون هم که روسیه شریک مهم سیاسی و نظامی ایران است. در سال های اخیر توسعه زیادی در روابط بین دو کشور و دو ملت انحام پذیرفته و شاهد توسعه رفت و آمد بین دو ملت هستیم.

مردم روسیه مردمانی بسیار با فرهنگی هستند. کتابخوان ترین ملت دنیا و کسانی که به واسطه میراث خوب دوران اتحاد جماهیر شوروی در زمینه آموزش عمومی از سطح فرهنگی خیلی بالایی نسبت به تمام دنیا بهره می برند و در هنر و ورزش در دنیا اولین هستند. نگاهی به تاریخ روسیه نشان از حضور چهره های برجسته ای در زمینه های مختلف هنر و فرهنگ است هنرمندان بنامی همچون تولستوی، چایکوفسکی، داستایوفسکی ، مایاکوفسکی، استانیسلاوسکی، شوستاکوویچ، ایوان شیشکین، آنتوان چخوف، ایلیا ریپین، ماکسیم گورکی از جمله بخشی از هنرمندان نامی روس هستند.

هنر و تاریخ و تمدن روسیه در فرهنگ و هنر معاصر ایرانی تاثیر به سزایی داشته و دارد. سبک تئاتر استانیسلاوسکی توسط استاد بزرگ تئاتر معاصر بانو مریم اسکویی وارد هنر تئاتر معاصر ایرانی گردید. آثار آنتوان چخوف و ماکسیم گورکی و داستایوفسکی در بسیاری از احراهای تئاتر مورد استفاده قرار گرفت و ترجمه های متعددی از آثار این هنرمندان نامی و بزرگ در ایران تهیه و تکثیر گردید.

اشتیاق به یادگیری زبان روسی و فارسی در دو کشور به دلیل همین ارتباطات تاریخی و  فرهنگی بوده و اکنون بهترین دانشگاههای دو کشور به تدریس زبان های دو کشور مشغول هستند و هر ساله دانشجویان فراوانی به تحصیل زبان های دو کشور اشتغال دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تور روسیه (کلیک کنید)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر جاذبه های گردشگری روسیه (کلیک کنید)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هتل های روسیه (کلیک کنید)

سایت انگلیسی زبان ما : (کلیک کنید)

برچسب ها
نمایش بیشتر

تور های شیوار سیاوشان

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 95118563 021 موبایل : 09192120524

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا