دیدنی های عماندیدنی‌ها

قلعه جلالی مسقط عمان یک جاذبه باشکوه و تاریخی

Al Jalali Fort Muscat Oman

عمان کشوری مملو از قلعه های باشکوه و اسرار آمیز است که هرکدام داستان منحصر به فرد خودشان را دارند .

یکی از این قلعه ها قلعه جلالی مسقط عمان یک جاذبه باشکوه و تاریخی معروف به قلعه خاکستر می باشد . این قلعه در بندرگاه مسقط قدیم عمان قرار دارد .

این برج در سال ۱۵۸۰ زمانی که مسقط دوبار توسط نیروهای عثمانی مورد تحدید قرار گرفت به دست پرتقالی ها به دستور فیلیپ ساخته شد .

مسقط به معنای لنگرگاه است و مطابق با اسمش مسقط قدیمی یک بندرطبیعی در یک مکان استراتژیک بین خلیج فارس و اقیانوس هند است . قلعه جلالی مسقط عمان روی یک رخنه سنگی در سمت شرق مسقط و درست رو به روی قلعه میرانی که سمت غرب است قرار دارد .

تاریخچه قلعه جلالی :

قلعه جلالی مسقط عمان در سال ۱۶۵۰ به دست نیروهای عمانی محاصره شد .

طی جنگ های داخلی بین سالهای ۱۷۱۸ تا ۱۷۴۷ این قلعه دوبار توسط ایرانی ها که برای کمک به یکی از حاکمان رقیب آمده بودند تصرف شد . قلعه جلالی بعدها به طور گسترده ای بازسازی گردید .

با گذشت زمان قلعه جلالی به عنوان پناهگاه یا زندان برای اعضای خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت و بعدها در قرن بیستم تبدیل به یک زندان اصلی عمان شد اما این عملکرد در دهه ۱۹۷۰ به پایان رسید .

قلعه جلالی در سال ۱۹۸۳ بازسازی گردید و به موزه خصوصی تاریخی فرهنگی عمان تبدیل شد که تنها توسط مقامات کشور قابل بازدید بود .

نمایشگاه قلعه جلالی مسقط عمان : توپ ها ، تفنگ های قدیمی ، تفنگ های فیتیله ای ، نقشه ها ، قالیچه ها و دیگر وسیله های مصنوعی را شامل می شود .

صفحه قلعه جلالی در Trip Advisor : کلیک کنید

صفحه قلعه جلالی در Lonelyplanet : کلیک کنید

اطلاعات کامل تور عمان در لینک مقابل : تور عمان

کاملترین اطلاعات درباره هتلهای عمان  هتل های عمان

کاملترین اطلاعات درباره دیدنی های عمان : دیدنی های عمان

گالری عکس های قلعه جلالی : 

jalalii fort
jalalii fort

قلعه جلالی
قلعه جلالی

چپ قلعه جلالی
چپ قلعه جلالی

موقعیت مکانی قلعه جلالی مسقط عمان

برچسب ها

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 91014584 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن