دیدنی های ترکیه

مسجد آبی استانبول با نام رسمی سلطان احمد

Blue Mosque

مسجد آبی استانبول

مسجد آبی در استانبول که با نام رسمی آن ، مسجد سلطان احمد نیز شناخته می شود یک مسجد امپراتوری تاریخی دوران عثمانی است که در استانبول ترکیه واقع شده است . این مسجد یک مسجد فعال است و تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می کند .

تاریخچه مسجد آبی

این بنا بین سال های ۱۶۰۹ و ۱۶۱۶ در دوران حکومت سلطان احمد اول ساخته شد به همین دلیل بعد از مرگ وی این مسجد را مسجد سلطان احمد نامیدند .

این مسجد دارای شش مناره است .

شاید برای شما هم جای سوال باشد که چرا به آن مسجد آبی یا مسجد کبود می گویند . دو داستان وجود دارد : اولین و رایج ترین این است که فضای داخلی با کاشی های آبی ایزنیک پوشانده شده است . دوم اینکه سال های پیش ملوانان باستانی که در کنار مسجد در دریای مرمره حرکت می کردند ، رنگ های آبی دریا را در مسجد مشاهده می کردند.

معماری مسجد

مسجد شامل مقبره سلطان احمد ، یک مدرسه و یک آسایشگاه است . کاشی های آبی رنگ آمیزی شده ، دیوار های داخلی مسجد را زینت می دهند و شب ها مسجد به رنگ آبی غوطه ور می شود و زیبایی خاصی را به ارمغان می آورد .

این مسجد درست روبه روی مسجد ایا صوفیه واقع شده است .

در سال ۱۹۸۵ این مسجد در زیرگروه ” مناطق تاریخی استانبول ” در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت .

 

مسجد آبی روی نقشه

 

تصاویر مسجد آبی

چشم اندازی زیبا از استانبول-مسجد آبی
چشم اندازی زیبا از استانبول-مسجد آبی
چشم اندازی زیبا از استانبول-مسجد آبی
چشم اندازی زیبا از استانبول-مسجد آبی
مسجد آبی با نمای بسفر-۱
مسجد آبی با نمای بسفر-۱
مسجد آبی
مسجد آبی
مسجد آبی-۱
مسجد آبی-۱
مسجد آبی-۲
مسجد آبی-۲
مسجد آبی-۳
مسجد آبی-۳
برچسب ها
تور استانبول تور ترکیه جاذبه های دیدنی استانبول جاذبه های گردشگری استانبول دیدنی های استانبول سفر به استانبول سفر به ترکیه کارگزار تور استانبول کاگزار تور ترکیه مسجد آبی استانبول مسجد بلو استانبول مسجد کبود استانبول

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن