دیدنی های چیندیدنی‌ها

معبد لینگین هانگزو چین | Lingyin Temple Hangzhou

این معبد یکی از بزرگترین و ثروتمندترین معابد کشور پهناور چین است این معبد باشکوه یک معبد بودایی از فرقه چان است که در شمال غرب شهر زیبای هانگزو در پایتخت استان ژجیانگ چین واقع شده است. این معبد بزرگترین معبد در بین چندین معبد کوه ولین هانگزو است. این معبد در بین غارهای دستکنی که برای نمایش شمایل های مذهبی کنده شده است. بزرگترین مجسمه ها و کنده کاری های مذهبی در این معبد به چشم می خورد. که معروف ترین آنها مجسمه Feilai Feng است. معبد لینگین هانگزو چین به سال ۳۲۸ میلادی معاصر با سلسله شرقی جین توسط یک راهب هندی به نام Huili تاسیس شد. معبد لینگین از همان ابتدا یکی از معبدهای معروف در منطقه جیانگنان چین بود. معبد با ۳۰۰۰ راهبه یکی از بزرگترین و معروف ترین معابد شرق چین است که ۷۲ سالن و ۱۳۰۰ اتاق و تعداد فراوانی غارهای دستکن و مجسمه پیرامون خود دارد. بعد از سلسله چونگ جنوبی معبد لینگین هانگزو چین به عنوان یکی از ۱۰ معبد برتر فرقه چان در منطقه جیانگنان انتخاب شد. و همین اهمیت یافتن معبد را از دست تخریب غارتگران نجات داد از ابتدای ساخت این معبد تاکنون بیش از ۱۶ بار معبد مرمت و بازسازی شد. در دوران انقلاب فرهنگی بعد از پیروزی یافتن حزب کمونیست هم معبد توسط ارتش سرخ چین آسیب هایی دید ولی ساختمان معبد مرمت مدرن ساختمان معبد در اواخر دوران چینگ است. امروزه این معبد کانون توجه هم گردشگران و هم زائرین در منطقه هانگزو است. و جزو ثروتمندترین معابد کشور چین محسوب می گردد.

منطقه با معابد کوچک در اطراف و غارهای دستکند و مجسمه هایش در تنگه ای ساخته شده است که مناظر و چشم اندازهای طبیعی بی نظیر به همراه ساختمان های تاریخی زیبا و ارزشمندی دارد که بسیار دیدنی است و بازدید از این مجموعه ارزشمند با خرید بلیط ورودیه آن مقدور خواهد بود. این منطقه در فصل بهار و پاییز به اوج زیبایی خود می رسد و گردشگران را مسحور خود می کند. ساختمان های تاریخی و آثار هنری و خانه تابستانی و پل ها و مجسمه خال خال و معابد (پاگودا)، بزرگترین بتکده سنگ در نزدیکی در ورودی واقع شده است. قله پرواز در موقعیت مناسبی در مقابل معبد واقع شده است. و جزو کوههای فرسایش یافته آهکی است که در بین کوههای اطراف ظاهری متفاوت و عجیب دارد که همین امر باعث شده تا افسانه های گوناگونی درباره این کوه وجود داشته باشد. این معبد حرف های بسیاری برای گفتن دارد و یکی از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های دیدنی هانگزو است که اگر قصد سفر به این شهر را دارید بازدید از این معبد زیبا و با شکوه را حتماً در برنامه خود بگنجانید.

وب سایت معبد لینگین هانگزو چین :  کلیک کنید

لینک معبد لینگین هانگزو چین در سایت ویکی پدیا : کلیک کنید

لینک معبد لینگین هانگزو چین در سایت راهنمای گردشگری چین : کلیک کنید

لینک معبد لینگین هانگزو چین در سایت Trip Advisor : کلیک کنید


برای کسب اطلاعات درباره تور چین کلیک نمایید

برای کسب اطلاعات درباره هتل های چین کلیک کنید

برای کسب اطلاعات درباره دیدنی های چین کلیک کنید

عکس های دیدنی از معبد لینگین هانگزو چین :

معبد لینگین هانگزو چین
معبد لینگین هانگژو چین

معبد لینگین هانگزو چین
معبد لینگین هانگژو چین

معبد لینگین هانگزو چین
معبد لینگین هانگژو چین

معبد لینگین هانگزو چین
معبد لینگین هانگژو چین

معبد لینگین هانگزو چین
معبد لینگین هانگزو چین

معبد لینگین هانگزو چین
معبد لینگین هانگزو چین

معبد لینگین هانگزو چین
معبد لینگین هانگژو چین

موقعیت مکانی معبد لینگین هانگزو چین در نقشه گوگل :

برچسب ها

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 95118563 021 موبایل : 09192120524

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن