جاذبه های روسیهدیدنی ها

موزه ارمیتاژ | Hermitage Museum

موزه­ ارمیتاژ یا آرمیتاژ در سنت پترزبورگ


THE HERMITAGE Museum in Saint petersburg


به بزرگترین گنجینه تمدنی تاریخ بشری موزه ارمیتاژ حتماً سر بزنید. این مجموعه بی نظیر با بیش از دو میلیون و هفتصد هزار اثر بزرگترین گنجینه تاریخ تمدن بشر است شما را به دیدار از این موزه بی همتای جهان دعوت می کنیم. در ابتدای خیابان نوفسکی پراسپکت تاریخی ترین خیابان شهر سنت پترزبورگ که ارزشمندترین آثار شهری سنت پترزبورگ در آن واقع شده است دو بنای مشهور خود نمایی می کنند یکی کاخ زیبای ارمیتاژ و میدان قصر است که محل حکومت خاندان رومانوف ها بود و دیگری بنای ادمیرالیتی که ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش تزاری بود که اکنون موزه علوم دریایی است و ارمیتاژ بعد از انقلاب اکتبر تبدیل به بزرگترین گنجینه تاریخ و تمدن بشر شد.

لغت ارمیتاژ که ریشه­ ی فرانسوی دارد به معنای مکان خلوت می­باشد. این موزه بزرگ­ترین موزه­ ی جهان است که افتخار ملی روسیه به شمار می­رود و نشانه­ی هنر معماری و فرهنگ روسیه می­باشد. موزه ارمیتاژ دارای مجموعه­ای از آثار هنری تراز اول دنیا و همچنین کاخ های زیبا و اتاق های مجلل می­باشد که در زمان های مختلف توسط معماران معروف دنیا طراحی شده است.

کاخ با شکوه ارمیتاژ یا قصر زمستانی مجموعه ای است از پنج ساختمان که نخستین ساختمان آن، کاخ زمستانی است که توسط معمار ایتالیایی “راسترلی” طی سال های ۱۷۵۴ تا ۱۷۶۲ و در زمان حکومت دختر پتر کبیر “الیزابت” ساخته شد. طی سال های ۱۷۶۴ تا ۱۷۷۵ و در زمان فرمانروایی کاترین کبیر، ارمیتاژ کوچک توسط ژان باتیس والین و یوری والتن ساخته شد. سومین ساختمان، ارمیتاژ قدیم طی سال­های ۱۷۷۱ تا ۱۷۸۷ توسط یوری والتن (معمار معروف) ساخته شد. چهارمین ساختمان، ارمیتاژ جدید است که در سال­های ۱۷۸۳ تا ۱۷۸۷ توسط کوآرنگی ساخته شد. آخرین ساختمان، ارمیتاژ جدید است که در سال­های ۱۸۴۲ تا ۱۸۵۱ توسط کلز ساخته شد. در زمان کاترین کبیر کلکسیون­های بسیاری از نقاشی­ها و مجسمه­های جهان به این موزه تعلق گرفت. در سال ۱۸۳۷ در موزه­ آتش سوزی عظیمی رخ داد و سال­های بعد این موزه تعمیر شد. در زمان جنگ جهانی اول سالن­های این قصر به عنوان بیمارستان نظامی مورد استفاده قرار گرفت و تا سال ۱۹۱۷ هم چنان کاخ زمستانی تزارهای روس بود.

بعد از پیروزی انقلاب اکتبر سال ۱۹۱۷ مجموعه­ ارمیتاژ با فرمان لنین، ملی اعلام شد و به موزه تبدیل گردید. در سال ۱۹۴۱ و پس از آغاز جنگ جهانی دوم و حمله­ آلمان به خاک شوروی، تمام آثار ارمیتاژ توسط راه ­آهن به منطقه­ سیبری روسیه ارسال شد و در سال ۱۹۴۵ بعد از پیروزی شوروی بر آلمان، به موزه بازگردانده شد. در سال ۱۹۹۶ با فرمان رئیس جمهور وقت روسیه، بوریس یلتسین موزه ­ی دولتی ارمیتاژ تحت حمایت دستگاه ریاست جمهوری روسیه قرار گرفت. موزه ارمیتاژ یکی از گنجینه های بی نظیر است و دارای نزدیک به سه میلیون اثر هنری از مشهورترین هنرمندان دنیا می ­باشد. در موزه ارمیتاژ می­توان آثار نقاشانی چون لئوناردو داوینچی، رافائل، تی سین، رامبراند، کلود مونه، روبنس، رنوآر، ون گوگ، ماتیس، گوگن، پیکاسو و هنرمندانی مثل میکل آنژ و … را مشاهده نمود.

سالن تمدن ایران باستان، رم و یونان باستان، مصرقدیم و چین در موزه ارمیتاژ موجود است. آثار هنری مثل نقاشی، مجمسه، صنایع دستی، جواهرات، کوبلن و تقریباً هر نوع اثر هنری در این موزه یافت می­شود. در کنار آن ها اتاق­های متعلق به خانواده­ی تزارهای روسیه با تزئینات بسیار زیبا و با استفاده از سبک­های مختلف را می­توان مشاهده نمود. این موزه­ی عظیم دارای ۱۷۸۶ درب، ۱۹۴۵ پنجره و ۱۰۵۷ سالن یا اتاق می­ باشد.

در مورد عظمت موزه ارمیتاژ همین بس که اگر به هر اثر حدود یک دقیقه توجه نمائید، بایستی بیش از ۱۱ سال به تماشای این موزه بپردازید.

سایت رسمی موزه ارمیتاژ : http://www.hermitagemuseum.org/html_En/index.html


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تور روسیه (کلیک کنید)
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر جاذبه های گردشگری روسیه (کلیک کنید)
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هتل های روسیه (کلیک کنید)
سایت انگلیسی زبان ما : (کلیک کنید)

برچسب ها

تور های شیوار سیاوشان

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 95118563 021 موبایل : 09192120524

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا