دیدنی های چین

شانگهای از بزرگترین بنادر دریایی جهان و مرکز صنعتی چین| جاذبه های چین

Shanghai

شانگهای |عکس+موقعیت مکانی+دیدنی ها

شانگهای  در شرق مرکز چین قرار دارد. این شهر یکی از بزرگترین بنادر دریایی جهان و مرکز بزرگ صنعتی و تجاری چین است. این شهر در ساحل دریای چین شرقی بین دهانه رودخانه یانگ تسه (چانگ جیانگ) در شمال و خلیج هانگژو در جنوب قرار دارد. منطقه شهرداری شامل خود شهر، حومه های اطراف و مناطق داخلی که کشاورزی هستند می شود. شانگهای پرجمعیت ترین شهر چین است و منطقه ی شهرداری پرجمعیت ترین منطقه شهری آن است.

 

۱) شهر شانگهای به عنوان یکی از اولین بنادر چین:

شهر شانگهای یکی از اولین بنادر چین بود که تجارت غربی در آن رونق یافت. و مدت طولانی بر تجارت این کشور تسلط داشت. با این حال، از زمان پیروزی کمونیست ها در سال ۱۹۴۹، این منطقه به یک غول صنعتی تبدیل شده است که محصولاتش نیازهای داخلی چین را تامین می کند.
این شهر همچنین با ایجاد حومه‌های صنعتی و مجتمع‌های مسکونی، بهسازی آثار عمومی و تأمین پارک‌ها و سایر امکانات تفریحی دستخوش تغییرات گسترده‌ای شده است. شانگهای تلاش کرده است میراث اقتصادی و اجتماعی گذشته استثمارشده خود را از طریق دگرگونی فیزیکی و اجتماعی ریشه کن کند تا بتواند از نقش اصلی خود در مدرن سازی چین حمایت کند.

 جاذبه های دیگری از چین که ممکن است برایتان جالب باشد:

رودخانه کیانتانگ از بزرگترین رودخانه های جزر و مدی در جهان| جاذبه های چین

معبد شش هارمونی( لیوهه) در کرانه شمالی رودخانه کیانتانگ| جاذبه های چین

ژینگ پینگ شهر باستانی در شمال شرقی شهرستان یانگشو| جاذبه های چین

کوه ها و غارهای کارست گویلین از بزرگترین توپوگرافی های جهان|جاذبه های چین

• دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان بلاگفا

• دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان آپارات


۲) در همسایگی این شهر :

شهرداری شانگهای از شمال و غرب با استان جیانگ سو و از جنوب غربی با استان ژجیانگ همسایه است. این منطقه شامل ۱۸ ناحیه تشکیل دهنده شهر شانگهای و چندین جزیره در دهانه یانگ تسه و فراساحل در جنوب شرقی دریای چین شرقی است.

۳) یزرگترین جزیره شهر کجاست؟

بزرگترین جزیره، چونگمینگ، مساحتی معادل ۴۸۹ مایل مربع (۱۲۶۷ کیلومتر مربع) دارد. و بیش از ۵۰ مایل (۸۰ کیلومتر) در بالادست دهانه یانگ تسه امتداد دارد. آن و جزایر چانگ شینگ و هنگشا از نظر اداری زیر مجموعه شهرداری شانگهای هستند.

۴) شانگهای به عنوان مرکز اصلی صنعتی چین:

شانگهای به عنوان مرکز اصلی صنعتی چین شناخته می شود‌. جابجایی صنعتی و ساخت و ساز در حومه شهر از دهه ۱۹۵۰ در ابتدا به کاهش آلودگی هوا در بخش مرکزی شهر کمک کرد. اگرچه تراکم جمعیت بالا و استفاده مخلوط صنعتی-مسکونی همچنان باعث ایجاد مشکلاتی می شد.

۵) بازیافت انجام شده برای حفاظت از محیط زیست در شهر شانگهای:

حفاظت از محیط زیست و پاکیزگی شهری با عملیات بازیابی منابع زباله صنعتی و جامد توسط یک شرکت شهرداری اجرا می شود. جالب است بدانید در این منطقه بیش از ۱۰۰۰ ماده مختلف از جمله پلاستیک، الیاف شیمیایی و بقایای مواد، اجزای ماشین، روغن و گریس، موی انسان و استخوان حیوانات بازیافت می شوند.

۶) رودخانه سوژو و هوانگپو در شهر شانگهای:

رودخانه سوژو (پایین‌دست رودخانه Wusong) و رودخانه هوانگپو (یکی از شاخه‌های یانگ تسه) از میان شهر می‌گذرد. هوانگپو منبع اصلی آب شهر است. این شهر از محل تلاقی رودخانه های سوژو و هوانگپو به سمت شمال، غرب و جنوب وسعت دارد.
اطراف منطقه مرکزی، بخشی در هر دو ساحل هوانگپو وجود دارد که یک منطقه نیمه روستایی به مساحت ۱۶۰ مایل مربع را در بر می گیرد.  سواحل رودخانه سوژو، یک اتصال مهم آبراهه به قسمت داخلی ایجاد میکند که توسط یک گسترش شریانی به سمت غرب منطقه انتقال داده شده است.

۷) پودونگ و لوجیازی در این شهر:

پودونگ:

 ناحیه پودونگ، مستقیماً در شرق هوانگپو از ناحیه تجاری مرکزی Puxi، در سال ۱۸۷۰ به عنوان یکی از اولین مناطق صنعتی تأسیس شد. و منطقه جدید پودونگ در سال ۱۹۹۳ در اینجا تأسیس شد. یک سایت بزرگ در امتداد هوانگ پو در Pudong وجود دارد که بخش عمده نمایشگاه جهانی اکسپو شانگهای در سال ۲۰۱۰ و یک سایت کوچکتر در عرض رودخانه در Puxi را در خود جای داده است.

لوجیازی:

منطقه مالی و تجاری لوجیازی و همچنین مجتمع‌های تجاری مدرن – از جمله برج ۸۸ طبقه جین مائو (تکمیل در سال ۱۹۹۹)، مرکز مالی جهانی ۱۰۱ طبقه شانگهای (تکمیل در سال ۲۰۰۸) و برج ۱۲۸ طبقه شانگهای (تکمیل شده در سال ۲۰۱۵) اکنون در آنجا واقع شده اند.

۸) افق کلاسیک در د باند را تحسین کنید|دیدنی های شهر شانگهای:

د باند بدون شک در صدر فهرست چیزهایی است که در این شهر باید از آن دیدن کنید. د باند مناظر خط افق کلاسیک شانگهای از معماری استعماری و آسمان خراش ها را در امتداد رودخانه هواپگپو به عرض ۵۰۰ متر به نمایش می گذارد که شهر را به دو قسمت تقسیم می کند. می‌توانید در امتداد باند قدم بزنید یا از یک سفر دریایی در رودخانه هوانگپو استفاده کنید تا از خط افق شهر لذت ببرید.

۹)  از فضاهای سبز در باغ یویوآن لذت ببرید |دیدنی های این شهر چین:

نه چندان دور از د باند، یویوآن مورد احترام ترین و تنها باغ باقی مانده از سلسله مینگ در شانگهای دیده می شود. این شهر به دلیل مناظر زیبای خود، پل های تزئین شده، بتکده های رنگارنگ و دیوار های اژدها مشخص می شود. پارتیشن هایی با تزئینات اژدها در بالا، به یکی از برجسته ترین شهرها تبدیل شده است. این باغ، باغ زیبایی است اما اغلب مملو از مردم است. اگر راهنمای توری برای توضیح برخی از تاریخچه باغ داشته باشید، تور شما به بهترین حالت خود تبدیل می شود.

۱۰)داشتن منظره ای از  شهر شانگهای که مثل منظره چشمان پرندگان است:

برج شانگهای، مرتفع‌ترین ساختمان چین و دومین ساختمان بلند دنیا، مکانی است که به طور فزاینده‌ای برای تماشای منظره از کل شهر شانگهای محبوب است. نکته دیگر این است که سریع ترین آسانسور جهان را دارد که شما را تا طبقه ۱۱۹ می برد. برج شانگهای از برج تلویزیونی مروارید شرقی بلند تر است و صف کوتاه‌تری دارد.

۱۱) در امتداد جاده نانجینگ در این شهر قدم بزنید و خرید کنید |دیدنی ها:

خیابان معروف نانجینگ معادل خیابان پنجم نیویورک است. طعم تجارت شلوغ چینی را بچشید که در آن خرده فروشان از سراسر جهان محصولات خود را در خیابان ها به نمایش می گذارند.گردشگران ساختمان های مختلف با معماری جذاب را تحسین می کنند. جاده نانجینگ مجسمه‌های تاریخی چینی را در «کمربند طلایی» به نمایش می‌گذارد.

۱۲) در شهر آبی، ژوجیاجیائو قدم بزنید|دیدنی ها:

شهر آبی Zhujiajiao یک ساعت با مرکز شانگهای فاصله دارد. می‌توانید پیاده‌روی کنید تا کانال‌ها، پل‌ها و معماری جذاب این شهر قدیمی در شانگهای را تحسین کنید. از طرف دیگر، می توانید سوار قایق یا کشتی شوید. کوتاه‌ترین مسیر از کانال اصلی وسط شهر است، در حالی که طولانی‌ترین مسیر شما را به اطراف شهر می‌برد

۱۳) عکس هایی از این شهر چین:

باغ یو در شهر شانگهای
باغ یو در شهر شانگهای
باغ یو در شهر
باغ یو در شهر
ژوجیاجیاو شهر قدیمی
ژوجیاجیاو شهر قدیمی
شهر قدیمی ژوجیاجیاو در چین
شهر قدیمی ژوجیاجیاو در چین
شهر قدیمی ژوجیاجیاو
شهر قدیمی ژوجیاجیاو
شهر قدیمی ژوجیاجیاو چین
شهر قدیمی ژوجیاجیاو چین
شهر قدیمی
شهر قدیمی
موزه تاریخ شانگهای
موزه تاریخ شانگهای
د باند در شهر شانگهای
د باند در شهر شانگهای
خیابان های شهر های چین
خیابان های شهر های چین
خیابان نانجینگ در شهر شانگهای
خیابان نانجینگ در شهر شانگهای
مون وایند
مون وایند
لاوفنگ شیانگ
لاوفنگ شیانگ
شهر های چین
شهر های چین
شهر شانگهای
شهر شانگهای
د باند
د باند
شانگهای
شانگهای
دیدنی های چین
دیدنی های چین
دیدنی های شانگهای
دیدنی های شانگهای
دیدنی های چین
دیدنی های چین
باغ یو
باغ یو
باغ یو در چین
باغ یو در چین

• موقعیت مکانی شهر شانگهای:

برچسب ها
از دیدنی های چین در جدول از مکان های دیدنی کشور چین برترین جاذبه های شانگهای چین برترین دیدنی های شانگهای چین بهترین جاذبه های شانگهای چین بهترین دیدنی های شانگهای چین پل های دیدنی چین جاذبه های توریستی چین جاذبه های توریستی شانگهای چین جاذبه های چین جاذبه های چین گردشگری جاذبه های دیدنی چین جاذبه های دیدنی شانگهای چین جاذبه های شانگهای جاذبه های شانگهای چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری شانگهای چین جاهای دیدنی چین دیدنی های چین دیدنی های چین عجیب دیدنی های شانگهای دیدنی های شانگهای چین دیدنی های کشور چین رودخانه های شانگهای شانگهای شهر های دیدنی چین شهرداری شانگهای عکس مکان های دیدنی چین فیلم دیدنی های شانگهای چین مکان های دیدنی چین مکان های دیدنی چین به انگلیسی مکان های دیدنی چینی مکان های دیدنی در چین مکان های دیدنی شانگهای چین مکان های دیدنی شهر چین مکان های دیدنی شهر شانگهای چین مکان های دیدنی کشور چین

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن