دیدنی های چین

قوانین چین | باید ها و نباید هایی که برای سفر به چین در نظر گرفته می شود!

Do's and Don'ts When Traveling in China

• قوانین چین | توضیحات+ عکس+ نکات ضروری

قوانین چین برای اینکه یک سفر دل لنگیز و راحت برای شما رقم زده شود، باید مورد توجه مسافران قرار بگیرد. اتباع خارجی که قصد سفر به چین را دارند می توانند به واسطه آژانس های مسافرتی در کشور خود یا در چین اقدام نمایند. تا برایشان تدارکات لازم این سفر را ترتیب دهند. مسافران نیز می توانند به تنهایی هماهنگی های لازم را انجام دهند. آنها می توانند با یک سازمان محلی چینی در امور خارجی، کنسولگری ها یا سایر سازمان های مجاز توسط وزارت امور خارجه برای ویزای توریستی درخواست دهند.

در صورت حضور بیش از پنج نفر، برگزارکننده باید برای ویزای توریستی گروهی اقدام کند که برگزارکننده به نمایندگی از آنها به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.


۱) سفر به تبت برای مسافران خارجی : 

برای خارجی هایی که دولت آنها موافقت نامه ویزا را با دولت چین امضا کرده است. می توانند بر اساس این توافق اقدام نمایند. مسافران خارجی که میخواهند به تبت سفر کنند می توانند با مجوز قبلی اداره گردشگری تبت یا دفاتر خارج از کشور آن برای ویزا درخواست دهند.

۲) ورود به چه مناطقی برای اتباع خارجی مجاز است ؟

اتباع خارجی با ویزای توریستی باید از طریق گذرنامه هایی که برای خارجی ها در نظر گرفته می شود. و یا گذرنامه های تعیین شده مخصوص برای خارجی ها وارد یا خارج شوند و تمام مراحل ورود و خروج را رعایت کنند. اتباع خارجی مجاز به ورود به مناطقی نیستند که برای آن ها مجاز نیست. خارجیانی که می خواهند برای تجارت رسمی از منطقه ای بازدید کنند که برایشان مجاز نیست، باید با ارگان امنیتی عمومی محلی برای مجوز سفر خارجی درخواست دهند. مجوز باید همراه با پاسپورت استفاده شود.

۳) انجام چه فعالیت هایی برای اتباع خارجی مجاز نیست ؟

یک خارجی که با ویزای توریستی در چین اقامت می کند، مجاز به انجام فعالیت های نامناسب با موقعیت خود مانند استخدام، تحصیل و مصاحبه غیرقانونی با خبرنگاران نیست. خارجیانی که در چین اقامت دارند باید قوانین چین را رعایت کنند و به عادات و آداب و رسوم چینی احترام بگذارند. خارجی هایی که با وسایل نقلیه شخصی خود سفر می کنند باید قبل از ورود به چین برای تایید درخواست دهند. این وسایل نقلیه عبارتند از دوچرخه، موتور سیکلت، اتومبیل، قایق و هواپیما می شود.

• نکته مهم :

یک گردشگر خارجی ممکن است در طول دوره مورد تاییداقامت خود به چین سفر کند. در صورتی که پس از انقضای مدت اقامت خود به سفرش ادامه دهد، باید برای طولانی شدن مدت اقامت خود به سازمان امنیت عمومی محل مراجعه کند.


۴) گمرک :

مسافران ورودی و خروجی باید موارد زیر را رعایت کنند:

•  ترخیص کالا از گمرک :

طبق قوانین و مقررات مربوطه، چمدان مسافران ورودی و خروجی باید تحت نظارت و کنترل گمرک باشد. مسافران باید اطلاعات واقعی چمدانی را که به داخل یا خارج حمل می کنند، به گمرک اعلام کنند.

• اقلام ورودی و خروجی محدود :

سیگار، نوشیدنی های الکلی 

باید ها و نباید های مهم
باید ها و نباید های مهم

تبصره : حدود واردات سیگار و مشروبات الکلی بدون عوارض مانند محدودیتهای واردات بدون عوارض است. مسافران زیر ۱۶ سال مجاز به حمل سیگار و مشروب نیستند.


۵) اسباب شخصی مسافر :

هر مسافر مجاز به حمل یک دوربین، یک ضبط صوت قابل حمل، یک دوربین فیلمبرداری کوچک، یک دوربین فیلمبرداری قابل حمل و یک واژه پرداز قابل حمل است. اگر فراتر از این محدوده بخواهد چیزی را جمل کند، او باید به گمرک اطلاع دهد. مسافران در هنگام خروج با اجازه گمرک آنچه را با خود آورده اند بازمی گردانند.

۶) طلا، نقره و محصولات ساخته شده از این فلزات :

مسافرانی که دارای طلا و نقره و اشیاء ساخته شده از این فلزات هستند که وزن هر کدام بیش از ۵۰ گرم است باید به گمرک اظهار نظر کرده و فرآیند مربوطه را انجام دهند. طلا، نقره و محصولات آنها (شامل کالاهای جدید هنری و صنایع دستی، مانند منبت و ظروف) خریداری شده از مغازه های معلوم ، پس از بررسی رسیدهای ویژه صادر شده توسط بانک خلق چین ، توسط گمرک ترخیص می شود.

۷) ارزهای خارجی :

هیچ محدودیتی برای مبلغ ارزهای خارجی، چک مسافرتی و کارت اعتباری وجود ندارد. مسافران ورودی که ساکن چین هستند و بیش از ۲۰۰۰ دلار آمریکا دارند یا مسافران غیر مقیم با بیش از ۵۰۰۰ دلار آمریکا یا معادل آن به ارزهای خارجی دیگر باید به گمرک اطلاع  دهند. هنگامی که مسافر چین را ترک می کند، گمرک خروجی پس از بررسی در برابر فرم اظهارنامه صادر شده توسط گمرک، ارز خارجی باقی مانده را آزاد می کند. هنگام ورود برای مسافران خروجی با ارزهای خارجی بیش از حد فوق، گمرک پس از بررسی در برابر مجوز حمل ارز صادره از سازمان نظارت بر ارز کشور، ارز را ترخیص می کند.

۸) رنمینبی : (RMB)

سقف رنمینبی برای مسافران ورودی و خروجی ۶۰۰۰ یوان است. مسافران ورودی و خروجی با بیش از ۶۰۰۰ یوان اجازه ورود یا خروج را نخواهند داشت.

۹) ثار فرهنگی (شامل آثار خوشنویسان و نقاشان مشهور معاصر درگذشته) :

در صورتی که مسافران ورودی آثار فرهنگی داشته باشند و بخواهند این آثار را به خارج از بخش اجازه داده شده حمل کنند، باید به گمرک اعلام کنند. مسافران می توانند آثار خریداری شده در چین را با ارزیابی ادارات چینی برای بقایای فرهنگی انجام دهند. زمانی که آثار فرهنگی گمرک آنها را پس از بررسی در برابر مجوز صادرات از این ادارات و علائم ارزیابی که بر روی آثار مهر شده است، از قلمرو خارج می کند. در صورتی که مسافران آثار فرهنگی را به خارج از قلمرو حمل کنند اما به گمرک اظهار نکنند، گمرک طبق قانون با آنها برخورد خواهد کرد.

۱۰) داروهای سنتی خام و آماده چینی :

محدودیت استفاده از داروهای سنتی خام و آماده برای گردشگران به کشورهای خارجی ۳۰۰ یوان است. برای گردشگران هنگ کنگ و ماکائو، ۱۵۰ یوان. برای ارسال پستی به کشورهای خارجی، حد مجاز ۲۰۰ یوان است. به هنگ کنگ و ماکائو، ۱۰۰ یوان. گردشگران خروجی که مقدار مناسبی از داروهای سنتی خام و آماده چینی را برای مصارف شخصی  با ارز خارجی حمل می کنند، با قبض های مربوطه و گواهی تسعیر ارز از گمرک خارج می شود. مشک و داروهای سنتی خام و آماده چینی بیش از حد مجاز گمرکی مجاز به خروج نخواهند بود.

۱۱) کالاهای توریستی :

هیچ محدودیتی از نظر مقدار، ارزش و تنوع برای گردشگران خارج از کشور که سوغات توریستی و کالاهای صنایع دستی  با ارز خارجی خریداری می کنند ، وجود ندارد. گمرک نسبت به دریافتی های مربوطه و گواهی تسعیر ارز اقدام خواهد کرد

۱۲) قوانین مربوط به وظایف چمدان و کالاهای پستی :

گمرک چین برای ساده‌سازی رویه گمرکی، قوانین و نرخ‌های تعرفه‌ای ویژه‌ای را برای چمدان‌های مسافران ورودی و پست‌های ورودی وضع کرده است. نرخ تعرفه شامل ۱۰%، ۳۰%، ۸۰% و ۱۰۰% می باشد. تعرفه اجناس با نرخ واردات به صورت ارزشی محاسبه می شود.

 


۱۳) اقلام ممنوعه ورودی و خروجی :

• مواردی که در چین مجاز نیستند :

سلاح های مختلف، سلاح های تقلیدی، مهمات و مواد منفجره. پول جعلی و اوراق بهادار جعلی. مواد چاپی، نگاتیوها، سوابق، فیلم‌ها، ضبط‌های صوتی و تصویری، دیسک‌های ویدئویی نوری لیزری، رسانه‌های ذخیره‌سازی رایانه و سایر مقالات حاوی مواردی که از نظر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی یا اخلاقی برای چین مضر تلقی می‌شوند.

• سموم کشنده :

تریاک، مرفین، هروئین، ماری جوانا و سایر مواد مخدر. باکتری های خطرناک و حشرات مضر و سایر حیوانات و گیاهان و فرآورده های آنها. مواد غذایی، داروها و سایر اقلام از مناطق اپیدمی زده در صورتی که چنین اقلامی ممکن است برای انسان و حیوانات مضر باشد.

• مواردی که نمی توان از چین خارج کرد :

کلیه موارد ذکر شده در بالا برای ورود ممنوع اند. نسخه‌های خطی، مواد چاپی، نگاتیو، عکس‌ها، سوابق، فیلم‌ها، ضبط‌های صوتی و تصویری، دیسک‌های ویدئویی نوری لیزری، وسایل ذخیره‌سازی رایانه و مقالات مشابه در صورتی که حاوی اسرار دولتی باشند. اثار فرهنگی که خروج آنها ممنوع است. حیوانات و گیاهان در حال انقراض و کمیاب (شامل نمونه ها)، دانه ها و مواد پرورشی آنها


۱۴) اطلاعات مربوط به قرنطینه:

مسافران ورودی و خروجی باید در صورت درخواست، بازرسی های قرنطینه بهداشتی توسط خدمات قرنطینه مرزی را بپذیرند.

افرادی که وسایلی مانند میکروارگانیسم‌ها، بافت‌های بدن انسان، محصولات بیولوژیکی، خون یا فرآورده‌های خونی را حمل می‌کنند، نمی‌توانند وارد یا خارج شوند، مگر اینکه با خدمات قرنطینه بهداشتی مراجعه کنند و بازرسی‌های قرنطینه مورد نیاز را بپذیرند.

• افرادی که از مناطق آلوده به تب زرد می آیند باید توجه کنند که:

افرادی که با حمل بار یا اشیایی که ممکن است باعث گسترش بیماری مسری شوند وارد چین شوند یا از چین خارج شوند. باید تحت بازرسی های قرنطینه بهداشتی قرار گیرند. سازمان بازرسی قرنطینه موظف است اقلامی مانند مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و آبزیان را در صورت آلوده شدن به بیماری‌های واگیر، معالجه یا معدوم کند.

افرادی که از مناطق آلوده به تب زرد می آیند باید هنگام ورود به چین گواهی تلقیح در برابر تب زرد را به بخش قرنطینه ارائه دهند. هر فردی که گواهی فوق را نداشته باشد تا روز ششم پس از خروج از منطقه آلوده برای بررسی نگهداری می شود و یا تا زمانی که تلقیح مؤثر تشخیص داده شود، می توانند او قرنطینه کنند.

خدمات قرنطینه بهداشتی طبق قانون موظف است از ورود هر خارجی مبتلا به ایدز، بیماری مقاربتی، جذام، بیماری روانی یا سل فعال به چین جلوگیری کند.


۱۵) قرنطینه حیوانات و گیاهان در قوانین چین :

موارد زیر را نمی توان به چین آورد :

  • پاتوژن های حیوانی و گیاهی (از جمله واکسن های باکتریایی و سمی)، آفات و سایر مضرات
  • موجودات و حیوانات و گیاهان، محصولات آنها و سایر اشیاء قابل قرنطینه از کشورها و مناطق آلوده به بیماری های عفونی.
  • لاشه حیوانات
  • خاک

افرادی که قصد دارند حیوانات، گیاهان و محصولات مرتبط یا سایر اشیاء قابل قرنطینه را به چین بیاورند باید فرم های درخواست را به گمرک ارسال کنند و باید توسط بخش قرنطینه مرزی بررسی شوند. کسانی که حیوانات را به چین می آورند باید قرنطینه و سایر گواهی های صادر شده توسط کشور یا منطقه مبدا را ارائه دهند.

هر مسافر مجاز است یک حیوان خانگی را به چین بیاورد.

• دیدنی هایی از چین که ممکن است برایتان جالب باشد: 

  1. رودخانه مروارید گوانگژو، سومین رودخانه طولانی چین| جاذبه های چین
  2. تور هوتونگ (راه های باریک شهری) ساخته شده در سلسله یوان |دیدنی های چین
  3.  دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان آپارات

• عکس هایی از چین و قوانین چین :

قوانین چین
قوانین چین

چین
چین

باید ها و نباید هایی که در سفر به چین باید توجه کرد
باید ها و نباید هایی که در سفر به چین باید توجه کرد

کشور چین
کشور چین

سفر به چین
سفر به چین

گذرنامه
گذرنامه

چین
چین

جاذبه های چین
جاذبه های چین

دیدنی های چین
دیدنی های چین

مزارع چین
مزارع چین

مکان های دیدنی در چین
مکان های دیدنی در چین

قوانین چین
قوانین چین


برچسب ها
از دیدنی های چین در جدول برترین دیدنی های چین بهترین دیدنی های چین جاذبه های چین جاذبه های چین گردشگری جاذبه های چین گواگجو جاذبه های چین گوانگجو جاذبه های چین گوانگژو جاذبه های چین گویلین جاذبه های چینی دیدنی های چین دیدنی های چین پکن دیدنی های چین در جدول دیدنی های چین شانگهای دیدنی های چین شهر پکن دیدنی های چین عجیب دیدنی های چین گوانگژو دیدنی های چین گویلین سفر به چین سفر به چین پکن سفر به چین شانگهای سفر به چین گویلین قوانین توریستی چین قوانین چین قوانین سفر به چین قوانین گردشگری چین قوانینی که برای سفر به چین باید در نظر داشته باشید کالاهای قابل حمل از چین کالاهای قابل حمل در چین گذرنامه گمرک در چین مکان های دیدنی در چین

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن