دیدنی های چین

پارک جینگ شان با چشم اندازی کامل از شهر ممنوعه در پکن| جاذبه های چین

Jingshan Hill (Prospesct Hill)

• پارک جینگ شان |عکس+موقعیت مکانی+تاریخچه پارک

پارک جینگ شان بدون شک می تواند بهترین مکان برای مشاهده شهر ممنوعه باشد. در سلسله مینگ، یک تپه مصنوعی به نام تپه Prospect (منظره) (به چینی جینگشان) به علت حفر خندق شهر ممنوعه ایجاد شد. سپس پارک جینگشان به همراه ساختمان‌های وابسته دیگر در مرکز ساخته شدند.این پارک با مساحتی در حدود ۲۲۰۰۰۰ متر مربع، تبدیل به حیاط خلوت خانواده سلطنتی شد. امپراطورها و پسرانشان معمولاً در اینجا سوارکاری و تیراندازی می کردند.

*پارک جینگ شان به عنوان سپری در برابر بدشانسی:

پارک جینگشان همچنین به عنوان یک سپر Fengshui( یک نوع چیدمان یا مکان که به باور چینی ها خوش شانسی می آورد) برای محافظت از شهر ممنوعه در برابر اعمال شیطانی عمل می کند. در مرکز پارک جینگشان تپه ای مصنوعی به نام جینگشان یا prospect hill قرار دارد. بسیاری به بالای تپه جینگشان صعود می‌کنند تا چشم‌اندازی از شهر ممنوعه و شهر پکن را ببینند.

راه های ارتباطی با شیوار

 شما همراهان گرامی شیوار می توانید از طریق راه های مختلفی با کارشناسان گردشگری ما در ارتباط باشید. و تور های گردشگری خود را سازماندهی کنید. همچنین می توانید با مراجعه به پلت فرم هایی که شیوار بر روی آن ها فعالیت می کند. به اطلاعات کامل از جاذبه های جهان، هتل های لاکچری و اقتصادی، تور های ما و آخرین خبر های صنعت توریسم دسترسی داشته باشید. شیوار در خدمت شماست!

میدان تیان آنمن در مرکز شهر پکن هفتمین میدان بزرگ جهان| جاذبه های چین


۱) نکات مهم پارک جینگ شان :

اگرچه پارک جینگشان خیلی بزرگ نیست، اما می توانید تجربه لذت بخشی داشته باشید. برج های باستانی و گل های رنگارنگ برای گشت و گذار وجود دارد و مردم محلی زیادی در حال نواختن سازهای سنتی جالب هستند. هیجان انگیزترین چیز تماشای شهر ممنوعه در زمان غروب آفتاب است. در ادامه به توضیح هر کدام از این موارد می پردازیم:


۲) چگونه منظره ای عالی از شهر ممنوعه داشته باشید:

غرفه مرکزی (Wanchun Pavilion) در بالای تپه جینگشان چشم انداز کاملی از شهر ممنوعه ارائه می دهد و شما می توانید به وضوح چیدمان سنتی و معماری های وسیع کاخ را از بالا مشاهده کنید. برای صعود باید از پله های زیادی بالا بروید اما نرده ها می توانند نقش کمک کننده به سزایی داشته باشند. هنگامی که خورشید غروب می کند، می توانید از سقف های زنگ زده شهر ممنوعه و خط افق شهر پکن در دوردست شگفت زده شوید.

جدا از منظره پانوراما، پارک جینگشان مکانی ایده آل برای عکاسی از برج گوشه شمالی شهر ممنوعه است. در روزهای روشن، برجی که در گوشه است، درختان اطراف، خندق و انعکاس ها ترکیبی هماهنگ از یک عکس بی نظیر را تشکیل می دهند.


۳) جایی که آخرین امپراتور سلسله مینگ چونگژن خود را حلق آویز کرد:

پس از لذت بردن از منظره پانورامای هیجان انگیز، لازم نیست به همان جاده برگردید. در عوض، جمعیت را به سمت شرق دنبال می‌کنید تا جایی را ببینید که آخرین امپراتور سلسله مینگ، چونگژن، خود را حلق آویز کرد. از آنجایی که این محل نزدیک به دروازه شرقی پارک جینگشان است، می توانید از دروازه شرقی خارج شوید.


۴) معماری های قدیمی: 

برج کیوانگ (绮望楼):

برج کیوانگ که در پای تپه جینگشان قرار دارد، ابتدا برای تثبیت لوح یادبود کنفوسیوس (پروفسور چینی)در زمان امپراتور کیانلونگ (۱۷۳۶ تا ۱۷۹۶) در سلسله چینگ ساخته شد. اکنون به عنوان یک نمایشگاه فرهنگی برای خوشنویسی، نقاشی و ظروف چینی فعالیت می کند. این برج با لبه های دوتایی و سقف کاشی کاری لعابدار تزیین شده و توسط حصار سنگی مرمری سفید احاطه شده است. همه این ها باعث شده عظمت ساختمان های امپراتوری را به طور کامل نشان دهد.

پنج غرفه روی تپه (山脊五亭):

تپه پراسپکت دارای پنج قله برجسته است و یک غرفه با طراحی زیبا روی هر قله ساخته شده است، از جمله غرفه ژوشانگ (周赏亭)، غرفه گوانمیائو (观妙亭)، غرفه وانچون (Wanchun Pavilion).万春亭)، غرفه جیفانگ (辑芳亭) و غرفه فولان (富览亭). تمام غرفه ها با ظرافت طراحی و تزئین شده اند و می توانید سبک معماری چین باستان را کشف کنید. غرفه Wanchun، واقع در قله مرکزی، بهترین مکان برای داشتن چشم اندازی از بالا به همه جا است.


۵) لذت بردن از گل های رنگارنگ:

بیشتر محوطه پارک جینگشان پوشیده از درختان کهنسال و بسیاری از گونه های قدیمی گیاهان است. نمایش گل صد تومانی در بهار، نمایش نیلوفر آبی در تابستان و نمایش گل داوودی در پاییز وجود دارد. گل ها در فصول مختلف باعث جذب گردشگران بسیار زیادی شده اند. پارک جینگشان سابقه طولانی در کشت گل صد تومانی دارد. بیش از ۵۰۰ گونه گل صد تومانی در پارک جینگشان رشد می کند و می توانید با تماشای این گل های زیبا اوقات خوشی را سپری کنید. وقتی بهار می آید، به خصوص در ماه های آوریل و می که گل های صد تومانی شکوفا می شوند، پارک جینگشان به دریایی از گل های رنگارنگ تبدیل می شود. علاوه بر این، بسیاری از انواع گل‌های دیگر نیز وجود دارد، مانند گل‌های هلو، گل یاس، گل لاله، گل رز… اگر عاشق رنگ‌های درخشان گل‌ها هستید، کافی است در بهار از پارک جینگ‌شان دیدن کنید.


۶) دیدن مردم محلی در حال نواختن ساز سنتی:

در واقع پارک جینگشان امروزه پارکی برای مردم محلی است. شما می توانید بسیاری از مردم محلی را ببینید که کارهای روزانه خود را در آنجا انجام می دهند. مانند آواز خواندن، رقصیدن، تمرین تایچی، بازی شطرنج چینی، نوشتن با آب روی بتن، و غیره.


۷) مکان و حمل و نقل:

پارک جینگ شان که در مرکز شهر پکن قرار دارد، در غرب با پارک بیهای همسایه است و در جنوب با شهر ممنوعه روبرو است. به تازگی توسط خندق قصر، از شهر ممنوعه جدا شده است.

با تعداد زیادی ایستگاه اتوبوس در نزدیکی، مانند ایستگاه Xibanqiao (西板桥站)، ایستگاه Jingshan Back Street (景山后街站)، ایستگاه Jingshan East Street (景山东街站)، ایستگاه Jingshan East Gate (景闱) و غیره، می توانید به راحتی با اتوبوس عمومی به پارک جینگ شان بروید.
خط ۸ مترو نیز قابل دسترسی است تا شما را به ایستگاه شیچای (什刹海站) برساند، که از آنجا می توانید حدود ۱ کیلومتر تا دروازه شمالی پارک جینگ شان پیاده روی کنید.


• عکس هایی از پارک جینگ شان:

پارک جینگ شان
پارک جینگ شان

تپه جینگ شان
تپه جینگ شان

دیدنی های چین
دیدنی های چین

منظره از شهر ممنوعه
منظره از شهر ممنوعه

پارک جینگ شان در چین
پارک جینگ شان در چین

پارک جینگشان در پکن
پارک جینگشان در پکن

چشم انداز از پارک جینگ شان
چشم انداز از پارک جینگ شان

مکان های باستانی در چین
مکان های باستانی در چین

برچسب ها
از جاذبه های دیدنی پکن از دیدنی های چین در جدول بهترین هتل های چین پارک جینگ شان پارک جینگ شان پکن پارک جینگشان پارک جینگشان در پکن پارک های چین پل های دیدنی چین تاریخپه شهر ممنوعه تاریخچه شهر ممنوعه چین تپه جینشان تپه جینگ شان تپه جینگ شان در پکن تپه جینگشان تور چين تور چین تور چین ارزان جاذبه های دیدنی پکن جاذبه های دیدنی شانگهای جاذبه های دیدنی شانگهای چین جاذبه های دیدنی شهر شانگهای جاهای دیدنی چین خرید تور چین دیدنی های پکن دیدنی های پکن چین دیدنی های چین دیدنی های چین عجیب دیدنی های شانگهای دیدنی های شانگهای چین دیدنی های گویلین دیدنی های هانگژو دیدنی های هانگژو چین شهر ممنوعه پکن شهر ممنوعه چین شهر های دیدنی چین قیمت تور چین قیمت تور چین ۱۴۰۲ قیمت تور چین گوانجو قیمت هتل های چین مکان های دیدنی پکن مکان های دیدنی پکن چین مکان های دیدنی پکن و شانگهای مکان های دیدنی چین مکان های دیدنی در پکن مکان های دیدنی در شانگهای مکان های دیدنی شهر پکن مکان های دیدنی شهر پکن چین مکان های دیدنی کشور چین مکان های دیدنی گوانجو چین هتل های چین هتل های شانگهای چین هتل های شهر ایوو چین هتل های گوانجو چین هتل های معروف چین هتل های نزدیک سفارت چین هزینه تور چین ۱۴۰۲

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن