دیدنی های چین

رودخانه کیانتانگ از بزرگترین رودخانه های جزر و مدی در جهان| جاذبه های چین

Qiangtang River

• رودخانه کیانتانگ| عکس+موقعیت مکانی+افسانه ها

رودخانه کیانتانگ با جزر و مد دیدنی ای که دارد. به عنوان یکی از بزرگترین رودخانه های جزر و مدی در جهان شناخته می شود. در یک سال، حدود ۱۲۰ روز فرصت برای تماشای امواج جزر و مدی وجود دارد. که بزرگترین آن در هجدهمین روز از هشتمین ماه در تقویم قمری چین (در طول جشنواره نیمه پاییز چین) است. تماشای چاله جزر و مدی رودخانه کیانتانگ در تاریخ بیش از ۲۰۰۰ سال در هانگژو به عنوان یک سنت شناخته شده است.

۱) مردم چه تاریخی معمولا در کنار رودخانه کیانتانگ دور هم جمع می شوند؟

با شروع از سلسله هان و شکوفایی در دوره های تانگ و سونگ، در هشتمین ماه از تقویم قمری، مردم در امتداد سواحل رودخانه کیانتانگ گرد هم می آیند تا شاهد امواج جزر و مدی معروف آن باشند. در اوایل سلسله سانگ شمالی، شاعر معروف سو شی امواج رودخانه کیانتانگ را به عنوان «موج جزر و مدی، با شکوه در جهان» (八月十八潮,壮观天下无) تعریف کرده است.

راه های ارتباطی با شیوار

۲) چگونه رودخانه جزر و مدی کیانتانگ شکل گرفت؟

رودخانه کیانتانگ که رودخانه ژه نیز نامیده می شود، از منطقه مرزی استان های آنهویی و جیانگشی سرچشمه می گیرد. این رودخانه ۴۵۹ کیلومتر از ژجیانگ می گذرد. همچنین از هانگژو و شهر یانگوان، هاینینگ، شهر جیاکسینگ می گذرد و سپس از طریق خلیج هانگژو به دریای چین شرقی می ریزد.

• شکل گیری رودخانه کیانتانگ تحت تأثیر اصل گرانش جهانی

شکل گیری رودخانه کیانتانگ تحت تأثیر اصل گرانش جهانی، شکل خلیج، بستر رودخانه، هیدرولوژی، آب و هوا و غیره است. در روز اول و پانزدهم هر ماه قمری، به ویژه روز هجدهم ماه هشتم قمری چینی تقویم، خورشید، ماه و زمین کم و بیش روی یک خط در فضا قرار دارند. از این رو، نیروی مولد جزر و مد به بیشترین حالت خود می رسد.

• خلیج هانگزو به شکل شیپور:

دلیل دیگر این است که خلیج هانگزو به شکل ترومپت (شیپور) است. قسمت داخلی نهر بسیار باریک است در حالی که قسمت بیرونی می تواند تا ۱۰۰ کیلومتر عرض داشته باشد. هنگامی که آب دریا به سمت خلیج جریان می یابد، به دلیل اینکه به قسمت داخلی می رود، محدودیت بیشتری از سواحل که باریک هستند، اعمال می شود. که باعث می شود آب دریا بالاتر و بالاتر رود.

سپس، آب رودخانه کیانتانگ به دلیل تلاش برای تخلیه به سمت دریا متوقف می شود. بنابراین، سطح آب افزایش یافته و دیواره آب عمودی تشکیل می شود. آب دریا بیشتر به هم می پیوندد و دیواره های آبی بیشتری ایجاد می کند. در نهایت سبب جزر و مد بزرگی یکی پس از دیگری می شود.

• باد جنوب شرقی یا باد شرقی در امتداد منطقه ساحلی ژجیانگ

علاوه بر این، باد جنوب شرقی یا باد شرقی در امتداد منطقه ساحلی ژجیانگ می وزد. باعث می شود نهر جزر و مدی قوی تر شود زیرا جهت باد مشابه جهت جزر و مد است. بلندترین مقدار جزر و مد می تواند به ارتفاع ۹ متر (۳۰ فوت) برسد.


جاذبه های دیگری از چین که ممکن است برایتان جالب باشد:

معبد شش هارمونی( لیوهه) در کرانه شمالی رودخانه کیانتانگ| جاذبه های چین

ژینگ پینگ شهر باستانی در شمال شرقی شهرستان یانگشو| جاذبه های چین

کوه ها و غارهای کارست گویلین از بزرگترین توپوگرافی های جهان|جاذبه های چین

رودخانه لی با طول تقریبی ۸۰ کیلومتر در استان گوانگشی| جاذبه های چین

کوه شیان گونگ چشم اندازی پانوراما از یانگشو| جاذبه های چین

• دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان بلاگفا

• دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان آپارات


۳) افسانه های مربوط به رودخانه کیانتانگ:

افسانه های تاریخی ممکن است به شما بگوید که چرا موج رودخانه کیانتانگ اینقدر مشهور است. در دوره بهار و پاییز (۷۷۰قبل میلاد تا ۴۷۶) وو زیکسو اعدام شد و به رودخانه کیانتانگ انداخته شد. اما قبل از اعدام، وو زیکسو نیروی ابدی را با خود نبرد. این نیرو مبنی بر قرار دادن چشمانش روی دیوار شهر بود. تا بتواند سرنگونی ایالت وو را ببیند. سرانجام، بدن او با پارچه پوشانده شد و روی کیانتانگ شناور شد. بعد از آن رودخانه خشم و نفرت خود را در قالب موج نشان داد.

• افسانه مربوط به مقام رسمی ونژونگ:

از سوی دیگر، مقام رسمی ونژونگ (文种) ایالت یوئه شش راه حل عالی برای کمک به پادشاه گو جیان (勾践) برای سرنگونی ایالت وو اهدا کرد.
اما متأسفانه به دلیل استعدادهای باورنکردنی اش مورد حسادت پادشاه گو جیان قرار گرفت و سرانجام او نیز به بهانه موارد بی اساس به قتل رسید. و آرامگاه Wenzhong توسط موج Zixu در یک شب بارانی جابجا شد.

از آن زمان، امواج رودخانه کیانتانگ بیش از پیش خطرناک تر شدند. و زندگی روزمره ساکنان محلی را تهدید کردند. مردم محلی گفتند که هر بار دو موج وجود دارد، جلو موج زیکسو است که تنومند و پر از شجاعت است و قسمت عقب موج ونژونگ است که نرم اما خطرناک است.


۴) بهترین سایت‌ها برای تماشای جزر و مد رودخانه کیانتانگ:

شهر هاینینگ:

در حدود ۵۰ کیلومتری هانگژو، بهترین شهر برای تماشای جزر و مد پاییزی رودخانه کیانتانگ است. سه تا از بهترین مکان ها در Haining وجود دارد: Haitang، Babao و Laoyanchang. اولین مکان Haitang است که در جنوب شرقی شهر Yanguan قرار دارد. هنگامی که شروع به برخاستن از دور می کند، با یک نخ نقره ای ظاهر می شود، اما با نزدیک شدن تدریجی، به دیواری از یشم تبدیل می شود. این جزر و مد می تواند یک خط الراس پر از برف، که در مسیر خود با آسمان هم مرز می شود باشد.

بابائو:

مکان دوم بابائو است، که در حدود ۸ کیلومتری شرق شهر Yanguan قرار دارد. مسافران می توانند دو نوع موج جزر و مدی را ببینند که به شدت به یکدیگر برخورد می کنند. برای مناطق مختلف، جزر و مد کرانه جنوبی سریعتر از جزر و مد کرانه شمالی می باشد. جزر و مد جنوبی در زمان مناسب به جزر و مد شمالی برخورد می کند و با صدایی عظیم تا ارتفاع چند متری می روند.

مکان سوم Laoyancang:

مکان سوم Laoyancang است که در ۱۲ کیلومتری غرب شهر Yanguan قرار دارد. جزر و مد ویژگی های “جزر و مد برگشت” (返头潮) را دارد. در اینجا مسافران معمولاً می توانند امواج جزر و مدی را به طول ۹ متر و ۶۵۰ متر تماشا کنند که به نظر می رسد بازوی بزرگی اند. زمانی که جزر و مد به سمت «سد دینگزی» می‌رود، ناگهان موج‌های متعددی را ایجاد می‌کند. در همان زمان، جزر و مد با فشار به سمت ساحل می چرخد.

علاوه بر سه مکان فوق، مکان‌های زیادی برای تماشای رودخانه کیانتانگ وجود دارد، مانند بتکده لیوهه، جیوکسی، پل نانکسینگ، سانبائو، کیبائو، پل شیاشا.


۵) چگونه به این رودخانه برویم؟

برای دیدن نهر جزر و مدی در شهر یانگوان، مسافران باید ابتدا به شهر هاینینگ برسند و سپس با اتوبوس به شهر یانگوان بروند. در فرودگاه بین‌المللی Hangzhou Xiaoshan، اتوبوس شاتل فرودگاهی وجود دارد که شما را مستقیماً در حدود ۱ ساعت به Haining می‌برد. هنگامی که به مرکز گردشگری مسافری هاینینگ رسیدید، می توانید با اتوبوس به محل دقیق آن بروید


۶) عکس هایی از رودخانه کیانتانگ در چین:

دلایلی که سبب جزر و مد در رودخانه کیانتانگ می شوند
دلایلی که سبب جزر و مد در رودخانه کیانتانگ می شوند

رودخانه کیانتانگ
رودخانه کیانتانگ

رودخانه های چین
رودخانه های چین

رودخانه کیانتانگ
رودخانه کیانتانگ

جزر و مد در رودخانه کیانتانگ
جزر و مد در رودخانه کیانتانگ

برخورد دو جزر و مد با یکدیگر
برخورد دو جزر و مد با یکدیگر

جزر و مد
جزر و مد

معبد لیوهه در نزدیکی روخانه کیانتانگ
معبد لیوهه در نزدیکی روخانه کیانتانگ


• موقعیت مکانی رودخانه کیانتانگ:


برچسب ها
از دیدنی های چین در جدول از مکان های دیدنی کشور چین برترین دیدنی های چین برنامه گشت چین بهترین دیدنی های چین بهترین مکان ها برای گشت و گذار در چین پل های دیدنی چین جاذبه های توریستی چین جاذبه های توریستی هانگژو چین جاذبه های چین جاذبه های چین گردشگری جاذبه های دیدنی هانگژو چین جاذبه های کشور چین جاهای دیدنی جاهای دیدنی چین چین کجا بریم دیدنی های چین دیدنی های چین عجیب دیدنی های عجیب چین دیدنی های عجیب در چین دیدنی های کشور چین دیدنی های هانگژو چین رودخانه در کیانتانگ چین رودخانه در هانگژو چین رودخانه کیانتانگ رودخانه کیانتانگ چین رودخانه کیانتانگ در چین رودخانه های چین شهر های دیدنی چین عکس مکان های دیدنی چین کیانتانگ ریور کیانتانگ ریور در چین گشت و گذار در چین مکان های دیدنی چین مکان های دیدنی چینی مکان های دیدنی در چین مکان های دیدنی شهر چین مکان های دیدنی شهر هانگژو چین مکان های دیدنی کشور چین مکان های دیدنی هانگژو چین

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن