دیدنی های سریلانکادیدنی‌هارسانه

قلعه سیگیریا سریلانکا | صخره شیر سریلانکا

گردشگری هر کشوری نمادی دارد که برای سریلانکا در اکثر تصاویر گردشگری این کشور عکس قلعه سیگیریا سریلانکا را خواهید دید و به نوعی تبدیل به نماد گردشگری این کشور به صورت غیر رسمی شده است. با توجه به تمامی زیباییها و جذابیت هایی که این بنای تاریخی و این اثر طبیعی زیبا دارد. برای گردشگران بسیار خطرناک و حتی مرگبار بوده است و دلیلش حضور دسته های بزرگ زنبورهای وحشی اطراف این صخره است که به باور محلی ها این زنبورها نگهبان قلعه هستند و از حالت تهاجمی آنها می توان فهمید که بی دلیل این حرف ها زده نمی شود. شما برای بازدید از این صخره می بایست یک آلرژی به نیش زنبور نداشته باشید و حساسیت شدید به حضور زنبور اطراف خود نداشته باشید و اینکه حتماً با همراهی یکی از راهنمای مجرب محلی قلعه به بازدید از قلعه بروید. در مواقعی که متولیان بازدید از صخره را منع کرده و یا هشدار خروج می دهند بدون درنگ و لجبازی منطقه را ترک کنید تا مشکلی برای شما و اطرافیانتان اتفاق نیفتد.

عموماً بازدید از این صخره تاریخی در برنامه تورهای آژانس ها به خاطر وجود همین خطر و تعداد فراوان پله که برای رسیدن به بالای قلعه باید طی کنید گنجانده نمی شود. ولی اگر اهل کمی آدرنالین و دیدار از مکان های خاص هستید تجربه خطرناک خوب و لذت بخشی است. قلعه صخره ای سیگیریا سریلانکا توسط پادشاه کاسیاپا در قرن پنجم میلادی ساخته شده است که یکی از بزرگترین پادشاهی های سریلانکا را ایجاد کرده بود ولی از آنجایی که با توطئه قدرتی را که متعلق به برادرش بوده است را تصاحب کرده بود. همیشه سوء ظن اینکه روزی برادرش برخواهد گشت و او را از قدرت خلع و زندانی خواهد کرد. این وحشت او را هر روز به سرنوشت شومش بیشتر نزدیک تر می کرد و ساختن قلعه این شکلی و استحکامات متعدد نتوانست جلوی این تفکرات مخرب را بگیرد و سر آخر بدون برگشت برادر از وحشت او از دنیا می رود و تمام شکوه و استحکامات این قلعه برای همیشه به عنوان میراث او به یادگار می ماند این مجموعه مملو بود از باغ های آبی با شکوه و کاخی یک هکتاری که بر فراز این صخره با شکوه ساخته شده بود که زیباترین و شگفت انگیزترین منظره طبیعی سریلانکا را از بالای این صخره داشته است. جالب است بدانید که دیواره های بیرونی این دژ تسخیر ناپذیر دقیقاً بر پرتگاههای اطراف این صخره ساخته شده است و ورودی قلعه دروازه شمایل شیر بود که در ابتدای مسیر چنگال تراشیده شده آن شیر بر سنگ را خواهید دید که ابهت ویژه ای به این قلعه می داد. و دلیل نامگذاری این قلعه به قلعه شیر همین مجسمه بزرگ با شکوه بود. دلیل ساخت این قلعه بر بلندای این صخره مشرف بودن آن بر تمامی دشت اطراف بود و برای این قلعه بر بلندای این صخره با مشقت فراوان ساخته شد که شاه امکان مشاهده لشکر مهاجمان از فاصله بسیار دور داشته باشد. سیستم جمع آوری آب و پر کردن آبگیرهای قلعه بسیار جالب طراحی شده است که توان مقاومت در مقابل محاصره های طولانی را داشته باشد. این اثر زیبا و جاودان به کمک یونسکو به تازگی مرمت شد و شکوه باغ های زیبای آن تا حدی احیاء شد.

نگارش : توسط سیامک نصیحتی

برای مشاهده تورهای مالدیو و سریلانکا روی لینک کلیک کنید 

برای مشاهده لیست دیدنی های سریلانکا روی لینک کلیک کنید

برای مشاهده لیست هتل های سریلانکا و مطالعه جزئیات و دیدن عکسهای آنها کلیک کنید

عکسهای زیبایی از قلعه سیگیریا سریلانکا :

موقعیت مکانی قلعه سیگیریا سریلانکا در نقشه گوگل :

برچسب ها

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 95118563 021 موبایل : 09192120524

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن