دیدنی های سیشلدیدنی‌ها

معبد هندوهای سیشل | Arul Mihu Navasakthi Vinayagar

هندوئیسم دومین مذهب در سیشل بعد از مذهب مسیحیت است. البته بسیار با تاریخی بیشتر از مسیحیتی که به مناسبت استعمار فرانسوی ها و انگلیسی ها و هلندیها در این کشور وارد شد. گواه این امر آماری است که متعلق به سال ۱۹۰۱ میلادی است که میگوید ۳۳۲ خانواده در سیشل در آن موقع مذهب هندو داشتند که جمعیتی ۳۵۰۰ نفری بودند که نژاد تامیلی داشتند (سریلانکایی) و در این سال جمعیت کل سیشل حدود ۱۹٫۲۳۷ نفر بودند. به مرور زمان با مهاجرت اروپایی ها به این مجمع الجزایر و استقرار آنها در این جزایر ترکیب جمعیتی این جزایر عوض شد امروزه حدود ۲٫۴ درصد از جمعیت این کشور مذهب هندوئیسم دارند.

تاریخچه مذهب

نهاد مذهبی هندو کویل سانگام در سال ۱۹۸۴ تاسیس گردید و معبد هندو سیشل (معبد آرول میهو نواساکتی وینایاگار) در سال ۱۹۹۲ برای احیای فعالیت های فرهنگی و مذهبی هندو در این جزیره ساخته شد. طبق سرشماری سال ۲۰۱۰ سازمان جمعیت و مسکن و شهر سازی سیشل ۲۱۵۰ هندو در این کشور زندگی می کنند. با توجه به راه اندازی این معبد از سال ۱۹۹۲ هندوها که جمعیتشان در سیشل رو به نزول بود از سرشماری سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۱۰ از درصد ۲٫۱ درصد به ۲٫۴ درصد افزایش یافت. معبد هندوهای سیشل در نزدیکی بازار ماهی فروشان شهر ویکتوریا (ماهه) واقع شده است. این معبد تنها معبد هندوها در سیشل است که در جزیره ویکتوریا واقع شده است.  جشنواره تایپو سام کاوادی بعد از تاسیس معبد مراسمی بود که ابتدا از سال ۱۹۹۳ در حیات داخلی معبد اجرا می شد ولی کم کم به خارج معبد رفت و اجرای آن در محوطه اطراف معبد انجام میشد که همین امر باعث شد این فستیول محبوبیت بسیاری در بین مردم سیشل کسب کند به نحوی که اکنون یکی از فستیوال های بسیار محبوب و پر طرفدار سیشل شده است  و دولت مرکزی این کشور هم از سال ۱۹۹۸ چنین روزی را تعطیل رسمی برای ساکنین هندو این کشور اعلام کرد.

صفحه معبد هندوها جزیره ویکتوریا سیشل در سایت لونلی پلنت :  کلیک کنید

صفحه معبد هندوها سیشل در سایت TRIP ADVISOR :  کلیک کنید


برای دیدن تور سیشل روی لینک کلیک کنید

برای دیدن سایر هتل های سیشل روی لینک کلیک کنید

برای دیدن دیدنی های سیشل روی لینک کلیک کنید.

معبد هندوهای سیشل
معبد هندوهای سیشل

معبد هندو سیشل
معبد هندو سیشل

معبد هندوهای سیشل
معبد هندوهای سیشل

معبد هندو سیشل
معبد هندو سیشل

معبد هندو سیشل
معبد هندو سیشل

معبد هندو سیشل
معبد هندو سیشل

موقعیت مکانی معبد هندوهای سیشل در نقشه جزیره ویکتوریا سیشل :

برچسب ها

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 91014584 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن