دیدنی های چین

ژینگ پینگ شهر باستانی در شمال شرقی شهرستان یانگشو| جاذبه های چین

Xingping Ancient Town

ژینگ پینگ |عکس+موقعیت مکانی+فعالیت های عامیانه

ژینگ پینگ، در شمال شرقی شهرستان یانگشو، گویلین واقع شده است. و در ۲۵ کیلومتری این شهرستان قرار دارد. این شهر با شهر ژینگ پینگ در استان شانشی متفاوت است. ژینگ پینگ با آثار تاریخی فراوان و مناظر کارستی در گویلین، یک شهر باستانی بسیار مشهور است که با مکان‌های فرهنگی و طبیعی ترکیب شده است.

۱) شباهت ژینگ پینگ به خیابان غربی در یانگ شوو:

در اینجا می توانید با آرامش در امتداد خیابان قدیمی پرسه بزنید. از ساختمان های باستانی دیدن کنید و با مردم محلی بیشتر آشنا شوید. این شهر شباهت هایی به خیابان غربی در یانگ شوو دارد. بیشتر بناهای باستانی با آجرها و کاشی‌های قدیمی مختلف به خوبی حفظ شده‌اند. ضلع جنوب شرقی خیابان باستانی سایت ژینگ پینگ را نشان میدهد.

شکل دیوار شهر هنوز مشخص است و تکه های کاشی های باستانی تقریباً در همه جا دیده می شود. با این حال، این شهر که زمانی شلوغ بوده است، خود را به عنوان یک روستای آرام به طور رسمی معرفی می کند. گویی که از فراز و نشیب های تاریخی شهر باستانی برای بیش از ۱۷۳۰ سال سخن می گوید.

۲) آنچه در ژینگ پینگ باید ببینید:

• چشم انداز کشیده شده بر روی بیست یوان چین:

منطقه پارچه زرد جوهر رودخانه لی است. این منطقه در شهر باستانی ژینگ پینگ، درست در نزدیکی رودخانه لی قرار دارد. کشتی کروز از میان یانگدی و تپه فرسکو ناین هورس می گذرد. رودخانه لی با انعکاس خیره کننده کوه های مواج بر روی سطح آینه مانند به تدریج ادامه می یابد.

• منظره پارچه زرد (Yellow Cloth Shoal):

نه چندان دور از تپه فرسکو ناین هورس، پارچه زرد قرار دارد که با انعکاس زیبایش در گویلین زیباترین جاذبه شناخته شده است. در اینجا رودخانه به قدری شفاف است که می توان یک تخته سنگ بزرگ بژ را در پایین رودخانه دید که بسیار بزرگ است. درست مانند یک تکه پارچه زرد که روی بستر رودخانه افتاده است.

برای درک انعکاس آب نیاز به زمان بندی مناسب است. در روزهای بارانی، انعکاس توسط قطرات باران شکسته می شود. در روزهای مه آلود، انعکاس توسط مه غلیظ بلعیده می شود. فقط در روز آفتابی و بدون باد، واضح ترین انعکاس را خواهید دید.

• منظره «انعکاس پارچه زرد»:

به نظر می‌رسد که انعکاس‌های زیبای کوه‌ها بر روی «پارچه‌ی زرد» نقاشی شده‌اند. این انعکاس ها آن‌قدر واضح است که مردم از راه دور به سختی تشخیص می‌دهند که کدام واقعی است. بدین ترتیب صحنه «انعکاس پارچه زرد» شکل می گیرد.

مناظر آنقدر معروف است که حتی به عنوان نقاشی پس‌زمینه بر روی نسخه جدید ۲۰ RMB چاپ شده است. دو تابلوی غول پیکر در سفارت چین در سازمان ملل آویزان است. یکی دیوار بزرگ است که نمایانگر «منظره فرهنگی» چین است و دیگری « پارچه زرد» که نمایانگر «منظره طبیعی» چین است.


• جاذبه های دیگری از چین که می تواند برایتان جالب باشد:

کوه ها و غارهای کارست گویلین از بزرگترین توپوگرافی های جهان|جاذبه های چین

رودخانه لی با طول تقریبی ۸۰ کیلومتر در استان گوانگشی| جاذبه های چین

کوه شیان گونگ چشم اندازی پانوراما از یانگشو| جاذبه های چین

یانگ شوو شهرستانی با کوه های کارست در نزدیکی گویلین| جاذبه های چین

رودخانه یولونگ شاخه ای از رودخانه لی در گویلین| جاذبه های چین

• دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان بلاگفا

• دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان آپارات


۳) مردم ژینگ پینگ (فعالیت های عامیانه مختلف در ژینگ پینگ)

هنگام بازدید از ژینگ پینگ، با تماشای ماهیگیری، سبک زندگی مردمام آنجا را خواهید دید. ماهیگیران رودخانه لی از باکلان برای صید ماهی استفاده می کنند. باکلان های آموزش دیده قبلاً “ابزار تجارت” ماهیگیران بودند، اما اکنون از آنها برای نشان دادن فرهنگ اجدادی استفاده می شود که قدمت آن به نسل ها قبل باز می گردد. شما قطعا می توانید یک عکس منحصر به فرد از این منطقه بگیرید که رابطه هماهنگ بین انسان و طبیعت را آشکار می کند.

• جشنواره بهار در ژینگ پینگ:

اگر در جشنواره بهار بیایید، فعالیت های رقص اژدها و شیر برگزار می شود. دو نوع نمایش اژدها در ژینگ پینگ وجود دارد. یعنی اژدهای نی و اژدهای نیمکت. اولی یک اژدها است که با نی بسته شده است و بدن اژدها حدود ۱۵ قسمت دارد. هر بخش با مقداری رد سوزان درج شده است. وقتی بدن اژدهای حصیری در حال رقص است، رد های سوزان با باد به پرواز در می‌آیند. هر گاه اژدهای کاهی از کنار خانواده ای می گذرد، خانواده رد سوزاننده ای را روی اژدها می گذارند و ترقه هایی می اندازند که به مفهوم دعا کردن برای سال نوی صلح آمیز است.

• اژدهای نیمکتی در جشنواره ژینگ پینگ:

اژدهای نیمکتی به سه قسمت تقسیم می شود: سر اژدها، بدن اژدها و دم اژدها که توسط سه رقصنده نگه داشته می شوند. سر و دم اژدها از بامبو و کاغذ رنگی ساخته شده است. بدنه اژدها بر روی یک نیمکت دو نفره نصب شده است. افرادی که اژدها را زیر نیمکت نگه می‌دارند معمولاً ماسک‌هایی می‌پوشند و با موسیقی نواخته‌شده توسط آلات موسیقی سنتی چینی مانند ad Erhu و Sanxian می‌رقصند.

• نمایشگاه معبد سنتی در ژینگ پینگ:

علاوه بر جشنواره بهار، در روز نوزدهم هر سپتامبر از تقویم قمری چین، یک نمایشگاه معبد سنتی در اینجا برگزار می شود. می گویند روز مربوط به پرستش بودا به نام گوانین است. نمایشگاه معبد شینگ پینگ دارای آیین قومی قوی و همچنین اجرای اپرای محلی با بیش از ۴۰۰ سال سابقه است.


۴) رفتینگ بامبو در ژینگ پینگ:

قایقرانی بامبو از یانگدی تا ژینگ پینگ یکی از بهترین فعالیت‌هایی است که می‌توانید در گویلین انجام دهید. این قایق‌های کوچک بسیار دوست‌داشتنی‌تر و خاص‌تر از کشتی‌های کروز بزرگ هستند و بسیار ارزان‌تر هستند.
رفتینگ بخش Yangdi-Xingping به طور قابل توجهی گران شده است. ساعت افتتاحیه ۸:۰۰ الی ۱۶:۵۰ می باشد. در طول ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۲:۰۰ بعد از ظهر، سرویس رفتینگ بامبو برای استراحت ناهار باز نمی شود. کودکان زیر ۱٫۲ متر و کمتر از ۷ سال، بزرگسالان بالای ۷۰ سال، و باردار نمی توانند به دلایل امنیتی بلیط قایقرانی بامبو رودخانه لی را رزرو کنند یا بخرند.


۵) کجا در ژینگ پینگ غذا بخوریم؟!

کافه This Old Place Cafe

آدرس: از اسکله تا اولین تقاطع از خیابان اصلی بالا بروید، به سمت چپ و سپس سمت راست بروید.

غذای پیشنهادی: مرغ ترش و شیرین

رستوران Love Landscape

آدرس: خیابان رونگتان (میان ایستگاه اتوبوس و This Old Place)

نوشیدنی توصیه شده: نوشیدنی مار
غذای پیشنهادی: گوشت گاو، مرغ یا خوک و غذاهای ویژه از جمله ماهی رودخانه لی، بلدرچین و….

کافه Warm

آدرس: در نزدیکی This Old Place

غذای پیشنهادی: مرغ کونگپائو، پنکیک موز و غذای بادمجان، غذاهای خانگی با منوی انگلیسی

رستوران Ganga India

آدرس: خیابان جدید ۹۰ (بیرون از ایستگاه اتوبوس، به راست بپیچید و جاده را دنبال کنید، تقریباً کمتر از ۲۰۰ متر آن را پیدا خواهید کرد، رستوران واقع در سمت چپ)

غذای پیشنهادی: غذاهای اصیل هندی با منوهای انگلیسی و سرآشپزی که قبلا در یک هتل ۵ ستاره کار می کرد.


۶) عکس هایی از ژینگ پینگ:

دیدنی های چین
دیدنی های چین

خیابان ها در ژینگ پینگ
خیابان ها در ژینگ پینگ

جاذبه های چین
جاذبه های چین

رفتینگ بامبو
رفتینگ بامبو

آثار هنری چینی
آثار هنری چینی

طبیعت چین
طبیعت چین

جاذبه های چین
جاذبه های چین

دیدنی های ژینگ پینگ
دیدنی های ژینگ پینگ

ژینگ پینگ چین
ژینگ پینگ چین

دیدنی های چین
دیدنی های چین

طبیعت چین
طبیعت چین

ژینگ پینگ چین
ژینگ پینگ چین

مکان های دیدنی چین
مکان های دیدنی چین

مناظر دیدنی چین
مناظر دیدنی چین

جاذبه های چین
جاذبه های چین


• موقعیت مکانی شینگ پینگ:


برچسب ها
از شهر های چین از مکان های دیدنی کشور چین اسم شهر های چین بزرگترین شهر های چین بهترین شهر های چین جاذبه های توریستی چین جاذبه های توریستی ژینگ پینگ چین جاذبه های چین جاذبه های چین گردشگری جاذبه های دیدنی چین جاذبه های دیدنی ژینگ پینگ چین جاذبه های دیدنی شینگ پینگ چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گوانجو چین جاهای دیدنی چین جمعیت شهر های چین دیدنی های چین دیدنی های چین عجیب دیدنی های کشور چین زیباترین شهر های چین ژینگ پینگ ژینگ پینگ چین ژینگ پینگ در چین ژینگ پینگ کجا بریم؟ سفر به ژینگ پینگ شهر باستانی ژینگ پینگ شهر ژینگ پینگ شهر های چین شهر های دیدنی چین عکس مکان های دیدنی چین مکان های دیدنی چین مکان های دیدنی در چین مکان های دیدنی ژینگ پینگ چین مکان های دیدنی شهر چین مکان های دیدنی شهر های چین مکان های دیدنی کشور چین مکان های دیدنی گوانجو چین مهم ترین شهر های چین نام شهر های چین نقشه شهر های چین یکی از شهر های چین

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن