دیدنی های ترکیه

آب انبار باسیلیکا استانبول

Basilica Cistern Istanbul

آب انبار باسیلیکا

آب انبار باسیلیکا استانبول بزرگترین آب انبار از میان صدها آب انبار باستانی در زیر شهر استانبول ترکیه است که سیستم تصفیه آب را برای ساختمان های مجاور فراهم می کرد .

سقف این آب انبار با ۳۳۶ ستون مرمر پشتیبانی می شود . پایه های دو ستون در گوشه شمال غربی آب انبار از بلوک هایی استفاده شده که چهره مدوسا روی آن حک شده است.  منشا این دو سر ناشناخته ، گمان می رود که پس از برداشتن آن از ساختمانی متعلق به اواخر دوره ی روم ، به آب انبار آورده شده اند. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد آن ها قبلا به عنوان پایه ستون استفاده می شدند .

سنت بر این است که بلوک ها به طرفین و معکوس هستند تا قدرت نگاه “گورگون ها ” را نفی کنند . اما احتمال بیشتری وجود دارد که سنگ ها به عنوان قلوه سنگ صرفا برای استفاده ی مجدد در محیطی که در ابتدا برای بازدید بازدید کنندگان در نظر گرفته نشده بود ، در نظر گرفته شده اند .

ابعاد آب انبار باسیلیکا استانبول 

ابعاد این اتاقک زیرزمینی تقریبا ۱۳۸ متر ( ۴۵۳ فوت ) در ۶۴ متر ( ۲۱۲ فوت ) است و قادر است ۸۰ هزار متر مکعب ( ۲٫۸۰۰٫۰۰۰ فوت مکعب ) آب را در خود جای دهد .

موقعیت مکانی آب انبار باسیلیکا

این آب انبار در ۱۵۰ متری ( ۴۹۰ فوت ) جنوب غربی ایاصوفیه در شبه جزیره تاریخی ” سارایبورنو ” قرار دارد ، در قرن ششم در زمان سلطنت امپراتور بیزانس  “Justinian 1” ساخته شد .

امروزه برای دسترسی راحت عموم به داخل آب انبار ، با آب کم نگهداری می شود .

تصاویر مربوط به آب انبار باسیلیکا

آب انبار باسیلیکا
آب انبار باسیلیکا
آب انبار باسیلیکا-۱
آب انبار باسیلیکا-۱
آب انبار باسیلیکا-۲
آب انبار باسیلیکا-۲
آب انبار باسیلیکا-۳
آب انبار باسیلیکا-۳
آب انبار باسیلیکا-۴
آب انبار باسیلیکا-۴
آب انبار باسیلیکا-۵
آب انبار باسیلیکا-۵
آب انبار باسیلیکا-۶
آب انبار باسیلیکا-۶
آب انبار باسیلیکا-۷
آب انبار باسیلیکا-۷
آب انبار باسیلیکا-۸
آب انبار باسیلیکا-۸
آب انبار باسیلیکا-۹
آب انبار باسیلیکا-۹
آب انبار باسیلیکا-۱۰
آب انبار باسیلیکا-۱۰
برچسب ها
آب انبار باسیلیکا آب انبار باسیلیکا استانبول تور استانبول تور ترکیه جاذبه های دیدنی استانبول جاذبه های دیدنی ترکیه دیدنی های استانبول دیدنی های ترکیه سفر به استانبول سفر به ترکیه کارگزار تور استانبول کارگزار تور ترکیه

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن