دیدنی های هنددیدنی‌ها

باغ مهتاب آگرا | Mehtab Bagh Agra

این باغ یکی دیگر از جاذبه های شهر تاریخی آگرا است میراثی از دوره ایلخانی که در کنار تاج محل و رودخانه یامونا آگرا احداث شده است منظرهای فوق العاده ای از این باغ به بنای با شکوه تاج محل خواهید داشت و در عین حال بازدید از این باغ و مناظر طبیعی آن به خصوص در ساعات اولیه صبح بسیار دیدنی خواهد بود.

باغ مهتاب شهر آگرا ، مجموعه ای چهارباغ واقع در آگرای هندوستان است. این مجموعه در شمال مجموعه ی تاج محل و قلعه ی آگرا و در طرف دیگر رودخانه ی یامونا قرار دارد. این باغ چهار ضلعی ( مربع شکل) بوده و در ابعاد تقریبی ۳۰۰ در ۳۰۰ متر می باشد. در فصل بارانی زمین این باغ کامل گل آلود شده و غرق در آب می گردد.

باغ مهتاب شهر آگرا آخرین باغ از مجموعه ۱۲ باغ ساخته ی دست مغول ها در هند است. این باغ توسط اراطور بابور Babur بنا گردید. همچنین اشاره شده است که امپراطور شاه جهان از این باغ برای دیدن تاج و عمارت تاج محل ( در طرف دیگر رودخانه ) استفاده می کرده است. باغ بعنوان یک بخش داخلی از مجموعه ی تاج محل طراحی شده است. عرض آن کاملا مطابق با اندازه ی مجموعه ی تاج محل است.

سیلاب های مکرر و همچنین تلاش روستاییان برای استفاده از مصالح بنا تقریبا باغ را به نابودی کشانده است. بقایای مانده از بنا در حالت رو به تخریبی قرار دارند.

شب های مهتاب این باغ دیدنی است بنای سفید تاج محل با درخششی که دارد و تصویری که از آن در شب مهتاب رویت می شود و تصویزی که از آن در رودخانه آرام یامونا می افتد بسیار دیدنی است انتخاب نام باغ مهتاب برای چنین باغی بی دلیل نیست.

صفحه باغ مهتاب آگرا هند در سایت ویکی پدیا : کلیک کنید


برای مشاهده تور هند روی لینک کلیک کنید

برای کسب اطلاعات درباره هتل های هند روی لینک کلیک کنید

برای کسب اطلاعات درباره دیدنی های هند روی لینک کلیک کنید

عکس های زیبایی از باغ مهتاب هند :

باغ مهتاب آگرا هند
باغ مهتاب آگرا هند

باغ مهتاب آگرا هند
باغ مهتاب  شهر آگرا هند

باغ مهتاب آگرا هند
باغ مهتاب آگرا هند

باغ مهتاب آگرا هند
باغ مهتاب شهر آگرا هند

باغ مهتاب آگرا هند
باغ مهتاب شهر آگرا هند

باغ مهتاب آگرا هند
باغ مهتاب شهر آگرا هند

باغ مهتاب آگرا هند
باغ مهتاب آگرا هند

موقعیت مکانی باغ مهتاب آگرا در نقشه گوگل :

برچسب ها
باغ مهتاب آگرا باغ مهتاب آگرا هند باغ مهتاب هند تور ارزان قیمت هند تور دهلی و آگرا و جیپور تور لحظه آخری هند تور مثلث طلایی هند تور هند تور هند ارزان قیمت تور هند با پرواز ایران ایر تور هند با پرواز تابان تور هند با پرواز ماهان تور هند با پرواز معراج تور هندوستان جاذبه های آگرا جاذبه های آگرا هند جاذبه های توریستی آگرا جاذبه های توریستی آگرا هندوستان جاذبه های توریستی هند جاذبه های توریستی هندوستان جاذبه های سفر به آگرا جاذبه های سفر به آگرا هند جاذبه های سفر به هند جاذبه های سفر به هندوستان جاذبه های گردشگری آگرا جاذبه های گردشگری آگرا هند جاذبه های گردشگری آگرا هندوستان جاذبه های گردشگری هند جاذبه های هند جاذبه های هندوستان دیدنی های آگرا دیدنی های هند قیمت تور مثلث طلایی هند قیمت تور هند کارگزار تور هند مجری مستقیم تور هند نرخ تور مثلث طلایی هند نرخ تور هند هزینه تور مثلث طلایی هند هزینه تور هند

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن