دیدنی های هنددیدنی‌ها

دروازه هند دهلی نو | INDIA GATE

دروازه هند دهلی نو بنای یاد بود ملّی جنگ در قلب شهر دهلی نو پاییتخت کشور هندوستان واقع شده است. ارتفاع این بنای تاریخی ۴۲ متر و توسط یکی از معماران مشهور بریتانیایی ساخته شده است. این معمار سر ادوین لیتینز نام داشت که سوابق کاری معتبری در کارنامه کاری خود داشت. این بنای زیبا در کنار مجموعه زیبای کاخ ریاست جمهوری کشور هند در سال ۱۹۳۱ میلادی ساخته شده است. از باور مردمان کشور هند این بنا بنای یادبود کلیه شهدای جنگ های هند در طول ادوار تاریخی است. ولی دلیل ساخت این بنا بر می گردد به ۹۰ هزار سرباز هندی که در قالب ارتش بریتانیا در طول جنگ جهانی اول و جنگ سوم انگلیس و افغانستان جان خود را از دست دادند. اسم این سربازان در دیواره های این بنا حک شده است.

دروازه هند دهلی نو

مصالحی که دروازه هند دهلی نو با آن ساخته شده است ماسه سنگ قرمز و گرانیت می باشد. در ابتدای ساخت دروازه هند مجسمه جرج پنجم پادشاه بریتانیا در زیر سایه بانی که در نزدیکی دروازه قرار دارد خود نمایی می کرد ولی پس از استقلال هند مجسمه جرج پنجم با مجسمه سرباز گمنام ارتش هند که از جنس مرمر سیاه و به صورت یک مشعل فروزان تعویض شد. که به نام ” شعله جاویدان سرباز ” نام گذاری شده است.

یک میدان شش گوش ، دروازه هند دهلی نو را در بر گرفته است که مساحت آن حدود ۳۰۶۰۰۰ متر مربع می شود. و قطر این محوطه که دروازه داخل آن قرار گرفته حدود ۶۲۵ متر می باشد. این میدان یکی از تفرجگاههای مردم دهلی و خانواده ها و گردشگران در شهر دهلی نو می باشد. این دروازه به سبک دروازه های اروپایی ساخته شده است و هیچ غرابتی با معماری هندی و شرقی ندارد. و بیشتر بیننده را بیاد دروازه های اروپایی می اندازد.

 


برای مشاهده تور هند روی لینک کلیک کنید

برای کسب اطلاعات درباره هتل های هند روی لینک کلیک کنید

برای کسب اطلاعات درباره دیدنی های هند روی لینک کلیک کنید

عکس های زیبایی از دروازه هند شهر دهلی نو :

INDIA GATE
INDIA GATE

دروازه هند دهلی نو
دروازه هند دهلی نو

دروازه هند دهلی نو
دروازه هند دهلی نو

دروازه هند دهلی نو
دروازه هند دهلی نو

INDIA GATE
INDIA GATE

INDIA GATE
INDIA GATE

دروازه هند دهلی نو
دروازه هند دهلی نو

INDIA GATE
INDIA GATE

موقعیت مکانی دروازه هند دهلی نو در نقشه گوگل :

برچسب ها

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 91014584 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن