دیدنی های چین

معبد بهشت در پکن یکی از درخشان ترین معماری های باستانی|جاذبه های چین

Temple of Heaven

معبد بهشت |عکس+موقعیت مکانی+ تاریخچه

معبد بهشت ​​(天坛) یکی از درخشان ترین معماری های باستانی در چین است. همچنین یک شاهکار برجسته از ساختمان های امپراتوری کلاسیک در طول تاریخ چین می باشد. این مکان ابتدا در سال ۱۴۲۰ توسط امپراتور یونگل(Yongle) (永乐皇帝) ساخته شد، سپس توسط امپراتورهای بعدی هر دو سلسله مینگ و چینگ گسترش یافت و به عنوان مکان مقدس امپراتورها برای ادای احترام به بهشت ​​و دعا برای داشتن سالی پر محصول شناخته می شد.

توصیف یونسکو از معبد بهشت:

در مقایسه با سایر معبد ها در جهان، معبد بهشت ​​نه تنها از نظر اندازه و مقیاس، بلکه از نظر اشکال و سنت‌ها نیز بزرگترین است. در سال ۱۹۹۸، یونسکو معبد بهشت ​​را در فهرست میراث جهانی با این توصیف قرار داد: “شاهکاری از معماری و طراحی منظره که به سادگی و به صورت گرافیکی، جهانی با اهمیت بسیار بالا که برای تکامل یکی از تمدن های بزرگ مهم بوده را نشان می دهد.”

راه های ارتباطی با شیوار

 شما همراهان گرامی شیوار می توانید از طریق راه های مختلفی با کارشناسان گردشگری ما در ارتباط باشید. و تور های گردشگری خود را سازماندهی کنید. همچنین می توانید با مراجعه به پلت فرم هایی که شیوار بر روی آن ها فعالیت می کند. به اطلاعات کامل از جاذبه های جهان دسترسی داشته باشید. هتل های لاکچری و اقتصادی، تور های ما و آخرین خبر های صنعت توریسم نیز وجود دارد. شیوار در خدمت شماست!

۱) تاریخچه معبد بهشت

• سلسله مینگ:

امپراتوری مینگ در دوره اولیه خود پایتخت را در نانجینگ تأسیس کرد. زو یوانژانگ (朱元璋)، اولین امپراتور، معبد آسمان و زمین را در کوه ژونگشان ساخت. بعداً در سال ۱۴۴۷، امپراتور یونگل پایتخت را به پکن منتقل کرد و همچنین معبد بهشت ​​و زمین را در جنوب شرقی شهر ممنوعه به عنوان مکانی برای ادای احترام و دعا به بهشت ​​در سال ۱۴۲۰ ساخت.

یونگل از سنت قربانی کردن برای بهشت و زمین ​​پیروی کرد و آن را با هم در Dasi Pavilion که ساختمان اصلی معبد آسمان و زمین بود انجام داد. این سنت بیش از ۱۶۰ سال ادامه داشت تا اینکه امپراتور جیاجینگ (嘉靖皇帝) آن را شکست. او چهار مکان جداگانه به نام‌های معبد بهشت، معبد زمین، معبد خورشید و معبد ماه در قرن شانزدهم ساخت. از آن زمان، این سازه توسط امپراتوران زیر نگهداری می شد.

سلسله چینگ

در سال ۱۶۴۴ سلسله چینگ تاسیس شد. چینگ همچنین از سنت قربانی کردن سلسله مینگ پیروی کرد و معبد بهشت ​​را به عنوان مکان قربانی قرار داد. در طول سلطنت امپراتور شیانلونگ (乾隆، ۱۷۳۶-۱۷۹۵)، بازسازی و توسعه در مقیاس بزرگ انجام شد. کاخ های قدیمی، آلاچیق ها، برج ها و مسیر بازسازی شدند. بسیاری از ساختمان های جدید از جمله دیوار معروف اکو (Echo Wall) راه اندازی شدند. Qianlong همچنین دستور داد هزاران درخت در اطراف معابد بکارند.

تخریب معبد در سال ۱۹۰۰

معبد بهشت، آسیب های زیادی از جنگ ها متحمل شد. در آگوست سال ۱۹۰۰، ارتش های اتحاد هشت ملت به پکن حمله کردند و معبد بهشت ​​را اشغال کردند. بسیاری از آثار ویران شد. جنگ های داخلی بعدی نیز به معبد بهشت ​​آسیب زد. خوشبختانه، چندین بازسازی بزرگ برای حفظ معبد بهشت ​​پس از تأسیس جمهوری خلق چین در سال ۱۹۴۹ انجام شد. اکنون به عنوان یک مکان تاریخی و همچنین یک پارک عمومی استفاده می شود.


جاذبه های دیگری از چین که ممکن است برایتان جالب باشد:

• شهر هانگژو چین | شهر هانگزو چین | HANGZHOU

• دیدنی های سانیا چین | شهر سانیا چین

• مراکز خرید پکن چین | مراکز خرید بیجینگ

• فیلم گردشگری شهر شانگهای چین | SHANGHAI CLIP

• ارتش تراکوتا شیان چین | Terracotta Army

• سیرک بین المللی گوانجو چین | Chimelong Circus

• پارک آبی گوانجو چین | Guangzhou Aqua Park

• شهر شنزن چین | Shenzhen City

• پارک پنجره ای از جهان شنزن چین

• دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان بلاگفا

• دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان آپارات


۲) هنر معماری، چیدمان معبد بهشت:

چیدمان معبد بهشت در پکن

معبد بهشت ​​با ساختاری دقیق، طراحی ای عجیب و غریب و دکوراسیون باشکوه ساخته شده است. معبد بهشت ​ مساحتی بیش از ۲۶۷ هکتار دارد. این معبد مرجع کلی محراب Huanqiu (圜丘) و محراب Qigu (祈谷) است که به طور جداگانه در یک مسیر محوری از جنوب به شمال به اسم پل Danbi (丹陛桥) قرار دارند. مهمترین ساختمان محراب هوآنکیو Huangqiongyu (皇穹宇) است. محراب Qigu دارای غرفه Qinian (祈年殿)، غرفه Huangqian(皇乾殿) و دروازه Qinian (祈年门) و غیره است.

باور اساطیر چینی از بهشت و زمین:

اساطیر چینی باستان بر این باور بودند که بهشت ​​دایره و زمین مربع است که به طور کامل در طراحی معبد تجسم یافته است. دو حصار دیواری با طرحی طولانی، مجموعه معبد را احاطه کرده بود. دیوار بیرونی جنوبی مانند یک نیم دایره بلندتر ساخته شده بود که نمایانگر بهشت ​​است. در حالی که دیوار شمالی کوتاهتر و مستطیل شکل، مخفف زمین است. محراب Huanqiu و Qigu هر دو گرد هستند.

صنعتگران زبردست سلسله چینگ مکان‌های فراطبیعی ای نیز ساختند. دیوار اکو، سنگ سه صدا، و سنگ مکالمه طبق علم آکوستیک از این دسته مواردند.


۳) ساختمان های مهم در پارک

تالار Qinian (تالار دعا برای برداشت خوب) باشکوه ترین ساختمان معبد بهشت ​​است. این تالار آلاچیق مدور چوبی سه شیروانی به ارتفاع ۳۸ متر با پایه سنگ مرمر سه طبقه است. امپراتوران باستان برای برداشت خوب در اینجا دعا می کردند. ۲۸ ستون وجود دارد که سالن را نگه می دارند. ۴ ستون داخلی بزرگ هستند و به عنوان چهار فصل می باشند. ۱۲ ستون میانی نشان دهنده دوازده ماه هستند. همچنین ۱۲ ستون بیرونی ۱۲ دوره از روز را نشان می دهند.

تالار Huangqiongyu (طاق امپراتوری بهشت)

با تنها یک شیروانی مدور و یک سطح از سنگ مرمر در مقایسه با تالار Qinian کوچکتر است. اینجا مکانی است که الواح پرستش خدایان را در خود جای داده است. در داخل تالار ستون ها و طاق هایی قرار دارد که با نقاشی ها و کنده کاری های زیبایی تزئین شده اند. بیرون یک دیوار دایره ای است( Echo Wall) که می تواند صداها را در فواصل طولانی منتقل کند.

محراب Huanqiu (محراب تپه دایره ای)

یک سکوی مدور خالی با سه سطح سنگ مرمر است. اژدهایان زنده روی سنگ‌ها حک می‌شدند که به عنوان امپراطور بودند. عدد نه نشان دهنده قدرت و همچنین امپراتورها در چین باستان است. با کمال تعجب خواهید دید که نرده ها و پله ها یا عدد مقدس نه هستند یا مضرب های آن. در زمان های قدیم، امپراتورها هدایایی برای بهشت ​​را در اجاقی روی سکو می سوزانند.


۳) مردم و فعالیت های محلی:

معبد بهشت ​​به دو بخش تقسیم می شود – منطقه پارک عمومی و منطقه توریستی. منطقه عمومی اکنون به عنوان یک مکان سرگرمی و ورزش صبحگاهی برای مردم محلی عمل می کند و از صبح زود تا اواخر شب باز است. افرادی که در نزدیکی زندگی می کنند معمولاً دوست دارند ورزش کنند یا در فعالیت های محلی در پارک شرکت کنند، مانند دویدن، دوچرخه سواری، بازی تای چی و….
می‌توانید زمانی را برای قدم زدن در پارک اختصاص دهید تا در فعالیت‌های مورد علاقه‌ خود شرکت کنید. یا فقط از فضای آرام زندگی مردم محلی دیدن کنید.

فرهنگ قربانی کردن در معبد بهشت

در چین باستان، امپراطوران اهمیت زیادی برای قربانی کردن برای بهشت ​​قائل بودند، زیرا اعتقاد بر این است که آنها پسر بهشت ​​هستند. آنها از طرف بهشت ​​بر فرمانرواییشان حکومت کردند.

برای نشان دادن احترام و قدردانی خود نسبت به بهشت، امپراتورهای سلسله مینگ و چینگ از شهر ممنوعه نقل مکان می کردند تا در معبد بهشت در سال، دو بار اردو بزنند. امپراطور در محراب به بهشت ​​دعا می کرد تا محصول خوبی داشته باشد. مراسم باید به خوبی برگزار می شد، زیرا کوچکترین اشتباه در سالهای آینده برای کل ملت بدشانسی می آورد.


۴) معبد بهشت ​​کجاست؟

معبد بهشت ​​در منطقه مرکزی شهر پکن واقع شده است که همچنین منطقه ای پر از جاذبه می باشد. شهر ممنوعه معروف (موزه قصر) و میدان تیانانمن در شمال غربی معبد در فاصله کمی با پیاده‌روی قرار دارند.

۶ کیلومتری شهر ممنوعه
۵ کیلومتر از میدان تیانانمن
۲۱ کیلومتر از کاخ تابستانی
۷۵ کیلومتر از دیوار بزرگ Badaling
۶٫۵ کیلومتر از پارک جینگشان


۵) بهترین زمان برای سفر- مناظر مختلف در فصل های مختلف:

مارچ تا می و سپتامبر تا نوامبر بهترین زمان برای بازدید از معبد بهشت ​​است. اما در واقع معبد بهشت ​​برای سفر در تمام طول سال مناسب است. شما می توانید شکوفه یاس بنفش را در اواسط آوریل ببینید. در روزهای تابستان، کل پارک با درختان سرسبز تزئین شده است. پاییز خنک بهترین فصلی است که آسمان صاف و آبی است. زمستان سرد است، اما می‌توانید از شلوغی خلاص شوید و روی کاوش در معماری‌های افسانه‌ای تمرکز کنید.


۶) عکس هایی از فضای داخلی معبد بهشت:

تور چین
تور چین

فضای داخلی معبد بهشت
فضای داخلی معبد بهشت

جاذبه های چین
جاذبه های چین

معابد چین
معابد چین

فضای داخلی معبد
فضای داخلی معبد

معبد بهشت در پکن
معبد بهشت در پکن


موقعیت مکانی معبد بهشت در پکن:

برچسب ها
برترین معابد چین بهترین هتل چین پکن تاریخ هانگژو چین تور پکن تور پکن ۱۴۰۲ تور پکن چین تور پکن شانگهای تور پکن شانگهای تابستان ۱۴۰۲ تور پکن شانگهای هانگژو تور چين تور چین تور چین 1402 تور چین 4 روزه تور چین ارزان تور چین زمستان 1402 تور چین شانگهای پکن تور چین نوروز 1402 تور هانگژو جاذبه چین جاذبه های توریستی چین جاذبه های توریستی شانگهای چین جاذبه های چین جاذبه های دیدنی چین جاذبه های دیدنی شانگهای چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری چین جاذبه های گردشگری دالیان چین جاذبه های گوانجو چین جاهای دیدنی چین خرید تور چین رزرو هتل چین شهر شانگهای چین جاذبه قیمت تور پکن قیمت تور پکن شانگهای قیمت تور چین قیمت تور چین ۱۴۰۲ قیمت تور چین گوانجو قیمت هتل چین کارگزار هتل چین معابد پکن معابد چین معبد بهشت معبد بهشت در چین هانگژو هتل چین هتل چین پکن هتل چین شانگهای هتل های گوانجو چین هزینه تور چین ۱۴۰۲

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن