دیدنی های ترکیه

دره ایهلارا پارک ملی ای به طول ۱۴ کیلومتر در کاپادوکیه| دیدنی های ترکیه

Ihlara Valley

دره ایهلارا | عکس+موقعیت مکانی+ اطلاعات کامل

دره ایهلارا ،در طول قرون ۳ و ۴، به عنوان مرکز مذهبی مسیحیت نقش ایفا میکرد. موقعیت آن به مسیحیان اولیه اجازه داد تا در دره مستقر شوند و آن را به یک سکونتگاه باستانی و صومعه تبدیل کنند. با گذشت زمان، کلیساهای زیادی ساخته شدند و با نقاشی های دیواری تزئین شدند. همه این ها دره را به مکانی قابل توجه برای مورخان و باستان شناسان تبدیل کرد. کلیساهایی که در دامنه‌های نهر Melendiz ساخته شده‌اند. دارای یک یا دو شبستان حکاکی شده در دل صخره‌ها هستند.

این مکان ها گمان می‌رود که توسط شخصیت‌های شناخته شده بنا شده باشد. قرار گرفتن این کلیساها در دو طرف رودخانه منظره ای زیبا برای بازدیدکنندگان ایجاد می کند.


 شما همراهان گرامی شیوار می توانید از طریق راه های مختلفی با کارشناسان گردشگری ما در ارتباط باشید. و تور های گردشگری خود را سازماندهی کنید. همچنین می توانید با مراجعه به پلت فرم هایی که شیوار بر روی آن ها فعالیت می کند. به اطلاعات کامل از جاذبه های جهان، هتل های لاکچری و اقتصادی، تور های ما و آخرین خبر های صنعت توریسم دسترسی داشته باشید. شیوار در خدمت شماست!


۱) طبیعت دره ایهلارا چه تاثیری بر  روی ساکنین گذاشت؟

طبیعت دره ایهلارا همیشه جاذبه ای برای کشیشان بوده است. که به دنبال خلوت کردن در محیطی آرام بوده اند. نقاشی‌های دیواری که زندگی عیسی مسیح را به تصویر می‌کشید. بر روی دیوارهای کلیساها کشیده شد تا به انتقال داستان به افراد بی‌سواد کمک کند.

دره Ihlara که تقریباً ۱۰۰ کیلومتر دورتر از گورمه قرار دارد. مقصد زیبایی است که حدود یک و نیم ساعت طول می کشد تا با ماشین به آن برسید. گردشگران می توانند از چهار ورودی مختلف به نام های ورودی شهر ایهلارا، ورودی اصلی، روستای Belisirma و روستای سلیمه وارد دره شوند.


۲) کلیساهای دره ایهلارا :

اگر از ورودی شهر ایهلارا شروع کنید، قبل از رسیدن به دومین ورودی اصلی، کلیساهای Purenli Seki, Kokarو Agacalti را خواهید دید. که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. اگر از کلیسای Sumbullu یا کلیسای Kırkdamaltı به چپ بپیچید. به روستای Belisirma خواهید رسید. جایی که رستوران های متعددی برای غذا خوردن وجود دارد.

فاصله ورودی اول و دوم ۴ کیلومتر است. و تا روستای Belisirma سه کیلومتر دیگر راه است. اگر ۷ کیلومتر دیگر از بلیسیرما پیاده روی کنید. در نهایت به صومعه و روستای سلیمه خواهید رسید که گردشگران می توانند با خرید بلیط ورودی دره ایهلارا، به صورت رایگان از آن بازدید کنند.


۳) دانستنی هایی در رابطه با دره ایهلارا:

دره Ihlara مقصدی جذاب و زیبا است که نگاهی اجمالی به تاریخ و فرهنگ غنی منطقه دارد. اگر به پیاده‌روی، گشت‌وگذار یا صرفاً لذت بردن از زیبایی‌های طبیعی مناظر علاقه‌مند هستید. دره ایهلارا مقصدی است که باید حتما از آن دیدن کنید.

  • این دره تقریباً ۱۴ کیلومتر طول و تا ۱۵۰ متر عمق دارد.
  • با دیواره های شیب دار ، صخره ای از کلیساها، صومعه ها و خانه ها پر شده است.
  • رودخانه Melendiz که از میان دره می گذرد، در طی میلیون ها سال به شکل گیری چشم انداز کمک کرده. و محیطی منحصر به فرد و خیره کننده و زیبا ایجاد کرده است.
  • این دره از زمان های قدیم مسکونی بوده و نقش مهمی در تاریخ و فرهنگ منطقه داشته است.
  • این دره خانه ی تعدادی از جوامع مسیحی بود که در دوران بیزانس کلیساها و صومعه ها را در صخره ها ساختند.
  • نام این دره برگرفته از روستای مجاور به نام Ihlara است که دارای تعدادی بناهای تاریخی و معماری سنتی است.
  • امروزه، دره Ihlara یک مقصد محبوب برای پیاده روی، گشت و گذار و کاوش در میراث فرهنگی غنی منطقه است.
  • بازدیدکنندگان می توانند در امتداد دره پیاده روی کنند. و مکان های تاریخی بسیاری را کشف کنند یا به سادگی از زیبایی طبیعی مناظر لذت ببرند.
  • دره ایهلارا همچنین دارای تنوع گیاهی و جانوری فراوانی است و گونه‌های کمیاب و بومی را در خود جای داده است.
  • این دره به عنوان یک پارک ملی محافظت می شود. و به دلیل اهمیت فرهنگی و طبیعی منحصر به فردش به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است.

۴) تاریخچه ای از دره ایهلارا در کاپادوکیه:

تاریخچه دره ایهلارا به هزاران سال پیش برمی گردد. و شواهدی از سکونت انسان در این منطقه به عصر برنز باز می گردد. در اوایل دوران مسیحیت، این دره خانه تعدادی از جوامع رهبانی بود که کلیساها و سازه های دیگر را در صخره ها ساختند. در دوران بیزانس، این دره به مرکز مهم عبادت و رهبانیت مسیحی تبدیل شد.
تخمین زده می شود که بیش از ۱۰۰ کلیسا در این زمان در دره ساخته شده است که بسیاری از آنها هنوز هم قابل مشاهده هستند. این کلیساها دارای نقاشی های دیواری زیبا و سایر آثار هنری هستند.


۵) دره ایهلارا به عنوان میراث جهانی یونسکو:

در قرن‌های بعد، این دره همچنان مکان مهمی برای فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی بود. امروزه به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده. و به عنوان یک پارک ملی محافظت می شود. دره Ihlara نه تنها یک زیبایی طبیعی است، بلکه یک منطقه سکونتگاهی صخره‌ای است که بین قرن‌های ۴ تا ۱۳ میزبان زندگی صومعه‌ای شدید بوده. و بیش از چهار هزار خانه و صد کلیسای غاری شکل تزئین شده با نقاشی‌های دیواری را در خود جای داده است.


• بالن سواری در کاپادوکیا |عکس+موقعیت مکانی+ اطلاعات کامل

• دره سرخ و دره رز کاپادوکیه|عکس+ موقعیت مکانی+ مسیر پیاده روی

• موزه فضای باز گورمه|عکس+ موقعیت مکانی+تاریخچه

• قلعه اوچیسار| عکس+موقعیت مکانی+تاریخچه

• دودکش های پری در کاپادوکیه|عکس+موقعیت مکانی+ اطلاعات کامل

• گورمه| عکس+ موقعیت مکانی+ اطلاعات کامل

• دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان بلاگفا

• دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان آپارات


• عکس هایی از دره در کاپادوکیه:

دره ایهلارا
دره ایهلارا

آثار تاریخی کاپادوکیه
آثار تاریخی کاپادوکیه

کلیساهای کاپادوکیه
کلیساهای کاپادوکیه

تاریخ کاپادوکیه
تاریخ کاپادوکیه

تور ترکیه
تور ترکیه

کاپادوکیه
کاپادوکیه

روستای کاپادوکیه ترکیه
روستای کاپادوکیه ترکیه

کوهنوردی در کاپادوکیه
کوهنوردی در کاپادوکیه

هتل های کاپادوکیه
هتل های کاپادوکیه

کاپادوکیا هتل
کاپادوکیا هتل

سفر به کاپادوکیه
سفر به کاپادوکیه

تور های قونیه و کاپادوکیه
تور های قونیه و کاپادوکیه

طبیعت دره ایهلارا
طبیعت دره ایهلارا

آثار تاریخی دره ایهلارا
آثار تاریخی دره ایهلارا

گورمه در کاپادوکیه
گورمه در کاپادوکیه

دیدنی های دره ایهلارا
دیدنی های دره ایهلارا

طبیعت کاپادوکیه
طبیعت کاپادوکیه

دره های کاپادوکیه
دره های کاپادوکیه

پیاده روی در دره ایهلارا
پیاده روی در دره ایهلارا


• موقعیت مکانی دره:

برچسب ها
آب وهوای کاپادوکیا اب و هوای کاپادوکیا از وان تا کاپادوکیا ایهلارا ایهلارا ترکیه ایهلارا کاپادوکیا ایهلارا کاپادوکیه بالن سواری کاپادوکیه بالون سواری کاپادوکیا تاریخچه کاپادوکیه تفریحات کاپادوکیه تور استانبول و کاپادوکیا تور ترکیبی استانبول و کاپادوکیا تور ترکیه کاپادوکیا تور تهران کاپادوکیا تور زمینی کاپادوکیا از تبریز تور قونیه و کاپادوکیا تور کاپادوکیا تور کاپادوکیا از ارومیه تور کاپادوکیا استانبول تور کاپادوکیا زمینی تور کاپادوکیا قونیه تور کاپادوکیا و استانبول تور کاپادوکیه تور کاپادوکیه ترکیه تور کاپادوکیه نوروز 1401 تورهای کاپادوکیه جاذبه های دیدنی کاپادوکیه جاذبه های کاپادوکیه جاهای دیدنی کاپادوکیه چگونه از استانبول به کاپادوکیا برویم دره ایهلارا دره ایهلارا ترکیه دره ایهلارا کاپادوکیا دره ایهلارا کاپادوکیه دره های ترکیه دره های کاپادوکیه دودکش های جن و پری در کاپادوکیه ترکیه دیدنی های کاپادوکیه دیدنیهای کاپادوکیه رزرو هتل کاپادوکیه روستای صخره ای کاپادوکیه در ترکیه روستای کاپادوکیه روستای کاپادوکیه ترکیه روستای گورمه در کاپادوکیه ترکیه سفر به کاپادوکیه سفرنامه کاپادوکیه شهر باستانی کاپادوکیه شهر زیرزمینی کاپادوکیه شهر زیرزمینی کاپادوکیه ترکیه شهر کاپادوکیا شهر کاپادوکیه شهر کاپادوکیه ترکیه شهر کاپادوکیه کجاست شهرهای زیرزمینی کاپادوکیه شهرهای نزدیک کاپادوکیا عکسهای کاپادوکیه ترکیه غارهای کاپادوکیه فاصله کاپادوکیا تا استانبول فاصله کاپادوکیه تا استانبول فاصله وان تا کاپادوکیا فرودگاه نوشهیر کاپادوکیه قونیه کاپادوکیه قیمت بلیط کاپادوکیا قیمت تور ترکیه کاپادوکیا قیمت تور زمینی کاپادوکیا قیمت تور کاپادوکیا قیمت تور کاپادوکیا ترکیه قیمت هتل های کاپادوکیا كاپادوكيه كجاست کاپادوکیا کاپادوکیا در نقشه ترکیه کاپادوکیا مناطق دیدنی کاپادوکیا هتل کاپادوکیا و قونیه کاپادوکیه کاپادوکیه آب و هوا کاپادوکیه ترکیه کجاست کاپادوکیه تور کاپادوکیه در ترکیه کاپادوکیه در قدیم کاپادوکیه در کجا قرار دارد کاپادوکیه در نقشه ترکیه کاپادوکیه روی نقشه کاپادوکیه شهر زیرزمینی کاپادوکیه قونیه کاپادوکیه کدام کشور است کاپادوکیه معنی کاپادوکیه هخامنشی مرکز خرید کاپادوکیه معماری کاپادوکیه مناطق دیدنی کاپادوکیه منطقه باستانی کاپادوکیه ترکیه منطقه کاپادوکیا ترکیه منطقه کاپادوکیا هتل منطقه کاپادوکیه ترکیه موقعیت کاپادوکیه نزدیکترین شهر به کاپادوکیا نقاط دیدنی کاپادوکیا نقشه کاپادوکیه هتل ارزان در کاپادوکیه هتل در کاپادوکیا هتل صخره ای کاپادوکیا هتل کاپادوکیا گورمه هتل گورمه کاپادوکیا هتل موزه کاپادوکیا هتل های کاپادوکیا ترکیه هتل های کاپادوکیا قیمت هتل های کاپادوکیه هزینه بالن سواری کاپادوکیا هزینه تور کاپادوکیه هزینه رفتن به کاپادوکیا هواشناسی کاپادوکیا هوای کاپادوکیه وان تا کاپادوکیا

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن