دیدنی های ترکیه

مارماریس جایی که دریای مدیترانه و دریای اژه به هم می رسند |دیدنی های ترکیه

Marmaris

مارماریس |عکس+موقعیت مکانی+فیلم

مارماریس، شهری مملو از زیبایی و تاریخ که شما را به شگفتی وا می دارد. در اینجا به مواردی از مارماریس مثل پارک ملی مارماریس، تاریخچه، مناطق حفاظت شده،تالاب ها،گیاهان بومی،جزایر،شهر های باستانی و دریای مدیترانه و اژه می پردازیم.

۱) پارک ملی مارماریس :

پارک ملی مارماریس با مساحت ۲۹٫۲۰۶ هکتار، تنها ۶ کیلومتر از شهر مارماریس فاصله دارد و بهشتی تشکیل شده از گیاهان و جانوران می باشد. این پارک ملی، مناطق حفاظت شده ویژه ای دارد و به دلیل خط ساحلی فرورفته اش، نقش بسزایی در گردشگری مربوط به قایق های تفریحی، ایفا می کند. بزرگراه های ایالتی ۵۵۰ و ۴۰۰ به پارک ملی راه دارند.

در اطراف مرزهای پارک ملی مارماریس سواحل زیبا، آرام و دست نخورده ای وجود دارد. همچنین نزدیک به جزیره محبوب بهشت ​​(Cennet Adası)، شهرهای باستانی کاریان Physkos و Amos می باشد.
همچنین مناطقی برای پیک نیک، کمپینگ و تورهای “سافاری با اسب” در دسترس است. با گذراندن حدود نیم ساعت راه از مارماریس، سواحلی دیدنی با مناظر جالب از دریا قابل مشاهده است. به عنوان مثال، سفر به جزیره Cleopatra جایی که گفته می شود بهترین شن و ماسه جهان را دارد، بسیار لذت بخش خواهد بود.

• جانوران و گیاهان در پارک ملی مارماریس:

پارک ملی مارماریس عمدتاً دارای کاج قرمز (pinus brutia) است. درختان صمغ به عنوان یک نوع گیاه بومی در مناطق خاصی از منطقه وجود دارند. کاج های قرمز، بلوط ها، چنار ها و سرو ها منظره زیبایی را در کنار هم در دره تشکیل می دهند. همچنین درخت هایی مانند زیتون وحشی، بج، سماق، اقاقیا، خرزهره و برگ بو در منطقه وسیعی در پارک ملی مارماریس دیده می شوند.

پارک ملی مارماریس دارای حیات وحشی غنی است. علاوه بر بزهای وحشی که بیشتر در بین مارماریس و Koycegiz زندگی می کنند. پستاندارانی مانند خرس، روباه، خوک، سنجاب قرمز، راسو، جوجه تیغی، سیاه گوش، سمور، شغال و… نیز وجود دارند.
تنوع پرندگانی که در این منطقه زندگی می کنند توجه شما را به خود جلب می کند. علاوه بر عقاب و شاهین، مناطق وسیعی وجود دارد که میزبان پرندگان مهاجر است و تنوع را افزایش می دهد.

۲) تاریخچه :

پارک ملی مارماریس، همچنین سایتی از شهرهای باستانی Physkos (Marmaris) و Amos (Hisaronu) می باشد که قبلاً منطقه Caria نامیده می شد و هنوز هم شواهدی از مستعمره Rhodes بودن وجود دارد. در Amos بقایای تئاتر، معبد و پایه های مجسمه هایی وجود دارد که توسط دیوارهای شهر احاطه شده اند. قدمت دیوارهای Physkos به عصر هلنیستی باز می گردد.

اینجا به عنوان شهر بندری کاریا توسعه یافت. از شهر باستانی، چیز زیادی برای دوران ما باقی نمانده است. چارلز تکسیر(Charles Texier ) ، محقق قرن نوزدهمی، در کار خود از بقایای قلعه ای در کوه های Fineks، مشرف به خلیج Phsykos یاد کرد. مشخص است که اسکندر مقدونی که در سال ۳۳۴ قبل از میلاد مارماریس را فتح کرد، به دلیل اهمیت استراتژیک آن، قلعه را تعمیر کرده بود.

سلطان عثمانی کانونی سلطان سلیمان(Sultan Kanuni Sultan Süleyman ) (سلیمان بزرگ) منطقه را در سال ۱۵۲۲ فتح کرد. از اینجا لشکرکشی به Rhodes را آغاز کرد و در همان سال آن را تصرف نمود. مارماریس در دوره عثمانی میماراس نامیده می شد که بعداً مرمریس نامیده شد و در نهایت به مارماریس تبدیل شد.


۳) مناطق حفاظت شده در پارک ملی :

• منطقه حفاظت از محیط زیست ویژه گوکوا (گوکووا(Gokova)):

این منطقه با سواحل فرورفته خود نقش مهمی در گردشگری مربوط به قایق های تفریحی دارد. جنگل‌های Red pine and sweetgum(کاج قرمز و عنبر آمریکایی) برای بازدید مناسب هست، جایی که می‌توان همه گیاهان مدیترانه‌ای را با هم مشاهده کرد. جنگل‌های زیبا را در دامنه‌های کوه Kıran در دهانه ساحل شمالی گوکوا (گوکوا) می توان بازدید کرد. گوکوا (Gökova) و کوه‌های اطراف، پوشش گیاهی غنی را در خود جای داده است. این منطقه از نظر جانوری نیز غنی می باشد. حیوانات وحشی زیادی در اینجا زندگی می کنند به خصوص در قسمت جنوبی خلیج.

• منطقه حفاظت ویژه و محیط زیستی شبه جزیره بوزبورون(Bozburun ) :

این منطقه به دلیل مشکلات حمل و نقلی دست نخورده باقی مانده است. مناطق خارج از سکونتگاه ها به عنوان مناطق حفاظت شده فرهنگی و طبیعی تعریف می شوند. در اینجا زیستگاه های داتچا (داتچا) و بوزبورون به عنوان مراکز سکونتگاهی بزرگ توسعه یافته اند. Datca (Datça) و مناطق حفاظت شده شهری اطراف آن برای مطابقت با سبک معماری منطقه انتخاب شده اند.


۴) تالاب های مارماریس :

تمامی آب ها، مرداب ها، نیزارها با عمق بیش از ۶ متر طبق قرارداد بین المللی رامسر به عنوان تالاب تعریف می شوند.
تالاب‌های منطقه عبارتند از:
سیستم‌های ساحلی و رودخانه‌ای منطقه Gokova (Gökova) در منطقه Akyaka
روستاهای Akcapınar (Akçapınar) و Gokçe (Gökçe)
جریان آبی Akbuk (Akbük) در خلیج Akbuk
سیستم‌های رودخانه Hisaronu (Hisarönü) در هیسارونو


۵) گیاهان بومی در پارک ملی :

فهرست گونه های گیاهی یک منطقه فلور(Flora) نامیده می شود. اگر تنوع گیاهان بسیار خاص و محدود به یک منطقه باشد، به این گونه گیاهان بومی می گویند. پارک ملی در مارماریس و گوکووا (گوکوا)، مناطق حفاظت شده ویژه Datca-Bozburun همگی دارای غنای بومی هستند.

گیاه Onopordum caricum: نوعی خار که به نام قدیمی منطقه نامگذاری شده است.
گیاهان Globularia dumulosa، cyclamen trochopteranthum، campanula fruticulosa، liquidambar orientalis. همچنین مریم گلی باغی، گل مینا خاردار، دم گاو و نوعی خرما (ققنوس theoqhrasti) که قرار بود فقط در Crete (جزیره ی کرت) وجود داشته باشد را نیز می توان در فهرست گیاهان بومی قرار داد.


۶) جزایر مارماریس :

• آکتاش (Aktaş):

سکونتگاهی کوچک در کیلومتر ۳ جاده ساحلی به تنگه Fake است. در شمال توسط تپه های جنگلی احاطه شده است، اینجا می تواند نقطه ای آرام به دور از سر و صدا باشد. همچنین شن و ماسه خوبی در ساحل وجود دارد. این جزیره نام خود را از صخره‌ای بلند و سفید در نزدیکی دریا گرفته است. در آنجا چند متل ساخته اند که می تواند گزینه خوبی برای بازدید باشد.

• آداگزیAdaagzi (Adaağzı):

این مکان در شرف تبدیل شدن به یک شهرک جدید است. نقطه مناسبی از خلیج مارماریس برای ورزش های دریایی در نظر گرفته می شود.

• تنگه Fake :

یک سازند طبیعی به طول ۸۰۰ متر است که از مارماریس شبیه یک تنگه دیده می شود. اینجا توسط مردم محلی تنگه Fake (Yalancı Boğazı) (۸ کیلومتر به مرکز) نامیده می شود. این تنگه، شبه جزیره نیمارا را به سرزمین اصلی متصل می کند. این مجموعه از خلیج ها، امروزه به عنوان بندر قایق های بادبانی استفاده می شود.

• جزیره بهشت ​​(Cennet Adası):

جزیره بهشت ​​(Cennet Adası) که به عنوان یک جزیره شناخته می شود اما در واقع یک شبه جزیره است، در سراسر مارماریس گسترده شده است. این شبه جزیره یکی از مکان های تفریحی و مملو از قایق ها است. می توانید با اتوبوس یا ماشین خود به تنگه Fake (Yalancı Boğazı) که در ۸ کیلومتری جزیره است بروید و سپس با پای پیاده از جزیره بهشت ​​(Cennet Adası) بالا بروید.

• غار نیمارا :

جاده جنگلی با عبور از تنگه یالانجی و قدم گذاشتن بر جزیره بهشت ​​(Cennet Adası) شروع می شود. این جاده به دو دسته راست و چپ تقسیم می شود. هنگامی که ۱ کیلومتر در امتداد جاده به سمت چپ حرکت می کنید، به غار نیمارا می رسید. داده‌های باستان‌شناسی به‌دست‌آمده از غار نیمارا که مطابق با اطلاعات مردم محلی است، نشان می‌دهد که تاریخ مارماریس به ۱۲ هزار سال پیش بر می گردد. جاده غار کاملاً عریض و پر از استالاگمیت هایی است که حدود ۳ متر ارتفاع دارند.

یکی از ویژگی‌های غار نیمارا واقع در جزیره Cennet این است که در آن euplagias (نوعی پروانه) وجود دارد. Euplagias که دره Kelebekler در فتحیه به نام آن نامگذاری شده است، نوع خاصی از پروانه است که به دلیل کمبود فضای زندگی، تحت حفاظت قرار گرفته اند.


۷) شهرهای باستانی در مارماریس:

فیسکوس (Beldibi, Asartepe)، آموس (Hisarönü, Turunç)، بیباسوس (Hisarönü)، کاستابوس (Hisarönü)، سیرنا (روستای Bayır )، لاریمنا (Bozburun)، تیسانوس (Söğüt)، فینیکس (Taşlıca)، لوریما (Taşlıca)، کاسارا (بندر Serçe)، کدرای (جزیره Sedir)، Euthena و آمنیستوس (Karacasöğüt). تنها بقایای باقی مانده از این شهرها به جز فیسکوس، تکه هایی از قلعه و دیوارهای شهر است.

• لوریما (Bozukkale):

در خلیج Bozuk در انتهای جنوب غربی شبه جزیره Bozburun تأسیس شد. چشمگیرترین سازه در میان بقایای بسیاری که منطقه وسیعی را پوشش می دهد، قلعه ای است که به خوبی حفظ شده و در Burunbaşı می باشد. قلعه در ابتدا دارای ۹ برج مستطیل شکل بود. امروزه فقط برج اضافی در شمال باقی مانده است. همچنین بندر Bozukkale ایستگاه مهمی برای قایق‌های تفریحی است.

• کدرای ( Kedrai):

جزیره سدیر (Sedir Adası) در خلیج گوکووا (Gökova) به دلیل شهر باستانی Kedrai و ساحل معروف Cleopatra شناخته شده است. Kedrai سکونتگاه کاریان بود که بعداً تحت کنترل رودزی (وابسته به جزیره ی رودز و مردم آن) درآمد. Kedrai به معنای “سدر” (درخت) است. یکی از مهم‌ترین سکونتگاه‌های رودزی در دوران امپراطوری روم Kedrai با دیوارهایی محصور شده بود. قلعه و دیوارها را می توان از خط ساحلی دید. تنها پایه های قلعه آپولون که به سبک معماری قدیم یونان در مرکز شهر ساخته شده است، امروزه باقی مانده است. علاوه بر بازار چندین بنای باقی مانده و گورستان شهری، یک تئاتر در قسمت شرقی جزیره، در وضعیت بسیار خوبی وجود دارد.

• هیداس (Selimiye):

هیداس در خلیج سلیمیه (Kamışlı Cove) در قسمت شمالی شبه جزیره بوزبورون ساخته شده است. بقایایی از یک قلعه و مقبره در این شهر وجود دارد. یک برج مراقبت در ساحل در ۳ کیلومتری Hydas و چند قبر روی برج وجود دارد.

• ارین (Hisarönü):

این شهر باستانی در ۳ کیلومتری روستا Hisarönü قرار دارد. بقایای دوران روم در ارین دیده می شود.

• شهر Castabus (Pazarlık):

این مکان باستانی و معبد مقدس در نزدیکی روستای Hisarlık بعد از یک ساعت صعود از دشت هیسارونو قابل دسترسی است. معبد بر روی یک بلندی واقع شده است. این بنا ویژگی قرن چهارم قبل از میلاد را را نشان می دهد. معماری ایونی، همچنین دارای عناصر مربوط به معماری قدیم یونان است. شالوده معبد روی سکو قابل مشاهده می باشد. دیوارهای باشکوه پشتیبان سکو تا به امروز دست نخورده باقی مانده اند. تئاتر ویران شده در جنوب، بنای دیگری است که در این منطقه شناسایی شده است.

• شهر Thyssanos (Söğüt):

بقایای سکونتگاه Thyssanos در ۱ کیلومتری جنوب غربی روستای Söğüt قرار دارد. تنها بقایای این محوطه باستانی که مورد کاوش قرار نگرفته، تکه‌های دیوار، نقشه‌های پایه و قطعات دیوار است.

• شهر Phoenix, Fenix, Feniks, Fenike:

بقایای شهر کاریان فونیکس در ۴ کیلومتری روستای تاشلیجا (Taşlıca ) قرار دارد. بین روستا و محوطه باستانی، گورهایی در کنار مسیر باستانی احتمالا دیده شود.
در میانه راه بین Taşlıca و Asar Tepesi، بازار شهر قرار گرفته است که در یک گودی می باشد.

• Bybassos:

روستای اورهانیه امروزی در دامنه تپه ای که بقایای آن در آن قرار دارد، بنا شده است. بقایای دیوار شهر به صورت پراکنده در اطراف جنگل قابل مشاهده است. یوتنا(Euthenna ) (Altınsivrisi/Karacasöğüt) یک شهر رودیان بود. بقایای باقیمانده مواردی شامل گورستان شهر بر روی تپه Altınsivri در حدود ۲ کیلومتری جنوب غربی روستای Karacasöğüt، بخش‌های مختلف دیوار شهر ، گورهای سنگی و آب انبار هستند.

• آمنیستوس (Karacasöğüt):

شهر باستانی دیگری در نزدیکی Karacasöğüt وجود دارد. بقایای شهر باستانی آمنیستوس روی دماغه ای نزدیک به روستا دیده می شود. بقایای آن شامل قسمت هایی از دیوار شهر و دیوار بندر قدیمی در خط ساحلی می شوند.


۸) مارماریس “جایی که دریای مدیترانه و دریای اژه به هم می رسند” :

مارماریس بخشی از دریای مدیترانه ترکیه و دریای اژه یونان است. ماماریس همان چیزی است که دو همسایه به آن، بخشی از دریای مدیترانه در میان خود می گویند. دریای اژه توسط تنگه‌های Çanakkale و پل بسفر به دریای سیاه متصل می‌شود. سواحل طولانی ترکیه هم از دریای اژه و هم دریای مدیترانه تشکیل شده است. پاسخ به این سوال که «دریای مدیترانه و دریای اژه کجا به هم می رسند» مارماریس است.

مارماریس دریای مدیترانه و دریای اژه را با شبه جزیره طولانی و باریکی که دارد تقسیم می کند. شبه جزیره مارماریس با موقعیت جغرافیایی استراتژیک، زیبایی طبیعی و گذشته غنی همواره بخش مهمی از تاریخ تمدن مدیترانه بوده است. دریای اژه هم نقش مهمی در توسعه تمدن خطوط آبی بین جزایر مدیترانه، سواحل قاره اروپا و شرق مدیترانه ایفا کرده.

• منطقه لانگ بیچ :

منطقه لانگ بیچ بخشی از تفرجگاهی طولانی در امتداد بخش ساحلی از Icmeler تا Marmaris Marina است. بسیاری از هتل ها، رستوران ها و کافه ها در امتداد این پیاده رو طولانی زیبا دیده می شوند. برخی از بخش‌های لانگ بیچ دارای فعالیت‌های زیادی است و برخی از بخش‌های آن در جنگل‌های کاج آرام ساخته شده است. فروشگاه، تفذجگاه و کافه های خیابانی همگی در مرکز شهر و بخش قدیمی مارماریس قرار دارند. اینجا جایی است که زندگی در شب هم ادامه دارد. پس از عبور از جنگل Gunnucek در پارک ملی مارماریس، ریزورت هایی در اینجا دیده می شود.

• آرموتالان (Armutalan) :

دومین منطقه محبوب برای اقامت در اطراف مارماریس است.  بسیاری از هتل ها، کافه ها و رستوران های زیبا در منطقه آرموتالان گسترده شده اند. اینجا در مقایسه با ساحل مارماریس ساکت تر است.

• Beldibi:

به طور کلی منطقه ویلایی است.

• Icmeler (İçmeler) و Turunc (Turunç) :

روستاهای زیبای کوچکی هستند و به خودی خود یک استراحتگاه در نظر گرفته می شوند. Turunc حدود ۴۵ دقیقه رانندگی از مارماریس دارد. در عین حال، Icmeler فقط ۶ کیلومتر فاصله دارد. که به عبارتی ۱۰ دقیقه رانندگی از مارماریس می شود. در اینجا همه چیزهایی که برای داشتن یک تعطیلات خوب نیاز دارید در دسترستان قرار دارد. سواحل زیبا، رستوران ها، کافه ها، هتل های شگفت انگیز، تفرجگاه ها، ورزش های آبی و موارد دیگر.


۹) جاذبه های دیگری از ترکیه که ممکن است برایتان جالب باشد:

۱۰) عکس ها :

ویو کافه ای در یکی از هتل های مارماریس ترکیه
ویو کافه ای در یکی از هتل های مارماریس ترکیه

مارماریس ترکیه
مارماریس ترکیه

ساحل خلیج در ترکیه
ساحل خلیج در ترکیه

casa de maris spa resort
casa de maris spa resort

ویو خلیج damlacik در ترکیه
ویو خلیج damlacik در ترکیه

دیدنی های ترکیه
دیدنی های ترکیه

دیدنی های مارماریس ترکیه
دیدنی های مارماریس ترکیه

هتل grand pasa در ترکیه
هتل grand pasa در ترکیه

هتل green nature diamond در مارماریس ترکیه
هتل green nature diamond در مارماریس ترکیه

سواحل ترکیه
سواحل ترکیه

مارینا مارماریس ترکیه
مارینا مارماریس ترکیه

پارک ملی مارماریس
پارک ملی مارماریس

نقشه پارک ملی مارماریس در ترکیه
نقشه پارک ملی مارماریس در ترکیه

قایق های مارماریس ترکیه
قایق های مارماریس ترکیه

دیدنی های ترکیه
دیدنی های ترکیه


• موقعیت مکانی :

برچسب ها
پارک ملی در مارماریس پارک ملی مارماریس تاریخچه مارماریس تالاب های مارماریس جاذبه های مارماریس جاذبه های مارماریس ترکیه جاذبه های مارماریس در ترکیه دیدنی های مارماریس دیدنی های مارماریس ترکیه دیدنی های مارماریس در ترکیه گیاهان بومی مارماریس مارماریس مارماریس ترکیه مارماریس در ترکیه مکان های دیدنی مارماریس

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن