دیدنی های چین

سوژو معروف به شهر باغ ها و از اولین شهر های تاریخی| جاذبه های چین

Suzhou

سوژو |عکس+موقعیت مکانی+جاذبه های شهر

سوژو با سابقه ای نزدیک به ۲۵۰۰ سال به عنوان “بهشت روی زمین” شناخته می شود. این شهر یکی از اولین شهرهای ملی، تاریخی و فرهنگی در چین و اولین شهری که نمونه ای از میراث جهانی است، می باشد. این شهر محلی برای باغ های خصوصی چین، باغ های کلاسیک در سوژو و کانال بزرگ است. هم‌چنین به عنوان میراث فرهنگی جهانی توسط یونسکو ثبت شده است. ابریشم جادویی و نرم سوژو برای هزاران سال همیشه محصولی درجه یک بوده است.

زمانی که در سوژو هستید، می‌توانید از باغ‌های زیبا دیدن کنید، از موزه‌ها دیدن کنید، از دیدن ابریشم ظریف لذت ببرید، با قایق سفر کنید و غیره.

۱) سوژو ، معروف به شهر باغ ها مربوط به قرن ششم:

سوژو به شهر باغ ها معروف است. باغ های خصوصی در سوژو را می توان به قرن ششم قبل از میلاد مربوط دانست. در اواخر سلسله چینگ (۱۶۳۶-۱۹۱۲ پس از میلاد)، بیش از ۱۷۰ باغ در سوژو وجود داشت و اکنون بیش از ۵۰ باغ وجود دارد. باغ کلاسیک سوژو ترکیبی از محل سکونت و باغ است. این نشان دهنده دلبستگی انسان به طبیعت، هماهنگی با آن و تمایل به زیباسازی و بهبود محیط زندگی است.

• باغ های کلاسیک سوژو ثبت شده به عنوان میراث فرهنگی جهانی:

باغ های کلاسیک سوژو به طور کلی به عنوان شاهکارهای بزرگ در تاریخ باغبانی جهان شناخته می شوند و ۹ مورد از آنها در میراث فرهنگی جهانی ثبت شده اند. در میان آنها، Humble Administrator’s Garden و Lingering Garden رهبران و افتخار فرهنگ باغ چینی هستند.

• باغ Humble Administrator’s Garden:

این باغ که در سال ۱۵۰۹ پس از میلاد ساخته شد، نمایانگر باغ کلاسیک جیانگ نان (مناطق جنوب رودخانه یانگ تسه) است و اکنون بزرگترین باغ کلاسیک در سوژو می باشد. کل باغ دارای مناظر آبی، صخره های باشکوه، آلاچیق های ظریف، گل ها و درختان سرسبز است. با قدم زدن در مسیرها و راهروهای پرپیچ و خم، هر قدمی که برمی دارید شما را به مناظر متفاوتی می رساند.

• باغ Lingering :

باغ لیووان (Liuyuan Garden) یک باغ خصوصی کلاسیک در مقیاس بزرگ در چین است که مساحتی معادل ۲۳۳۰۰ متر مربع را پوشش می دهد که نشان دهنده سبک سلسله چینگ است. این باغ به خاطر هنر معماری نفیس، تالارهای باشکوه و حیاط های متنوعش مشهور است. باغ لیووان تقریباً به چهار قسمت تقسیم می شود: شرق که مملو از معماری های نفیس است. وسط باغ چشم اندازی زیبا دارد، غرب صخره های سنگی دارد و شمال مناظر روستایی را به شما نشان میدهد.

• سایر باغ‌های کلاسیک در سوژو:

باغ Lion Grove، Canglang Pavilion ، باغ Couple، باغ Retreat & Reflection Garden ، باغ Cultivation

• موزه سوژو:

جدای از این باغ ها، موزه سوژو – یکی از زیباترین موزه های چین – را از دست ندهید. این باغ تلفیقی از باغ کلاسیک و معماری مدرن است. موزه سوژو برترین موزه ای است که در سال ۱۹۶۰ در محل سابق اقامت شاهزاده ژونگ، در پادشاهی تایپینگ تاسیس شد. این ساختمان خود یک جاذبه است که توسط Ieoh Ming Pei، معمار مشهوری که برنده جایزه جهانی طراحی شده است.، ساخته شده.

• سبک چینی با نوآوری، سبک سوژو با خلاقیت:

“سبک چینی با نوآوری، سبک سوژو با خلاقیت” محور اصلی ساخت این بنا است. این باغ به شدت از باغ کلاسیک یونسکو در نزدیکی – باغ Humble Administrator’s Garden تاثیر گرفته است. مصنوعات مهم ملی، نقاشی‌ها، خوشنویسی، سرامیک… آن را به یکی از برترین موزه‌های چین تبدیل کرده است.


• جاذبه های دیگری از چین که ممکن است برایتان جالب باشد:

خیابان نانجینگ اولین و شلوغ ترین خیابان تجاری در شانگهای |جاذبه های چین

برج مروارید شرقی شانگهای مکانی توریستی و ملی AAAAA| جاذبه های چین

برج شانگهای دومین ساختمان بلند جهان به شکل اژدهای مارپیچ|جاذبه های چین

رودخانه هوانگپو |بزرگترین رودخانه و رود مادر شانگهای | جاذبه های چین

نمایشگاه برنامه ریزی شهری شانگهای جاذبه گردشگری AAAA|جاذبه های چین

شانگهای شینتیاندی نقطه ای جذاب تاسیس شده در اوایل قرن ۲۱ |جاذبه های چین

معبد شش هارمونی( لیوهه) در کرانه شمالی رودخانه کیانتانگ| جاذبه های چین

ژینگ پینگ شهر باستانی در شمال شرقی شهرستان یانگشو| جاذبه های چین

کوه ها و غارهای کارست گویلین از بزرگترین توپوگرافی های جهان|جاذبه های چین

رودخانه لی با طول تقریبی ۸۰ کیلومتر در استان گوانگشی| جاذبه های چین

کوه شیان گونگ چشم اندازی پانوراما از یانگشو| جاذبه های چین

 دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان آپارات


۲) در شهر های آبی و تاریخی سوژو اوقات فراغت خود را بگذرانید:

جیانگ نان (مناطق جنوب رودخانه یانگ تسه) منطقه ای شاعرانه است که از زمان های قدیم در آثار ادبی چینی بیشماری ستایش شده است. این مکان با مردم برجسته و مناظر زیبا و شهرهای آبی جزء ضروری جیانگ نان می باشد. سوژو خود شهری مرفه بوده است و شهرهای آبی زیادی در حومه سوژو وجود دارد.

• شهر آبی ژوژوانگ (周庄):

ژوژوانگ، سوژو و شانگهای را در حدود ۴۵ کیلومتر (۱ ساعت رانندگی) از مرکز شهر سوژو و ۷۰ کیلومتر (۷۵ دقیقه رانندگی) از مرکز شهر شانگهای به هم متصل می کند. ژوژوانگ “ونیز شرق” نامیده می شود و شهر آبی شماره یک در چین است که به دلیل فرهنگ عمیق، خانه های مسکونی باستانی به خوبی حفظ شده و مناظر زیبای آبی مورد توجه قرار گرفته است.

• دیدنی‌های جالب شهر آبی ژوژوانگ:

شهر قدیمی جذاب را می توان پیاده یا از طریق یک قایق در کانال ها دید. از دیدنی‌های جالب اینجا می‌توان به خانه ژانگ دوران مینگ با ۷۰ اتاق، خانه شن با ۱۰۰ اتاق، و معبد Chengxu، زیارتگاه تائوئیست سلسله سونگ اشاره کرد.

• شهر آبی تونگلی (同里):

تونگلی ۲۵ کیلومتر با مرکز شهر سوژو یعنی ۴۰ دقیقه رانندگی فاصله دارد. این قطعا انتخاب خوبی است که در تور سوژو شما ترکیب شود. تونگلی یک شهر آبی قدیمی است اما بسیار خوب حفظ شده که بیش از ۱۰۰۰ سال سابقه هم دارد. تونگلی کوچکتر از ژوژوانگ Zhouzhuang است، اما مناظر اصلی تری دارد. مردم محلی هنوز به روش سنتی زندگی می کنند.

• در شهر آبی تونگلی چه کار می توان انجام داد:

قدم زدن در کوچه‌های باستانی، گشت و گذار در آب زلال، نشستن در چایخانه و تماشای قایق‌هایی که در حال عبور هستند، راه‌های خوبی برای گذراندن اوقات فراغت در اینجا می باشد.

• شهر آبی لوژی (甪直):

لوژی واقع در جنوب شرقی سوژو یک شهر آبی باستانی است که برای بسیاری از گردشگران شناخته شده نیست. در واقع قدمت آن به اندازه سوژو (۲۵۰۰ سال) است و سابقه طولانی تری نسبت به ژوژوانگ و تونگلی دارد. این شهر به خاطر آب، پل ها و اقامتگاه های باستانی شهرت دارد. اگر بیش از حد به دنبال تجارت نیستید، می‌توانید ببینید که واقعاً زندگی محلی چگونه است و چند ساعت به قدم زدن در میان خطوط، بازدید از معابد، موزه‌ها، ساختمان‌ها بپردازید.

• در شهر آبی لوژی چه می توان مشاهده کرد:

برای طعم واقعی زندگی شهری در سوژو قدیمی، قدم زدن در خیابان های باستانی انتخاب خوبی خواهد بود. بسیاری از فروشگاه ها و اقامتگاه ها به سبک قدیمی حفظ شده اند. مردم محلی در آنجا زندگی روزمره خود را می گذرانند و بسیاری از جوانان لباس های قدیمی می پوشند و برای گرفتن عکس های زیبا به اینجا می آیند.


۳) در خیابان های قدیمی سوژو وقت بگذرانید:

• خیابان پینگجیانگ (平江路):

خیابان پینگجیانگ به موازات رودخانه ۲۵ قرنی پینگجیانگ، خیابانی تاریخی است که مورد علاقه بسیاری از گردشگران می باشد. از شمال به جنوب ۱۶۰۶ متر امتداد دارد. پیاده روی در خیابان پینگجیانگ مانند ورود به زندگی روزمره مردم در دوران قدیم است.

منظره جذاب شبانه، غذاهای لذیذ محلی، انواع صنایع دستی تجربه فوق العاده ای را به شما هدیه می دهد. جدای از اینها، می‌توانید تاریخ قدیمی را کاوش کنید، باغ نفیس را تحسین کنید، و درباره فرهنگ Kun Opera بیاموزید، زیرا این باغ به باغ Humble Administrator و موزه اپرا Kunqu نزدیک است.

• خیابان شانتانگ (山塘街):

خیابان شانتانگ یا شانتانگ هفت مایلی در ناحیه شمال غربی گوسو در سال ۸۲۵ پس از میلاد توسط شاعر معروف بای جویی ساخته شد. شانگ‌تانگ زمانی یکی از پررونق‌ترین بلوک‌های خیابانی در چین باستان بود که تپه ببر در غرب و چانگمن در شرق را با طول هفت مایل به هم متصل می‌کرد.

• چرا بازدید از این خیابان ضروری است؟

بازدید از این خیابان قدیمی ضروری است که به علت دیدن ساختمان‌های تاریخی با کاشی‌های سیاه و دیوارهای سفید، سوار قایق شدن بر روی رودخانه قدیمی جیانگ‌نان، چشیدن طعم اصیل سوژو قدیمی در فروشگاه‌های پررونق که غذاهای محلی، صنایع دستی می‌فروشند، می باشد.


۴) با قایق از کانال بزرگ دیدن کنید:

کانال بزرگ باستانی سوژو بخش مهمی از کانال بزرگ است که در سال ۴۸۶ قبل از میلاد با هدف پیوند رودخانه یانگ تسه با رودخانه زرد ساخته شد و به عنوان طولانی‌ترین و قدیمی‌ترین کانال جهان در فهرست میراث جهانی قرار دارد. کانال بزرگ در سوژو راحت ترین دسترسی به اینترنت را ارائه می دهد که کل شهر را پوشش می دهد. هزاران سال است که این آبراه محلی مهم بوده و اقتصاد سوژو را رونق بخشیده است.

• دروازه های تاریخی در امتداد کانال بزرگ سوژو:

با گشت و گذار در امتداد کانال بزرگ سوژو (苏州古运河) در بارانداز Xinshiqiao، می توانید چندین دروازه برج تاریخی مانند دروازه پان، دروازه خو، دروازه چانگ، و پل های قدیمی به سبک های مختلف و خیابان پررونق قدیمی شانتانگ را ببینید. همچنین بهترین راه برای دیدن اقامتگاه های باستانی در کنار سواحل است. مناظر به خصوص در شب زیبا، آرام، صلح آمیز و تاریخی هستند، درست مانند یک ماشین زمان است که شما را به دوران قدیم می برد، زمانی که مردم باستان عمدتاً از طریق کشتی در آبراه ارتباط برقرار می کردند.

• از پانمن (پان گیت) دیدن کنید:

در سفر دریایی خود در گرند کانال، می توانید از پانمن (پان گیت) دیدن کنید. منطقه دیدنی پانمن بر پایه برخی مکان‌های تاریخی با استفاده از ساختار معماری باغ‌های کلاسیک ساخته شده است. عمدتاً از “سه منظره زیبا” تشکیل شده است: دروازه پانمن، پل وو من و بتکده روئیگوانگ.

• دروازه پانمن مکانی تاریخی و مشهور:

دروازه پانمن یک مکان تاریخی مشهور در سوژو با قدمتی ۲۵۰۰ ساله است که از استحکامات باستانی شهر باقی مانده است. این تنها دروازه خشکی و آب در چین است. پل زیبای Wu Men بلندترین پل در سوژو است و قدمت آن به سلسله سونگ (۹۶۰-۱۲۷۹ پس از میلاد) برمی‌گردد. معبد هفت طبقه از آجر با سکوهای چوبی ساخته شده است. پس از بالا رفتن از پله‌های باریک، با نگاه کردن به قلب سوژو، شهری را نشان می‌دهد که پر از فضای سبز بزرگ است.


۵) در فرهنگ غنی سوژو کاوش کنید:

مردم همیشه آنقدر در زیبایی باغ‌ها و ابریشم سوژو غرق می‌شوند که گاهی تاریخ و فرهنگ عمیق سوژو را که ۲۵۰۰ سال قدمت دارد، فراموش می‌کنند. سوژو زادگاه مهم فرهنگ وو است و بسیاری از دانش آموختگان تاریخ به اینجا آمده اند و آثار جاودانه ای از خود به جای گذاشته اند.

• تپه Tiger:

تپه Tiger یک جاذبه گردشگری داغ است که در شمال غربی شهر سوژو قرار دارد. با سابقه بیش از ۲۵۰۰ سال، تپه ببر از بسیاری از معماری های افسانه ای و عتیقه تاریخی برخوردار است. در دوره بهار و پاییز (۷۷۰ قبل از میلاد تا ۴۷۶ پیش از میلاد)، پادشاه ایالت وو به نام He Lv (阖闾) در جنگ علیه ایالت یوئه درگذشت.

پسرش فو چای (夫差) او را در تپه Surging Sea دفن کرد. افسانه ای وجود دارد که سه روز بعد یک ببر سفید به تپه آمد. بنابراین مردم آن را به تپه ببر تغییر نام دادند. سو شی، نویسنده بزرگ، یک بار گفت: “چه حیف است اگر بدون بازدید از Tiger Hill به سوژو رفته باشید”.

• تپه Tiger به عنوان منظره ملی AAAAA:

اغراق آمیز نیست که بگوییم. به همان اندازه که کوچک است، دارای مناظر طبیعی دلربا و ده ها اثر تاریخی و فرهنگی است. بازدید از تپه ببر بهترین راه برای نگاهی اجمالی به تاریخ و افسانه سوژو می باشد. بنابراین، آن را به عنوان منظره ای شماره ۱ در سوژو و منظره ملی AAAAA ستایش می کنند.

• معبد Hanshan (寒山寺):

معبد Hanshan، به معنای “معبد کوه سرد” یک معبد بودایی در سوژو است. این معبد برای اولین بار در سلسله لیانگ (۵۰۲-۵۵۷ پس از میلاد مسیح) ساخته شد. این معبد به نام یک شاعر و راهب سلسله تانگ نامگذاری شده. در همان نزدیکی، پل زیبای افرا(Maple)مناظر عالی را در امتداد کانال بزرگ ارائه می دهد.


۶) عکس هایی از سوژو:

خیابان شانتانگ
خیابان شانتانگ

خیابان پینگجیانگ
خیابان پینگجیانگ

دروازه پانمن شهر
دروازه پانمن شهر

کانال بزرگ شهر
کانال بزرگ شهر

معبد هانشان شهر
معبد هانشان شهر

باغ lingering
باغ lingering

باغ lingering شهر سوژو
باغ lingering شهر سوژو

zhuozhengyuan
zhuozhengyuan

شهر آبی ژوژوانگ
شهر آبی ژوژوانگ

wangshiyuan
wangshiyuan

wangshiyuan
wangshiyuan

غذاهای شهر سوژو
غذاهای شهر سوژو

تایهو
تایهو

تپه ببر در سوژو
تپه ببر در سوژو

نقشه جاذبه های شهر
نقشه جاذبه های شهر

موزه ابریشم در شهر
موزه ابریشم در شهر


• موقعیت مکانی سوژو:

برچسب ها
از دیدنی های چین در جدول از مکان های دیدنی کشور چین برترین دیدنی های سوژو بهترین دیدنی های سوژو پل های دیدنی چین جاذبه های دیدنی چین جاذبه های دیدنی سوژو چین جاذبه های سوژو جاذبه های سوژو چین جاذبه های سوژو در چین جاهای دیدنی چین دیدنی های چین دیدنی های چین عجیب دیدنی های سوژو دیدنی های کشور چین سوژو سوژو چین سوژو در چین شهر سوژو در چین شهر های آبی در چین شهر های آبی سوژو شهر های آبی سوژو چین شهر های دیدنی چین عکس مکان های دیدنی چین گرند کانال سوژو معابد سوژو مکان های دیدنی چین مکان های دیدنی چین به انگلیسی مکان های دیدنی سوژو چین مکان های دیدنی شهر چین مکان های دیدنی شهر سوژو چین مکان های دیدنی کشور چین موزه های سوژو

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن