دیدنی های ژاپن

هاکونه | جاذبه هایی که می توانید در هاکونه ببینید | دیدنی های ژاپن

Hakone

• هاکونه | عکس+موقعیت مکانی+جاذبه ها

هاکونه (箱根) بخشی از پارک ملی فوجی هاکونه ایزو ( Fuji-Hakone-Izu) است و کمتر از صد کیلومتر با توکیو فاصله دارد. مشهوریت هاکونه به خاطر چشمه های آب گرم، زیبایی طبیعی و چشم انداز دریاچه آشینوکو (Ashinoko) در نزدیکی کوه فوجی می باشد. اینجا یکی از محبوب ترین مقاصد در میان گردشگران ژاپنی و بین المللی است که به دنبال استراحت در توکیو هستند. در این نوشته باهم به برخی از جاذبه های هاکونه نگاهی می اندازیم.

برای دریافت اطلاعات از هر بخش بر روی نام آن کلیک کنید

≡ طناب‌راه هاکونه:

اینجا بخشی از Hakone Round Course است که راهی محبوب برای بازدید از هاکونه می باشد. این مسیر ایستگاه Sounzan (در پایانه تله‌کابین Hakone Tozan) را به ایستگاه Togendai (در ساحل دریاچه آشینوکو) متصل می‌کند و در بین راه در ایستگاه‌های اواکودانی و اوباکو توقف می‌کند.

گوندولاهای این طناب‌راه هر دقیقه حرکت می‌کنند و هر کدام حدود ده نفر ظرفیت دارند. پیمودن تمام طول طناب‌راه حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. در طول سفر، مسافران می‌توانند از چشمه‌های آبگرم فعال و گوگردی دره Owakudani بین Sounzan و Owakudani و دریاچه آشینوکو و کوه فوجی بین Owakudani و Togendai در صورت امکان لذت ببرند. 


جاذبه های دیگری از ژاپن که ممکن است برایتان جالب باشد:

≡ هاکونه یکی از محبوب ترین مکان های چشمه آب گرم ژاپن برای قرن ها بوده است.

شما می توانید امروزه بیش از ده ها چشمه آب گرم در این منطقه ببینید. بسیاری از حمام ها و ریوکان های ژاپنی در منطقه هاکونه هستند. یوموتو (Yumoto) در ورودی منطقه هاکونه در نزدیکی اوداوارا، مشهورترین چشمه آب گرم هاکونه با سابقه ای طولانی است که آبی با کیفیت بالا و حمام ها و مسافرخانه های متعددی دارد. بسیاری از چشمه های آب گرم، در سراسر تپه ها، دره های هاکونه و در امتداد سواحل دریاچه آشی یافت می شوند.

≡ ریوکان های عمومی :

بازدیدکنندگان می توانند از چشمه آب گرم در حمام عمومی یا ریوکان لذت ببرند. دسترسی به این ریوکان‌ها نه تنها برای مهمان‌هایی که وقت رزرو کرده اند، بلکه برای بازدیدکنندگانی که روزانه از اینجا بازدید می کنند،امکان پذیر است.البته مهمانانی که اقامت دارند، می توانند از حمام ها به صورت رایگان استفاده کنند.

• تنزان (Tenzan)

ساعت کاری: ۹:۰۰ الی ۲۳:۰۰ (ورودی تا ساعت ۲۲:۰۰)

مجموعه ای از استخرهای چشمه آب گرم که بیشتر آنها در فضای باز در پای یک شیب جنگلی قرار دارند. حمام در واقع یک ساختمان زیبا به سبک سنتی ژاپنی است. با کمی پیاده روی از ایستگاه اتوبوس Oku-Yumoto Iriguchi (خط اتوبوس K) می توانید به این مکان برسید.

• هاکونه کامون (Hakone Kamon)

ساعات کاری در روز: ۱۰:۳۰ الی ۱۷:۰۰
اینجا مملو از حمام های متعدد است که در فضای باز ساخته شده و از سنگ و چوب می باشد. مثل سونا و حمام های ساخته شده از گلدان های سرامیکی بزرگ.در اینجا یک فنجان چای بعد از حمام سرو می شود. شما می توانید با داشتن سفر کوتاهی با اتوبوس از ایستگاه یوموتو به این حمام ژاپنی بروید.

در زیر برخی از حمام های بهتری که برای عموم بازاست (به رنگ آبی روی نقشه نشان داده شده است):

چشمه های آب گرم ژاپن
چشمه های آب گرم ژاپن

≡ موزه فضای باز هاکونه :

این موزه با به نمایش گذاشتن مجسمه های مختلف در محوطه خود با ترکیبی از مناظر دره و کوه های اطراف هماهنگی ای بین طبیعت و هنر ایجاد کرده است. موزه فضای باز هاکونه دارای بخش های مختلف و فضاهای نمایشگاهی در فضای باز و داخلی است. سالن نمایشگاه پیکاسو (Picasso) یکی از این فضاهاست که دو داستان از نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و آثار سرامیکی این هنرمند به همراه عکس‌هایی از او در مقاطع مختلف زندگی اش به نمایش می‌گذارد.

≡ فضای باز موزه به چه شکل است؟

چمن‌های سرسبز موزه مملو از مجسمه‌های انتزاعی از هنرمندان ژاپنی و بین‌المللی است. یکی از قطعات بزرگتر در این مکان مجسمه سمفونیک (Symphonic) است. البته می تواند بیشتر یادآور یک برج باشد تا یک مجسمه. بازدیدکنندگان می توانند از یک پلکان مارپیچ که با شیشه های رنگارنگ احاطه شده بالا بروند و به یک سکو با منظره پارک و کوه ها برسند. این موزه همچنین چندین سالن نمایشگاهی دیگر، مغازه‌ها و کافه‌هایی دارد که مشرف به برخی از مجسمه ها هستند. برخی از مکان ها مناسب برای کودکان مانند Zig Zag World هم وجود دارد که در آن کودکان می‌توانند در میان یک چیدمانی هنری بازی کنند.

≡ دریاچه در دهانه کوه هاکونه :

دریاچه آشینوکو، بعد از آخرین فوران آتشفشان در ۳۰۰۰ سال پیش، در دهانه کوه هاکونه شکل گرفت. امروزه دریاچه با کوه فوجی در بک گراند، نماد هاکونه است. سواحل دریاچه عمدتا توسعه نیافته اند به جز شهرهای کوچکی که در شرق و شمال قرار دارند و چند هتل تفریحی در کنار دریاچه. بهترین مناظر دریاچه که با کوه فوجی ترکیب شده است را می‌توانید از موتو هاکونه (Moto-Hakone) (در چند قدمی جنوب اسکله قایق‌ها) ببینید. همچنین می توانید از باغ Detached Palace Garden در هاکونه و کروز در دریاچه لذت ببرید.

با این حال توجه داشته باشید که ابرها ممکن است جلوی منظره کوه فوجی را بپوشانند و اگر دید واضحی از کوه داشته باشید باید خود را خوش شانس بدانید. دید در فصول سرد سال بهتر از تابستان و در ساعات اولیه صبح و اواخر بعد از ظهر است.

≡ معبدی در پای کوه هاکونه :

معبد هاکونه در پای کوه هاکونه در امتداد سواحل دریاچه آشینوکو قرار دارد. ساختمان‌های معبد در جنگل انبوه پنهان شده‌اند، اما دروازه‌های توری( torii) عظیم آن به خوبی دیده می‌شوند. یکی از دروازه ها در دریاچه و دو مورد دیگر بر فراز خیابان اصلی Moto-Hakone قرار دارند.

≡ مسیر رسیدن به معبد هاکونه چگونه است؟

مسیر از دروازه توری در دریاچه آشینوکو به یک سری پله منتهی می‌شود که در کنار آن فانوس‌هایی قرار دارند. این فانوس ها از میان جنگل به ساختمان اصلی معبد می‌رسند. که در میان درختان بلند آرام گرفته اند. این معبد در تمام طول سال زیباست و به خصوص زمانی که در مه فرو رفته باشد نفس گیر می شود. دومین معبد، موتوتسومیا (“معبد اصلی”) در قله کومگاتاکه است که یکی از قله های کوه هاکونه محسوب می شود. اینجا با طناب‌راه Hakone Komagatake از Hakone-en یا از طریق مسیرهای پیاده روی قابل دسترسی است.

≡ موزه هنری POLA :

گروه POLA، یک شرکت محصولات مراقبت از پوست و زیبایی است. این شرکت موزه هنر POLA را در سال ۲۰۰۲ افتتاح کرد تا مجموعه هنری و خصوصی مالک فقید شرکت، سوزوکی سونشی را به نمایش بگذارد. این موزه در میان جنگلی از درختان راش ۳۰۰ ساله ساخته شده و اگرچه از بتن و شیشه می باشد، اما طوری طراحی شده که محیط طبیعی اطراف آن را مختل نکند. البته برای رسیدن به این هدف، اکثریت ساختمان ها در زیر زمین قرار گرفته است.

≡ نمایشگاه های این موزه :

این موزه شامل نقاشی‌ها، مجسمه‌ها، سرامیک‌ها و ظروف شیشه‌ای مدرن و معاصر از هنرمندان عمدتاً ژاپنی و اروپایی است. علاوه بر نمایشگاه‌های موقت، این موزه نمایشگاه‌هایی برگرفته از مجموعه دائمی خود را به نمایش می‌گذارد که شامل آثار هنرمندانی مانند سزان، مونه، پیکاسو و رنوار ( Cezanne, Monet, Picasso و Renoir) است.

≡ رصدخانه انورا :

رصدخانه انورا موزه ای در فضای باز و منحصر به فرد است. که دارای تاسیسات هنری معاصر، معماری جذاب و عرشه هایی برای تماشا در تپه های ساحلی جنوب شهر اوداوارا مرکزیاست. اوداوارا نه چندان دور از هاکونه است. این رصدخانه بزرگ مشرف به اقیانوس آرام است و به دو بخش تقسیم شده. منطقه دروازه اصلی Meigetsu محل گالری هنری و سکوهای رصد است. گالری ۱۰۰ متری و سکوی تماشای آن مطابق با طلوع خورشید قرار دارد. سنگ ها و مجسمه های سنگی از سراسر ژاپن را می توان در اینجا یافت.

≡ از اماکن مهمی که در اطراف این رصدخانه هستند:

منطقه جنگل های بامبو در فاصله ۵-۱۰ دقیقه پیاده روی قرار دارد. همانطور که از نام آن پیداست، این منطقه جنگلی است. علاوه بر بیشه ای از بامبوها، درختان مرکبات و درختان همیشه سبز وجود دارد که اطراف مناظر را احاطه کرده اند. مسیرهای پیاده روی این منطقه شامل شیب ها و پله هایی است.

از نقاط مهم این منطقه می توان به تاسیساتی مانند “Mathematical Model 0010” و سوله ای که حاوی فسیل ها و ابزارهای حفاری شده است اشاره کرد. کاوش در این رصدخانه با سرعتی آرام حدود ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد.

≡ شبکه ای کوچک از مسیر های پیاده روی :

معبد چوانجی، معبدی از مکتب سوتو  Zen بودیسم، در منطقه Sengokuhara در هاکونه است. این معبد جوی که در سال ۱۳۵۶ در منطقه‌ای آرام در پای تپه تأسیس شد، دارای شبکه‌ای کوچک از مسیرهای پیاده‌روی دلپذیر است که از میان محوطه‌های جنگلی می‌پیچد. با این حال، چیزی که به Choanji جذابیت خاصی می بخشد، بیش از دویست مجسمه راکان (شاگردان بودا) است که در اطراف محوطه معبد پراکنده شده اند.

≡ مجسمه های موجود در معبد :

مجسمه ها در دهه ۱۹۸۰ کشف شدند. هر مجسمه چهره و شکل منحصر به فردی دارد، برخی متفکرانه و جدی، برخی دیگر معمولی و طنزآمیز. و بسیاری از مجسمه ها، سبک هنری غیر قابل قیاسی با مجموعه های دیگر مجسمه های راکان دارند. در پاییز، محوطه معبد نیز یکی از مکان های زیباتر هاکونه است که در آن می توانید از رنگ های پاییزی لذت ببرید. بسیاری از درختان در اینجا معمولاً در اواسط نوامبر به اوج تغییر رنگ خود می رسند.

≡ هاکونه گلس نو موری :

هاکونه گلس نو موری  دارای ساختمان‌هایی به سبک ایتالیایی است و در آن ها موزه ها و فروشگاه هایی قرار دارند. این باغ دارای تعدادی مجسمه شیشه‌ای بزرگ و همچنین کافه ای با یک تراس باز است که در یک سمت آن قرار دارد و در آن اجراهای زنده کانزونی (canzoni (ایتالیایی)) برگزار می‌شود.

موزه شیشه ونیزی Glass no Mori مجموعه ای بیش از ۱۰۰ قطعه ظروف شیشه ای ونیزی را در خود جای داده است. اینجا می توانید آثار مدرن و کلاسیکی در همه اشکال از جمله گلدان، جام، لامپ و مجسمه مشاهده کنید. Glass no Mori توسط گروه Ukai اداره می‌شود که یکی از گرداننده های رستوران‌های با کیفیت بالا می باشد. و همچنین مالک  Kawaguchiko Music Forest در ساحل دریاچه کاواگوچیکو در منطقه Fuji Five Lakes است.

دیدنی های ژاپن
دیدنی های ژاپن

موزه فضای باز هاکونه در ژاپن
موزه فضای باز هاکونه در ژاپن

دیدنی های ژاپن
دیدنی های ژاپن

چشمه های آب گرم ژاپن
چشمه های آب گرم ژاپن

چوآنجی در ژاپن
چوآنجی در ژاپن

مجسمه های معبد در ژاپن
مجسمه های معبد در ژاپن

رصدخانه انورا
رصدخانه انورا

دیدنی های ژاپن
دیدنی های ژاپن

دیدنی های هاکونه
دیدنی های هاکونه

بخش پیکاسو در موزه
بخش پیکاسو در موزه

موزه فضای باز هاکونه
موزه فضای باز هاکونه

معبد هاکونه
معبد هاکونه

معبد های هاکونه
معبد های هاکونه

دریاچه های آشینوکو
دریاچه های آشینوکو

موزه پولا
موزه پولا

موزه های ژاپن
موزه های ژاپن


 

موقعیت مکانی :

برچسب ها
Hakone جاذبه های هاکونه دیدنی های ژاپن دیدنی های هاکونه هاکونه

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن