تور گرجستانتورهای خارجیتورهای مسافرتی

تور گرجستان پاییز ۹۸

تور تفلیس ارزان

تور گرجستان انتخاب مناسبی است تا شما با شهر تاریخی تفلیس و گرجستان که زمانی بخشی استراتژیک از خاک ایران محسوب می گردیده آشنا شوید.

گرجستان با مردمانی بی نهایت با فرهنگ و متمدن و میهمان نواز و مملو از جاذبه های متنوع فرهنگی است.

طبیعت زیبا و سحر کننده این کشور بیشتر کوهستانی با بناهای تاریخی ارزشمندش بسیار دیدنی است.

سواحل بسیار عالی پوتی و باتومی از جمله جاذبه های این کشور زیبای منطقه قفقاز است.

اگر اهل طبیعت گردی و یا دوستدار مناظر بکر طبیعی هستید یکی از بهترین جلوه های آن را در گرجستان خواهید یافت. برای آشنایی بیشتر با کشور گرجستان برای شرکت در تور گرجستان پاییز ۹۸ توجه شما را به مطالب زیر جلب می نمایم.

گرجستان پاییز98
گرجستان پاییز۹۸

اطلاعات پایه درباره کشور گرجستان: 

گُرجِستان به گرجی (საქართველო،ساکارْتْوِلُ) (با نام بین‌المللی “Georgia”) کشوری است در قفقاز که بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است.

گرجستان یکی از کشورهایی است که در هر دو قارهٔ اروپا و آسیا قرار داشته و یکی از اهداف مقامات سیاسی تفلیس پایتخت گرجستان، عضویت در اتحادیه اروپا است.

مردم بومی گرجستان،مردم گرجی مسیحی ارتدکس و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند. گرجی‌ها به زبان گرجی سخن می‌گویند که زبان رسمی کشور گرجستان است .

این زبان با الفبای گرجی نوشته می‌شود که یکی از چهارده الفبای موجود در جهان می‌باشد. دیرینگی زندگی انسان در گرجستان به ۱٬۸۰۰٬۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد هزار) سال پیش می‌رسد .

گرجستان در زمان باستان با نام ایبریا شناخته می‌شده است . امروزه در اکثر زبان‌ها با اشکال گوناگون واژهٔ یونانی(گِئُرْگیا (Georgia) به معنای کشاورزی شناخته می‌شود.

واحد پول و تبدیل ارز

واحد پول گرجستان لاری می باشد و هر لار برابر ۱۰۰ تتری است و همچنین هر یک لار گرجستان برابر ۴۸۰۰ تومان ایران است.
برای تبدیل هر نوع ارز خارجی هیچ محدودیتی در این کشور وجود ندارد .تفاوت چندانی میان بازار سیاه و بانک های رسمی نمی باشد. جالب توجه است که مراکز تبدیل ارز به قدری درسطح شهر فراوان است که افراد به راحتی می توانند ارز خود را تبدیل نمایند.

حمل و نقل عمومی

مترو : تفلیس دو خط مترو دارد که از ساعت ۷ صبح تا نیمه شب کار می کند. همه علائم در مترو به گرجی و انگلیسی نوشته شده است. در داخل قطارها، نام هر ایستگاه یک بار به گرجی و یک بار به انگلیسی گفته می شود. به ندرت داخل قطار نقشه ها را می بینید. بهتر است نقشه مترو را همراه خود داشته باشید تا در سوار یا پیاده شدن اشتباه نکنید. هزینه سفر با مترو در تفلیس ۸۰ تتری است اما شما مجبورید کارت مترومانی که هزینه آن ۲ لاری است را خریداری نمایید. این کارت رامی توانید شارژ کنید و برای سفر با اتوبوس ، مترو و مارشوتکا استفاده نمایید .


اتوبوس (آوتوبوسی) : اتوبوس های شهری زرد رنگ هستند و معمولاّ شماره و مسیر رفت و برگشت آنها بر روی تابلویی در جلوی شیشه اتوبوسها به زبان گرجی نوشته شده است .

به تازگی در خیابان های اصلی شهر، بوردهای الکتریکی در ایستگاه های اتوبوس نصب شده است.

این بردها زمان تقریبی ورود اتوبوس، شماره اتوبوس و مقصد آن به زبان انگلیسی و گرجی مشخص می کند. هزینه سفر با اتوبوس های شهری ۵۰ تتری است.

اگر کارت مترو مانی نداشته باشید .

مجبور هستید دقیقاّ ۵۰ تتری به راننده بدهید چرا که معمولاّ پول خورد ندارند.بلیط های صادر شده در اتوبوس را نگه دارید چون میبایست آن را به مامور کنترل بلیط ها نشان دهید.

برای دیدن مسیر هر اتوبوس بر روی نقشه شهر می توانند به سایت زیر مراجعه نمایید.


مینی بوس (مارشوتکا) : مارشوتکاها نیز مانند مینی بوس ها یا ون ها در ایران هستند .

این مینی بوس ها در مالکیت بخش خصوصی اند.

معمولاّ شماره و مسیر آنها روی شیشه جلویی به زبان گرجی نوشته شده است.

توجه داشته باشید که سیستم شماره گذاری مارشوتگاها با اتوبوس ها متفاوت است. هر جا بخواهید می توانید دست تکان دهید و سوار شوید.

هر جا بخواهید می توانید داد بزنید و بگویید (گاچه رت) به معنای بایست، و پیاده شوید.

هزینه سفر با این ون ها ۸۰ تتری است.

به تازگی میتوانید از کارت های مترو مانی در ون های جدید استفاده نمایید.


تاکسی : تاکسی ها در تفلیس متعلق به بخش خصوصی هستند و تاکسی متر ندارند. یکی از مسایل جالب در مورد رانندگان تاکسی در تفلیس این است که معمولاّ در پیدا کردن آدرس مهارت ندارند. (البته بهجز هتل های معروف و یا مقاصد توریستی.) نکته جالب دیگر اینکه معمولاّ رانندگان تاکسی، پول خورد ندارند و اگر شما هم پول خرد نداشته باشید ، معمولاّ به این معناست که می بایست زمانی را برای خرد کردن پول از دست بدهید، چون در تفلیس به راحتی پول شما را خرد نمی کنند. گرجی ها به پول خرد،”خوردا” می گویند.
فراموش نکنید که هزینه سفرهای داخل شهری،معمولاّ بین ۳ تا ۱۰ لاری است، مگر آنکه بخواهید به فرودگاه بروید.
قبل از آنکه سوار تاکسی شوید حتماّ قیمت را با راننده تمام کنید. معمولاّ راننده ها وقتی مسافر خارجی ببینند، قیمت بالایی درخواست می کنند. بنابراین حتماّ چانه بزنید و قیمت را پایین بیاورید.

موقعیت :

گرجستان بین ۴۱ درجه و ۷ دقیقه تا ۴۳ درجه و ۳۵ دقیقه عرض شمالی، و ۴۰ درجه و ۴ دقیقه تا ۴۶ درجه و ۴۲ دقیقه طول شرقی واقع شده‌است.این کشور به صورت طولی در امتداد مدارت کشیده شده است. طول آن حدود ۳۷۰ کیلومتر، حداکثر عرض آن ۲۰۰ کیلومتر وطول قطر بزرگ آن ۶۱۳ کیلومتر است.. مساحت گرجستان ۶۹٬۷۰۰ کیلومتر مربع است.

رقص گرجی :

رقص گرجی (به گرجی: ქართული ცეკვა) رقص فولکوریک مردم گرجی است . این رقص جزو رقص های سنتی منطقهٔ قفقاز محسوب می شود.

ویژگی اصلی رقص گرجی این است که هر رقص نوع زندگی هر منطقه را که برخاسته از آن است مجسم می‌کند رقص کوهستانی مانند خوسورولی، قازبگوری و یا متیولوری به شدت از رقص‌های به اصطلاح دره‌ای مثل آچارولی و دورولی متمایز می‌شوند. لباس‌ها و پوشش‌ها برای هر رقص متفاوت است و نشانگر لباس‌های سنتی و تاریخی می‌باشد.گریگول روباکیدزه نویسنده و شاعر گرجی در وصف رقص گرجی گفته‌است که کسی دیگر نمی‌تواند مانند ما برقصد البته منظورش از لحاظ نژادی، توان رقصیدن نخواهد داشت.

جشن های گرجستان :

مردم زنده دل و شاد گرجستان به بهانه های مختلف چه ملی و چه مذهبی جشن های با شکوهی بر پا می کنند .از مهم ترین جشن ها جشن سال نو میلادی ( کریسمس ) از ۱۵ دسامبر تا ۱۵ ژانویه ، جشن علیلو ۱۵ روز پس از سال نو که ریشه ملی و مردمی دارد ، کارناوال سنتی ، رقص با لباس های محلی به صورت جمعی که مناظر زیبایی می آفریند ، جشن پاک که پیش از سال نو ،جشن برکت خواهی و سبزه سبز کنی و جشن تخم مرغ رنگ کنی که همزمان با عید نوروز ماست ودر فصل گل ، جشن بزرگ گل که با شکوه ترین و زیبا ترین جشن ملی و مردمی می باشدو همزمان با جشن گل رز و انقلاب مخملی آنها می باشد.

قوانین گرجستان :

برای تبدیل هر نوع ارز خارجی هیچ محدودیتی در این کشور وجود ندارد. و تفاوت چندانی میان بازار سیاه و بانک های رسمی نمیباشد . جالب توجه این که مراکز تبدیل ارز به قدری درسطح شهر فراوان است که افراد به راحتی می توانند ارز خود را تبدیل نمایند.خروج وسایل و ابزارهائی نظیر شمشیر و سایر سلاح های متعارف به شرطی مجاز می باشد که با مجوز خرید، از فروشگاه های معتبر تهیه شده باشد. بنابراین لازم است در هنگام خروج مجوز خرید را به همراه داشته باشید.نکته دیگر اینکه بردن وسایل فوق الذکر به داخل هواپیما ممنوع بوده و حتما می باید در چمدان های بار جاسازی و تحویل قسمت حمل بار گردند.

همچنین برای رانندگی در گرجستان باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) در اختیار داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین المللی برای رانندگی است. دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از ۱۶۰ کشور جهان رانندگی نمایند. مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین المللی، می تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید. اضافه می نماید متقاضیان این نوع گواهینامه می توانند در داخل کشور با مراجعه به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

پوشاک

چوخا تالاواری (به گرجی : ჩოხა ტალავარი)، (به ارمنی : չոխա)، (به ترکی آذربایجانی : çuxa)، (به روسی : черкеска) قسمتی از لباس محلی مردانه مرسوم بین مردمان قفقاز است.به طور کلی تجهیزات چوخا شامل: پیراهن ارخالق، کلاه خزدار، کمربند چرمی، حمایل، فشنگ و خنجر می‌باشد.

آب های معدنی

قفقاز جنوبی، به ویژه گرجستان، ناحیه ی آتش فشان های فعال دوره های اخیر زمین شناسی است، که ناحیه ای زلزله خیز متراکم با حکت های تکتونیکی جدید است. فعلیت نیروهای تحت الارضی با چشمه های آب گرم و معدنی مشخص می شود که در بسیاری از قلمرو گرجستان از زمین خارج می شوند.

«آب حیات» را می توان به چشمه های آب گرم و رادیواکتیویته «تسقالتوبو» لقب داد. چشمه های معدنی قلیایی-کربنیک مرکز آسایش گاهی «بورجومی» در سراسر جهان شناخته شده است. آب های معدنی «منجی» با آب های «ماتسستا» در نزدیکی «سوچی» قابل مقایسه است. چشمه های قلیایی-نمکی «سایرمه»، «لوگلا»، «زواره» در «جاوا» شبیه چشمه های «سِن توکی» هستند. سرانجام اینکه چشمه های گوگردی-قلیایی تفلیس بسیار معروف می باشند.

بندر باتومی (یکی از شهرهای مهم در تور گرجستان) :

باتومی در جنوب غربی گرجستان و در ساحل دریای سیاه واقع شده است. گرجستان از طریق این بندر ارتباطات تجاری و مسافرتی خود را با قاره اروپا ودیگر قاره ها انجام می دهد.باتومی شهری بندری بر کرانه دریای سیاه و در کشورگرجستان است.باتومی را می توان یکی از زیباترین و توریست پذیرترین بنادر و شهر های قفقاز نامید. در سال های اخیر دولت گرجستان با برنامه ریزی های توریستی عالی این شهر را با تمام زیبایی هایش به دنیا معرفی کرده است. خصوصا طرفداران زیادی هم در بین مسافران ایرانی به دست آورده است. ساحل دریا و بلوار اصلی شهر از پرطرفدارترین جاذبه های باتومی هستند. قلعه باستانی گونیو آپاپساروس، آبشار ماخونتستی Makhuntseti ، باغ گیاه شناسی، پارک دلفینها، آکواریوم باتومی ، مسجد قدیمی ، کلیساهای ارتودکس و ارمنی و کاتولیک، پارک آبی، پارک ۶ می و دریاچه نوریگلی Nurigeli و خیلی جاهای دیدنی دیگر هم منتظر بازدید مسافران باتومی هستند.

شهر تفلیس (پاییتخت گرجستان و یکی از شهرهای مورد بازدید در تور گرجستان)

در تور گرجستان بهار ۹۸ شما از تفلیس ؛پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان دیدن خواهید کرد. این شهر در دو طرف رود متکواری قرار داشته و جمعیتی حدود ۱٫۵ میلیون در آن زندگی می‌کنند. تفلیس در قرن پنجم میلادی و توسط واختانگ یکم پادشاه گرجستان باستان بنیان‌گذاری شده و به سبب آچشمه‌های آب گرم آن، «تْبیلیسی» (مشتق از واژهٔ «تْبیلی» به معنای گرم؛ منسوب به چشمه‌های آب گرم تفلیس) نام گرفته است.تفلیس در جنوب شرق اروپا قرار گرفته است. موقعیت مکانی تفلیس یعنی قرار گیری در مسیر شرق و غرب، این شهر را نقطهٔ اتصال امپراتوریی‌های رقیب گوناگون قرار می‌داده است و امروزه موقعیت آن را به عنوان یک مسیر مهم برای انرژی جهان و پروژه‌های بازرگانی تضمین می‌کند. تاریخ پرفراز و نشیب تفلیس را می‌توان از معماری آن درک کرد که ترکیبی ازمعماری قرون وسطی،معماری کلاسیک جدید و معماری استالینست است.تفلیس در طول تاریخ سکونتگاه مردم مختلفی با نژاد، فرهنگ و مذاهب مختلف بوده است ولی امروزه از نظر مذهبی در شمار شهرهای مسیحی ارتدوکس شرقی به حساب می‌آید.

شهر برجومی :

برجومی شهری در استان سامتسخه – جاواختی گرجستان است . جمعیت این شهر طبق سرشماری سال ۲۰۰۹ میلادی ۱۳۶۰۰ تن بوده است.شهر زیبای برجومی در کشور گرجستان به شهر “چشمه های آب گرم” معروف است که در ۱۵۰ کیلومتری غرب تفلیس پایتخت گرجستان و در منطقه توری قرار دارد.برجومی یکی از مناطق طبیعی و بکر گرجستان است . آب معدنی چشمه های آن به کشورهای گوناگونی از جمله ایالات متحده امریکا و کشورهای اتحادیه اروپا صادر می شود و همواره پذیرای جهانگردان طبیعت دوست بوده است. این شهر در قرن ۱۹ میلادی توسط نیکولاس تزار به عنوان شهر آب گرم توسعه پیدا کرد این منطقه حتی در زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق، به خاطر آب‌های معدنی معروف بود و این شهرت حدود ۲۰۰ سال سابقه دارد و آب معدنی های زیادی از آنجا تهیه می شود. قدم زدن در اطراف تپه های این منطقه تفریحی دوست داشتنی است.

نکاتی جهت آگاهی مسافرین تور گرجستان که در بدو ورود به کشور باید آگاه گردند:
۱٫ ورود دارو به این کشور ممنوع می باشد و در صورت همراه داشتن باید نسخه دکتر که به تائید سفارت گرجستان در تهران رسیده باشد، در غیر اینصورت داروها ضبط و مسافر روانه زندان و جریمه های نقدی به همراه دارد.
۲٫ هر نوع نزاع در این کشور جرم است و هر دو طرف مجرم محسوب می شوند.
۳٫ مواد مخدر در این کشور ممنوع است و هر یک گرم ۱۰ سال زندان به همراه دارد.
۴٫ ریختن زباله و ته سیگار در سطح شهر و جاده ها ممنوع و در صورت مشاهده جریمه نقدی به همراه دارد.

نشانی سایت انگلیسی زبان ما : (کلیک کنید)

تور گرجستان پاییز 98
تور گرجستان پاییز ۹۸

تور گرجستان بهار ۹۸تور گرجستان

تور گرجستان
تور گرجستان

تور گرجستان
تور گرجستان

تور گرجستان
تور گرجستان

تور گرجستان
تور گرجستان

تور گرجستان
تور گرجستان

تور گرجستان
تور گرجستان

تور گرجستان 98
تور گرجستان ۹۸

برچسب ها

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 91014584 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن