دیدنی های ژاپن

کینکاکوجی ، معبد طلایی کیوتو ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو !

kinkakuji ,the Golden Pavilion of Kyoto

• کینکاکوجی | عکس+موقعیت مکانی+جاذبه ها

کینکاکوجی که همان معبد طلایی است و در زبان ژاپنی بدین صورت نوشته می شود :(金閣寺)، یکی از معروف ترین معابد Zen در جهان است و به دلیل اینکه دو طبقه اش از ورق طلا پوشیده شده است، مشهور است. این معبد به طور رسمی Rokuon-ji نام دارد. و امروزه یکی از پربازدیدترین جاذبه های کیوتو در نظر گرفته شده و به عنوان میراث جهانی ثبت گردیده است.

برای دریافت اطلاعات از هر بخش بر روی آن کلیک کنید

• تاریخچه ای کوتاه از کینکاکوجی :

کینکاکوجی (金閣寺، معبد طلایی) یک معبد Zen در شمال کیوتو است که دو طبقه بالای آن کاملاً با ورق طلا پوشانده شده است. این معبد که به طور رسمی با نام روکونجی (Rokuonji) شناخته می شود، ویلای دوران بازنشستگی شوگان آشیکاگا یوشیمیتسو ( Ashikaga Yoshimitsu ) بود و طبق وصیت او پس از مرگش در سال ۱۴۰۸ به معبد Zen از فرقه رینزای (Rinzai) تبدیل شد. کینکاکوجی الهام بخشی برای گینکاکوجی (معبد نقره) است که نامی مشابه دارد. و توسط نوه یوشیمیتسو، آشیکاگا یوشیماسا (Ashikaga Yoshimasa) ، در آن سوی شهر چند دهه بعد ساخته شد.

≡ تخریب و تعمیر معبد در طول سال ها :

Kinkakuji سازه ای چشمگیر است که مشرف به یک حوض بزرگ می باشد و تنها ساختمان باقی مانده از مجموعه یوشیمیتسو در نظر گرفته شده. این معبد بارها در طول تاریخ خود سوخته، دو بار آن در طول جنگ اونین (Onin War) بوده، جنگ داخلی ای که بسیاری از کیوتو را ویران کرد. همچنین در سال ۱۹۵۰ توسط راهبی متعصب به آتش کشیده شد. بنای فعلی در سال ۱۹۵۵ بازسازی شده است. کینکاکوجی برای بازتاب فرهنگ کیتایاما (Kitayama ) ساخته شد، که در دوران یوشیمیتسو در محافل اشرافی ثروتمند کیوتو توسعه یافته بود.


جاذبه های دیگری از ژاپن که ممکن است برایتان جالب باشد:

≡ هر طبقه از معبد نشان دهنده سبک متفاوتی از معماری است :

• طبقه اول :

طبقه اول به سبک شیندن (Shinden) ساخته شده که در دوره هیان (Heian) برای ساختمان‌های کاخ استفاده می‌شد. و با ستون‌های چوبی طبیعی و دیوارهای گچی ساخته شده است. همچنین، طبقات بالای معبد طلاکاری شده هستند. خوب است بدانید که مجسمه های Shaka Buddha (بودای تاریخی) و Yoshimitsu در طبقه اول نگهداری می شوند. اگرچه امکان ورود به معبد وجود ندارد، اما اگر با دقت نگاه کنید، مجسمه ها را می توانید از سراسر حوض مشاهده کنید، زیرا درهای کشویی معمولاً باز هستند.

• طبقه دوم :

طبقه دوم به سبک Bukke ساخته شده که در اقامتگاه های سامورایی استفاده می شود، و نمای بیرونی آن کاملاً با ورق طلا پوشانده شده . در داخل یک مجسمه Kannon Bodhisattva وجود دارد که توسط مجسمه های چهار پادشاه بهشتی احاطه شده. با این حال، مردم نمی توانند مجسمه های موجود در معبد را ببینند.

• سومین طبقه :

در نهایت، سومین و بالاترین طبقه به سبک تالار zen چینی ساخته شده، داخل و خارج آن طلاکاری شده و با ققنوس طلایی پوشیده شده است.

≡ باغ‌های موجود در کنار معبد :

پس از تماشای کینکاکوجی از آن سوی حوض، بازدیدکنندگان می توانند از محل زندگی سابق سرکشیش (هوجو) hojo عبور کنند. که به خاطر درهای کشویی رنگ آمیزی شده اش (fusuma) معروف است. هرچند که این مکان برای عموم باز نیست. مسیر دیگر از پشت کینکاکوجی می گذرد و سپس مناظر باغ های معبد قابل رویت خواهد بود. این باغ‌ها مکان‌های دیدنی دیگری از جمله حوض Anmintaku را در خود جای داده اند که گفته می‌شود هرگز خشک نخواهند شد. و همچنین مجسمه‌هایی وجود دارد که مردم معتقدند برای خوش شانس شدن باید به سمت آنها سکه پرتاب کنند.

≡ مکان هایی که در خارج از خروجی می توانید مشاهده کنید:

ادامه دادن به مسیرتان در امتداد باغ شما را به چایخانه Sekkatei می برد که در دوره Edo در کینکاکوجی ساخته شده است. در خارج از خروجی مغازه هایی برای خرید سوغاتی وجود دارد. همچنین شما می توانید باغ چای کوچکی را ببنید، جایی که می‌توانید چای ماچا و شیرینی میل کنید. علاوه بر این، تالار فودو (Fudo)را می توانید ببنید که معبدی کوچک است. و مجسمه فودو میو(Fudo Myoo)، یکی از پنج پادشاه خرد و محافظ بودیسم را در خود جای داده است. گفته می شود این مجسمه توسط کوبو دایشی (Kobo Daishi) ، یکی از مهم ترین شخصیت های تاریخ مذهبی ژاپن، تراشیده شده.

• راه های حمل و نقلی برای دسترسی به معبد چیست ؟

دسترسی به کینکاکوجی از ایستگاه کیوتو با اتوبوس شهری مستقیم به شماره ۲۰۵ در حدود ۴۰ دقیقه امکان پذیر است. از طرف دیگر، استفاده از خط مترو Karasuma به سمت ایستگاه Kitaoji (15 دقیقه) و تاکسی (۱۰ دقیقه) یا اتوبوس (۱۰ دقیقه، اتوبوس شماره ۲۰۴ یا ۲۰۵) می تواند سریعتر و قابل اعتمادتر باشد.

ساعت کاری :

روز های کاری :
همه روزه باز است.

معبد کینکاکوجی
معبد کینکاکوجی

معبد کینکاکوجی در ژاپن
معبد کینکاکوجی در ژاپن

معبد کینکاکوجی کیوتو ژاپن
معبد کینکاکوجی کیوتو ژاپن

معبد کینکاکوجی کیوتو
معبد کینکاکوجی کیوتو

معبد کینکاکوجی کیوتو
معبد کینکاکوجی کیوتو

باغ های اطراف معبد
باغ های اطراف معبد

طبیعت اطراف معبد
طبیعت اطراف معبد

معبد کینکاکوجی
معبد کینکاکوجی

معبد در ژاپن
معبد در ژاپن

معبد های معروف ژاپن
معبد های معروف ژاپن

معبد در ژاپن
معبد در ژاپن

دیدنی های ژاپن
دیدنی های ژاپن

جاذبه های ژاپن
جاذبه های ژاپن

معماری در معابد ژاپن
معماری در معابد ژاپن


موقعیت مکانی :

برچسب ها
kinkakuji دیدنی های ژاپن معبد کینکاکوجی معبد کینکاکوجی در کیوتو معبد کینکاکوجی کیوتو معبد کینکاکوجی کیوتو ژاپن

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن