دیدنی های چین

جزیره شامیان با ساحلی شنی در رودخانه مروارید | جاذبه های چین

shamian island

• جزیره شامیان | عکس +موقعیت مکانی+ تاریخ

جزیره شامیان که در زبان چینی به معنای سطح شنی است، جزیره ای بیضوی با ساحلی شنی در رودخانه مروارید است و در ناحیه لیوان(Liwan)، جایی که بخش جنوب غربی شهر گوانگژو قرار دارد، واقع شده است. مساحت جزیره شامیان ۰٫۳ کیلومتر مربع، از شرق به غرب ۹۰۰ متر و از شمال به جنوب ۳۰۰ متر است. شامیان از سمت جنوب با استخر قو سفید رودخانه مروارید هم مرز است و توسط کانال Shamji از چین جدا می شود.

۱) نقش جزیره به عنوان بندر مهمی برای تجارت خارجی گوانگژو:

جزیره شامیان بندر مهمی برای تجارت خارجی گوانگژو از سونگ (۹۶۰ پس از میلاد تا ۱۲۷۹ پس از میلاد) تا سلسله چینگ (۱۶۴۴ پس از میلاد—۱۹۱۱ پس از میلاد) بود. از قرن هجدهم تا اواسط قرن نوزدهم، خارجی ها در ردیفی از خانه ها به نام سیزده کارخانه، در ساحل رودخانه مروارید در شرق شامیان کنونی زندگی و تجارت می کردند که در آن زمان لنگرگاه هزاران قایق بود. قایق های متعدد از اینجا ابریشم و چای را به خارج از کشور حمل می کردند.

۲) جنگ های اول و دوم Opium و تاثیراتش بر این جزیره :

شامیان در دوران جنگ های اول و دوم Opium به نقطه استراتژیک دفاع از شهر تبدیل شد. پس از جنگ Opium، این جزیره به انگلستان و فرانسه واگذار شد. در سال ۱۸۶۱  امتیاز انحصاری جزیره بین فرانسه و بریتانیا تقسیم شد (که ۲/۳ متعلق به بریتانیا و ۱/۳ به فرانسوی ها بود). این جزیره با دو پل به سرزمین اصلی متصل می شد. در زمان گذشته این دو پل در ساعت ۱۰ شب به عنوان یک اقدام امنیتی بسته می شدند.

۳) در پایان قرن نوزدهم جزیره به چه شکل بود؟ 

پل قوسی بریتانیا، همچنین به نام “پل انگلستان”، که در سال ۱۸۶۱ ساخته شد، در ضلع شمالی توسط افسران پلیس سیک (Sikh) محافظت می شد. در حالی که پل فرانسوی در شرق توسط نیروهای ویتنامی با استعمارگران Troupes محافظت می شد. در پایان قرن نوزدهم، جزیره شامیان به یک منطقه شهری با امکانات شهری خوب و مستقل از منطقه اصلی شهری گوانگژو تبدیل شده بود.

۴) کنسولگری های کشور های دیگر در این منطقه :

ده ها کشور خارجی تاکنون در جزیره شامیان کنسولگری راه اندازی کرده اند (اما تا کنون تنها کنسولگری لهستان در اینجا کار می کند). تاکنون بانک ها و شرکت های تجاری خارجی از بریتانیا، ایالات متحده، فرانسه، هلند، ایتالیا، آلمان، پرتغال و ژاپن عمارت های سنگی ای در امتداد اسکله ساختند. مشخصه ساخت و ساز در این جزیره خانه‌های مستقل با طرح غربی با سقف‌های شیبدار و ایوان‌های بزرگ بود. توسعه شامیان نمونه ای از تاریخ اخیر چین را در بر می گیرد.


دیدنی های دیگری از چین که ممکن است برایتان جالب باشد: 

سالن یادبود سان یات سن گوانگژو به یاد پدر ملت چین | جاذبه های چین

تونگلی رویایی شاعرانه از شهر آبی چینی در سوژو | جاذبه های چین

رودخانه هوانگپو |بزرگترین رودخانه و رود مادر شانگهای | جاذبه های چین

نمایشگاه برنامه ریزی شهری شانگهای جاذبه گردشگری AAAA|جاذبه های چین

شانگهای شینتیاندی نقطه ای جذاب تاسیس شده در اوایل قرن ۲۱ |جاذبه های چین

معبد شش هارمونی( لیوهه) در کرانه شمالی رودخانه کیانتانگ| جاذبه های چین

ژینگ پینگ شهر باستانی در شمال شرقی شهرستان یانگشو| جاذبه های چین

 دفتر خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان آپارات


• موزه موجود در جزیره:

بیش از ۱۵۰ ساختمان به سبک اروپایی در جزیره شامیان وجود دارد و یک ساختمان در فضای باز هست که موزه را تشکیل می دهد. در اینجا می توانید ساختمان های قدیمی به سبک قرن هیجدهم، سبک شبه گوتیک، سبک آرکید رومی، سبک کلاسیک جدید و سبک های ترکیبی شرق و غرب را بیابید. اکنون بسیاری از زوج های جوان تازه ازدواج کرده جزیره شامیان را برای گرفتن عکس های عروسی شان انتخاب می کنند. آنها کلیسای بانوی لورد را دوست دارند که به آن کلیسای کاتولیک فرانسوی نیز می گویند.

۵) از مکان های محبوب زوج های جوان برای عکس های عروسی :

این ساختمان قدیمی در انتهای بخش فرانسوی جزیره قرار دارد. و در سال ۱۸۹۲ عمدتاً برای فعالیت های مذهبی اعضای کنسولگری فرانسه ساخته شد. اکنون هنوز در بلوار اصلی قرار دارد. کلیسای پروتستان بریتانیا (Christ Church Shameen) که در سال ۱۸۶۵ ساخته شد، یکی دیگر از مکان های محبوب زوج های جوان برای عکس های عروسی است.


۶) نام جزیره در ابتدا چه بود؟

شامیان را زمانی جزیره  Shicui می نامیدند که در لغت به معنای سبز شدن است. این جزیره به‌عنوان یادآوری ای از دوره استعماری اروپا عمل می‌کند. این جزیره با خیابان‌های عابر پیاده آرام که در کنار درختان قرار گرفته‌اند و با ساختمان‌های تاریخی شناخته می‌شوند. علاوه بر ساختمان‌های قدیمی در اینجا می‌توانید بیش از ۱۰۰ درخت کهنسال با سن بیش از ۱۰۰ سال پیدا کنید، کهنسال‌ترین آنها ۳۰۰ سال سن دارد.


• در جزیره چه کار هایی می توان انجام داد؟

۷)  بازدید از بناهای تاریخی:

جزیره شامیان اهمیت تاریخی زیادی دارد. از زمان سونگ (۹۶۰ – ۱۲۷۹) و سلسله چینگ (۱۶۴۴ – ۱۹۱۱)، به عنوان بندری مهم برای تجارت خارجی گوانگژو شناخته می شد. سپس در جریان جنگهای Opium دوم (۱۸۵۶-۱۸۶۰) به نقطه استراتژیک دفاع از شهر تبدیل شد. بعد از این که قلمرو به فرانسوی ها و بریتانیایی ها داده شد. منطقه دچار تحولاتی شد. خاکریزی شد و خیابان‌ها و ساختمان‌های باشکوهی ساخته شدند. در نتیجه اینجا تبدیل به یک منطقه مرفه خارجی شد.

۸) اتمام ساخت بسیاری از تأسیسات عمومی در این منطقه: 

از اواخر دهه ۱۸۰۰ تا اوایل دهه ۱۹۰۰، ساخت بسیاری از تأسیسات عمومی، از جمله ساختمان‌های سیاسی مانند کنسولگری‌ها، ساختمان‌های فرهنگی مانند کلیساها و مدارس، و همچنین ساختمان‌های تجاری مانند بانک‌ها و شرکت‌ها به پایان رسید. پس از سال ۱۹۴۹، عمارت های آنجا به ادارات دولتی یا خانه های آپارتمانی تبدیل شدند و کلیساها به کارخانه تبدیل شدند.

۹) «خیابان شامیان شمالی»:

اما بعداً بازسازی شدند و در بسیاری از موارد به شکوه سابق خود رسیدند. هر ساختمان دارای نمادی است که هدف قبلی خود را نشان می دهد. «خیابان شامیان شمالی» شماره ۷ در دوره جمهوری ساخته شد و سابقاً دفتر مدیریت صدا و سیمای دولت ملی گرا بود. عمارت های اینجا بهترین مجموعه ساختمانی به سبک اروپای غربی را در چین تشکیل می دهند. چهل و دو ساختمان از ۱۵۰ ساختمان به عنوان عجیب‌ترین ساختمان‌ها، گوتیک، باروک و نئوکلاسیک در گوانگژو به حساب می‌آیند.


• بازدید از Place for Adoption :

از اوایل دهه ۲۰۰۰، جزیره شامیان برای بسیاری از زوج‌های غربی که در آنجا زندگی می‌کنند و به دنبال پذیرش نوزادان چینی و کودکان خردسال ( که بیشتر آنها یتیم و دختر هستند) به خوبی شناخته شده است. یکی از مکان های مربوط به این موضوع هتل قو سفید( White Swan Hotel ) است که در مجاورت کنسولگری ایالات متحده در گوانگژو قرار دارد و مناسب برای پرونده سازی و رسیدگی به امور اداری ای از این قبیل است.


• قدم زدن در واکینگ استریت جزیره شامیان :

واکینگ استریت جزیره شامیان مکان خوبی برای قدم زدن است. از آنجایی که از شرق به غرب فقط ۹۰۰ متر (۹۸۰ یارد) و از جنوب به شمال ۳۰۰ متر (۳۳۰ یارد) طول دارد، حتی پس از دو بار قدم زدن در اطراف جزیره، احساس خستگی نمی کنید. اینجا به دلیل کنترل ترافیک در جزیره شامیان ، فضا و سرعت زندگی متفاوتی را به نمایش می گذارد. مشکلات مانند ترافیک و آلودگی گاز اگزوز در اینجا وجود ندارد.. یک خط از کافه ها در ضلع جنوب غربی با منظره ای از رودخانه مروارید به افرادی که در حال قدم زدن هستند امکان کمی استراحت و لذت بردن از منظره را می دهد.


• عکس هایی از شامیان آیلند :

نقشه چین
نقشه چین

دیدنی های چین
دیدنی های چین

مکان های تاریخی موجود در چین
مکان های تاریخی موجود در چین

کلیساهای موجود در شامیان چین
کلیساهای موجود در شامیان چین

ساختمان های گوانگژو در چین
ساختمان های گوانگژو در چین

جاذبه های چین
جاذبه های چین

مکان های دیدنی چین
مکان های دیدنی چین

جزیره شامیان
جزیره شامیان

جزایر چین
جزایر چین

مکان های دیدنی چین
مکان های دیدنی چین

کافه های جزیره در گوانگژو چین
کافه های جزیره در گوانگژو چین


• موقعیت مکانی :

برچسب ها
برترین دیدنی های چین بهترین دیدنی های چین پل های دیدنی چین جاذبه های چین جاذبه های چین گردشگری جاذبه های چین گوانگژو جاذبه های چینی جاذبه های دیدنی چین جاهای دیدنی چین جزایر چین جزیره چین شامیان جزیره در چین جزیره شامیان جزیره شامیان گوانجو جزیره شامیان گوانجو چین جزیره شامیان گوانژو چین جزیره های چین دیدنی های چین دیدنی های چین در جدول دیدنی های چین عجیب دیدنی های چین گوانگژو دیدنی های کشور چین شامیان چین شهر های دیدنی چین عکس مکان های دیدنی چین گوانگژو مکان دیدنی در چین مکان های دیدنی چین مکان های دیدنی چین به انگلیسی مکان های دیدنی چین در پاییز مکان های دیدنی چینی مکان های دیدنی در چین مکان های دیدنی کشور چین مکان های دیدنی گوانجو چین

کارشناس گردشگری

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شیوار سیاوشان متشکل از متخصصین مجرب گردشگری در نظر دارد پایه گذار خدمات دهی با استانداردهای بین المللی باشد. ما آنچه شما می خواهید را برنامه ریزی خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را با شعار مشاور امین سعی می کنیم به شما ارایه کنیم. چون ما معتقدیم ما امانت دار وقت و هزینه شما هستیم تلفن تماس : 91014574 021 موبایل پشتیبانی تورهای در حال اجرا : 09192120524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن